خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠ Monday, May 20, 2019
 
کد خبر: 913727
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۶/۱۷ - ۲۱:۲۵
گلایه‌های روحانی از تنهایی دولت
روحانی در آستانه سفر به نیویورک گلایه های تُندی نسبت به سیاسیون در جناح های مختلف مبنی بر تنها گذاشتن دولت در مشکلات کشور مطرح کرد.
روحانی گلایه‌های روحانی از تنهایی دولت
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، روحانی در آستانه سفر به نیویورک گلایه های تُندی نسبت به سیاسیون در جناح های مختلف مبنی بر تنها گذاشتن دولت در مشکلات کشور مطرح کرد. وی برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری اش، احزاب چپ و راست را در کنار آمریکا قرار داد و گفت: دولت نمی تواند از یک طرف با توطئه‌های آمریکا مقابله کند و از دو طرف دیگر با چپ و راست در داخل!

مهمترین نکات مطرح شده توسط رئیس جمهور به شرح ذیل می باشد:
* آمریکایی‌ها هر دوهفته یک بار پیام مذاکره می‌فرستند. قسم حضرت عباس‌تان را باور کنیم یا دم خروس؟ مردم ما هرگز تسلیم فشار آمریکا نخواهند شد
* مردم ما هرگز تسلیم فشار آمریکا نخواهند شد
* دولت امروز در صف مقدم جنگ اقتصادی، روانی و تبلیغاتی قرار دارد


* آمریکایی ها فکر می کنند اگر به مردم فشار بیاورند آنها به خیابان می آیند و دست های خود را در برابر آنها بالا می برد
* دولت نمی‌تواند حواسش به راست و چپ باشد و از طرف دیگر با آمریکا بجنگد
* یکی از دوستان خوبم بعد از حضور در مجلس نامه ای برای من نوشت، کاش این را یا آن را می گفتی. سه جمله به او گفتم اینها برای شرایط صلح است نه شرایط الان. والا من بلد بودم چه بگویم والا جور دیگری صحبت می کردم*
* اگر آمریکا شمشیر را از رو نبسته بود، من در مجلس جور دیگری صحبت می‌کردم


* ایران سالانه 40 میلیارد دلار صادرات غیرنفتی دارد، امروز حدود ۶ ماه از سال گذشته است و باید ۲۰ میلیارد دلار ارز صادراتی به بانک مرکزی و سامانه نیما تحویل می شد.
* چه قدر ارز حاصل از صادرات باقی مانده؟ چه کسی مسئول است؟ این را هم به گردن آمریکا و رژیم صهیونیستی بگذاریم؟
* اگر دولت الکترونیک کامل بود، نیازی نبود که من با ناراحتی این موضوع بگویم، آن کس یا سازمانی که زودتر ارز صادراتی را می دهد تشویق و کسانی را که دیرتر می آورند، تنبیه کنید.


* می‌فهمم که سال دیگر انتخابات است؛ اما جناحی فکر نکنید اگر علیه دولت حرفی بزند محبوب می‌شود
* امروز روز گله، رقابت و انتقام نیست؛ ما در میدان مبارزه هستیم
* مردم به افراد غیور احترام می‌کنند نه کسانی که هنگام رویارویی پشت دولت را خالی می‌کنند


* هنگام مقابله با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی، همه باید با هم باشیم
* زمان خدمت‌رسانی باید کوتاه و دقیق شود
* بهترین الگو برای دولتمردان، شهیدان رجایی و باهنر هستند


* بخشی از التهاب بازار ارز مربوط به فشار آمریکا، اما برخی از التهابات داخلی است
* بهترین الگو برای دولتمردان، شهیدان رجایی و باهنر هستند
* دولت الکترونیک لازمه اصلاح نظام سلامت است
* زنان و جوانان باید در پشت میزهای مدیریت مستقر شوند
 

مشروح سخنان روحانی به شرح زیر می باشد:
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در چهاردهمین جشنواره ملی شهید رجایی با اشاره به اینکه برای دستیابی به اهداف بلند در زندگی باید بهای آن پرداخته شود، اظهار داشت: ملتی نمی‌تواند از گردنه‌های صعب و دشوار عبور کرده و به هدف بلند ملی خود نایل شود مگر آنکه آن ملت بهای آن را پرداخت کند و این چیزی است که تاریخ در زندگی انبیاء هم آن را به ما گوشزد می‌کند و پیروزی ملت‌های بزرگ در طول تاریخ نیز همواره چنین بوده است.

