خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ السبت ١٧ جمادى الثانية ١٤٤٠ Saturday, February 23, 2019
 
کد خبر: 912550
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۲۱:۲۵
معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا:
سیاست ترامپ علیه ایران، شانسی برای موفقیت ندارد
"سیاست جدید دولت آمریکا در برابر ایران هیچ امکانی برای موفقیت در تغییر رفتار ایران یا تغییر حکومت ندارد..."
ترامپ سیاست ترامپ علیه ایران، شانسی برای موفقیت ندارد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، تامس پیکرینگ، معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا طی یادداشتی در «نیوزآبزرور» به بررسی سیاست های دولت ترامپ علیه ایران پرداخت.

 

پیکرینگ در مقاله خود تاکید می کند سیاست جدید دولت آمریکا در برابر ایران هیچ امکانی برای موفقیت در تغییر رفتار ایران یا تغییر حکومت ندارد؛ سیاست فشار حداکثری و درخواست های غیرقابل تحقق که بر پیش فرض هایی عمیقا نادرست درباره ایران و استفاده از قدرت آمریکا بنا شده است.

 

معاون پیشین وزارت خارجه آمریکا به دولت ترامپ توصیه می کند از گذشته عبرت بگیرد چرا که تلاش برای فشار آوردن بر یک حکومت، خفه کردن اقتصاد آن و منزوی کردنش از جهان به ندرت جواب می دهد و اگر با نیروی نظامی توام باشد، اغلب به منافع آمریکا لطمه می زند.

 

تامس پیکرینگ درباره سیاست های اشتباه آمریکا چه در استفاده از تحریم، چه روی آوردن به گزینه نظامی و چه استفاده توام هر دو گزینه، به ویتنام، کوبا، عراق، افغانستان، لیبی و سوریه اشاره می کند که جز هزینه های هنگفت و تلفات انسانی، چیزی برای آمریکا نداشته است.

 

سیاست هایی که در این مقاله به آن اشاره شده را می توان در آرزوی ترامپ که در گفتگویی با بلومبرگ برملا شد، یافت. ترامپ در این مصاحبه مدعی شد ممکن است حکومت ایران در اثر سیاست های دولت او سقوط کند!

 

 

همان آرزویی که روسای قبلی آمریکا با اتخاذ سیاست های خصمانه در مورد ایران و دیگر کشورها در سر می پروراندند اما جز هزینه تراشی برای مردم آمریکا، نتیجه دیگری نداشته است.

 

106

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top