خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷ الأحد ١١ جمادى الثانية ١٤٤٠ Sunday, February 17, 2019
 
کد خبر: 909639
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۸ - ۲۲:۴۳
به مناسب شهادت باقر العلوم علیه السلام
شکافنده علوم
دایر نمودن مدارس علمی در زمان باقر العلوم علیه السلام در مدینه، کوفه، قم، ری، خراسان و… از محورهای شکوفایی فرهنگی به شمار می رود. در این مدارس ده ها نفر از فرزانگان، از دانش، شکوفا کننده ی دانش پیامبران، بهره ها بردند.
مناظره خواندنی امام باقر(ع) با اسقف مسیحیان شکافنده علوم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، دایر نمودن مدارس علمی در زمان باقر العلوم علیه السلام در مدینه، کوفه، قم، ری، خراسان و… از محورهای شکوفایی فرهنگی به شمار می رود. در این مدارس ده ها نفر از فرزانگان، از دانش شکوفا کننده ی دانش پیامبران، بهره ها بردند.

 

هزاران حدیث از احادیث رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم با زبان حضرت بر زبانها جاری شد. باقر العلوم علیه السلام از پایه گذاران توسعه فرهنگی فقه و معارف شیعه میباشد.

 

در زمان باقر العلوم علیه السلام به لحاظ ویژگی آن زمان که نقل حدیث از رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم آزاد شد؛ فرصت دایر نمودن حوزه های فقهی و فرهنگی فراهم آمد. امام همام از این فرصت، کمال بهره را بردند و حوزههای متعدد که افراد فرزانه فراوان در آنها گرد آمده بودند و از محضر باقر العلوم علیه السلام بهرهها می بردند، دایر شدند.

 

 حوزه مدینه که از دورترین مناطق برای فراگیری علوم الهی و مناسک دینی از زبان باقر العلوم علیه السلام به سوی آن روانه می شدند، محلی بود برای ترویج و تبلیغ اسلام ناب.

 

همچنین فقهای بنام و فرزانه ای چون محمد بن مسلمها، زراره ها، ابان بن تغلب ها، جابر بن یزید جعفی ها که هزاران حدیث شنیدند و نقل نمودند، از محضر باقر العلوم علیه السلام بهره بردند. صدها شاگرد فقیه و متکلم و مفسر… در دامن باقر العلوم علیه السلام پرورش یافتند.

 

212

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top