خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ الجمعة ٢٠ شعبان ١٤٤٠ Friday, April 26, 2019
 
کد خبر: 909772
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۲۱:۳۵
روایتی تازه از تجمع مدرسه فیضیه؛ موج سواری اصلاح طلبان با یک تابلوی انحرافی
عده ای این پلاکارد را نشانه قتل مشکوک آیت الله هاشمی رفسنجانی می دانند و عده ای معتقد ند که طلاب رئیس جمهور را تهدید به مرگ مرده اند و جالب آنجاست که از وزیر تا نماینده مجلس و بسیاری از سیاسیون اصلاح طلب در این پازل طراحی شده به ایفای نقش می پردازند تا مطالبات اقتصادی نادیده گرفته شود.
طلاب روایتی تازه از تجمع مدرسه فیضیه؛ موج سواری اصلاح طلبان با یک تابلوی انحرافی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، پنجشنبه هفته گذشته تجمعی با عنوان «روحانیت همدرد مردم» و به همت طلاب و اساتید حوزه علمیه قم برگزار شد که البته برخی اتفاقات حاشیه ای در آن باعث شد تا متن این تجمع نادیده گرفته شود و رسانه های اصلاح طلب و ضد انقلاب حواشی آن را پر رنگ جلوه دهند.

 

ماجرا از آن جا شروع می شود که یکی از طلاب پلاکاردی را دست گرفته که بر آن شعار «ای که مذاکره شعارت ، استخر فرح در انتظارت» نقش بسته است.

 

عکاسان خبری از این پلاکارد عکس گرفته و بلافاصله موجی از انتقادات در فضای مجازی به راه می افتد. عده ای این پلاکارد را نشانه قتل مشکوک آیت الله هاشمی رفسنجانی می دانند و عده ای معتقد ند که طلاب رئیس جمهور را تهدید به مرگ مرده اند و جالب آنجاست که از وزیر تا نماینده مجلس و بسیاری از سیاسیون اصلاح طلب در این پازل طراحی شده به ایفای نقش می پردازند تا مطالبات اقتصادی نادیده گرفته شود.

 

در همین خصوص، حجت الله احسان بخش، از طلاب حاضر در این مراسم و از فعالان رسانه ای روایتی را از پشت پرده این مراسم بیان می کند.

 

احسان بخش در توئیتر خود نوشت: "روایت دقیق و صادقانه از تجمع طلاب در فیضیه را در رشته توییت بیان میکنم. تجمع به صورت خودجوش توسط طلاب اطلاع رسانی شد و با هماهنگی با مسئولین حوزه صورت گرفت. مگر ممکن است بدون اجازه و هماهنگی کسی در فیضیه تجمع برگزار کند، بنر بزند و سخنرانی مانند رحیم پور ازغدی دعوت کند؟!

 

ظاهرا قراربوده تجمع در حیاط فیضیه برگزار شود ولی به نمازخانه فیضیه منتقل شد که بسیار بزرگتر از حیاط است. این اشتباه توسط مسئولین برگزاری انجام شد. چون با وسعت مکان، امکان حاشیه سازی برای سودجویان راحت تر میشد رحیم پور چون در همایش دیگری سخنرانی داشت، سر ساعت به جلسه نرسید لذا آقای طیبی فر فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق (علیه السلام) دقایقی تریبون را گرفت و صحبت کرد تا رحیم پور برسد. درهمین اثناء دو نفر با تابلونوشته "ای آنکه مذاکره شعارت استخر فرح در انتظارت" مقابل جایگاه حضور پیدا کردند و آنها را بلند کردند که باعث تعجب طلبه ها شده بود.

 

طیبی فر همان ابتدای صحبتش گفت این پلاکاردهایی که درگوشه وکنار هست غیر از آنهایی که فرمایشات مقام معظم رهبری هست، از اینها استفاده نشود، بعضی از این پلاکاردها خلاف اهداف تجمع است. دوسه طلبه بلند شدند و کاغذ روی پلاکارد را پاره کردند و این تابلوها جمع آوری شد همان ابتدای جلسه.

 

هیچ کس از اول جلسه تاآخر جلسه هیچ گونه شعاری در این مورد نداد و همان طور که گفته شداول جلسه پاره شد و جمع آوری شد. چون تجمع درمورد مطالبات طلاب از سران سه قوه در مورد حل مشکلات معیشتی مردم بود که بااین شعارهااصلا تناسب نداشت به همین دلیل عنوان تجمع روحانیت هم درد وهمراه مردم بود.

 

اکثر جمعیت حاضر در جلسه که تقریبا دوسه هزار طلبه میشدند آمده بودند حرف مردم و حل مشکلات معیشت مردم را از مسئولان سه قوه مطالبه کنند. اینکه گفته شد سپاه در تجمع دخالت داشت کذب محض و از اساس دروغ است. اکثریت شرکت کنندگان که در عکس های تجمع مشخص است ازطلاب معمم بودند و عده از غیرمعمم.

 

رحیم پور رسید و شروع به سخنرانی کرد. در همان ابتدا یکی از این همین افراد گفت چرا شعارهای ما راپاره کردند؟ رحیم پور گفت من شعارها را میخوانم. شعارهای طلاب که در مورد معیشت مردم، مبارزه با فساد اقتصادی، کلام امام ورهبری بود پشت تریبون گفت. بعد درخواست کردتا صحبت های خودرا ادامه دهد.

 

اکثر حرف هایش خطاب به قوه قضاییه بود که چرا برخورد قاطع با مفسدین نمی کند؟ مردم میپرسند چرا اطاله دادرسی میشود نسبت به مفسدین و احکام قوت ندارد به دولت هم اشاره کرد که چرا سیاست غلطی درقضیه بازار ارزو سکه گرفت؟ به مجلس کنایه زد و گفت بعضی از نمایندگان پیگیر مشکلات مردم نیستند.

 

در آخر سخنرانی خود به سکولاریسم در حوزه اشاره کرد و گفت ریشه سکولاریسم در حوزه است. حرفی که به مذاق علما و مراجع خوش نیامد. البته بحث سکولاریسم در حوزه را رهبر انقلاب مطرح کرده بودند و گفته بودند عده ای دنبال ترویج آن در حوزه های علمیه هستند.

 

درپایان جلسه، رحیم پور فرازهایی از کلام امام ورهبری خطاب به حوزه های علمیه را خواند و نزدیک اذان ظهر بودکه تجمع به پایان رسید. بازتاکید میکنم سپاه یا هرنهاد دیگری به هیچ وجه درتجمع نقشی نداشتند. آن پلاکارد کذایی اول جلسه پاره شد ولی متاسفانه عکاس، عکس خود را گرفته بود وحاشیه سازشد."

 

علی علیزاده، از کارشناسان سیاسی مقیم انگلستان نیز در همین خصوص و در جواب شکوری راد از فعالان اصلاح طلب که پلاکارد فوق را نشانه مرگ مشکوک آیت الله هاشمی رفسنجانی دانسته بود ، نوشت: "هفته پیش اعتراض به ناکارامدی اقتصاد روحانی بالا گرفت. حتی اقتصاددان نزدیک دولت، حسین راغفر، سیاستهای ارزی روحانی را نوعی براندازی دانست. تا شعار «استخر فرح» آنهم با علامت «پلاکارد تحویل شود» آقای روحانی را نجات داد و به طلبکار تبدیل کرد. جناب شکوری‌راد! طبیعی بود یا زحمت نفوذیها؟"

 

علی ای حال عده ای سیاسیون حامی دولت همواره به دنبال انحراف موضوعات اقتصادی بوده و برای این کار، به دنبال موج سواری بر روی حواشی می باشند.

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top