روحانی با یادآوری اینکه "در دوران دفاع مقدس روزهای شیرین و همچنین روزهای سخت و دشواری را شاهد بودیم"، گفت: در خرداد سال 61 پیروزی بزرگ رزمندگان در آزادی خرمشهر و آن شادمانی عمومی رقم خورد، اما بعد از آن شاید به‌فاصله یک ماه در عملیات رمضان و پس از آن در والفجر مقدماتی و نیز والفجر1، دچار مشکل شدیم ولی در زمستان سال 62 عملیات موفق و مهم خیبر را رقم زدیم که به فتح جزایر مجنون منتهی شد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: بعد از عملیات خیبر بار دیگر دچار مشکل شدیم و فشار زیادی به رزمندگان وارد گردید و همه امیدمان این بود که در عملیات بعد اوضاع موجود را جبران کنیم، اما در این عملیات هم موفقیت ما ناقص بود به‌گونه‌ای که امام راحل دلداری داده در مقابل واژه شکست از عدم الفتح استفاده کردند.

روحانی تصریح کرد: وقتی در یک ماه و یا حتی یک سال دچار سختی و مشکلات شدیم و راه سختی پیشِ‌روی ما قرار گرفت نمی‌توان از اهداف خود عقب‌نشینی کرده و امیدمان متزلزل شود و باید قبول کنیم که زندگی با فراز و نشیب مواجه است، همچنان که در جریان نهضت اسلامی هم روزهای سخت و تاریکی داشتیم اما در نهایت به پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی منتهی گردید.

**ملت ایران در برابر سخت‌ترین شرایط عقب‌نشینی نکرده است

روحانی خاطرنشان کرد: به‌رغم مشکلاتی که در آن دوران با آن مواجه بودیم و هر روز عزیزی را از دست می‌دادیم، مردم نه‌تنها دچار ترس نشده و عقب‌نشینی نکردند، بلکه با روحیه قوی ایستادگی کردند و از آن شرایط عبور کردیم.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در برابر سخت‌ترین شرایط عقب‌نشینی نکرده است، اظهارداشت: روز آزمایش بزرگ ملی است؛ کسی فکر نکند با علیه دولت سخن گفتن محبوب می‌شود، و مردم به افراد غیور احترام می‌کنند نه کسانی که هنگام رویارویی پشت دولت را خالی می‌کنند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: مگر ملت ایران ملتی است که در برابر فشار یک گروه حاکم جدید در کاخ سفید که خودشان هم نمی‌دانند چه می‌گویند و چه‌کار می‌کنند و با همه درگیر هستند، دچار هراس می‌شود؟

روحانی اضافه کرد: گروه جدیدی که در کاخ سفید مستقر شدند نه‌تنها با نظام جمهوری اسلامی ایران بلکه با دوستان قدیمی و سنتی‌شان و با کشورهایی که با آنها روابط اقتصادی بالا دارند، نیز دچار درگیری هستند.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: آنها از یک طرف ملت ایران را تحت فشار قرار می‌دهند و از طرف دیگر از طرق مختلف پیغام مذاکره می‌فرستند، در این شرایط قسم حضرت عباس را قبول کنیم یا دم خروس را؟ پیغام و نرمش در پیام‌تان را ببینیم یا عمل ددمنشانه‌تان را ملاک قرار دهیم؟

روحانی خطاب به سردمداران کاخ سفید، گفت: اگر راست می‌گویید و دوستدار ملت ایران هستید چرا می‌خواهید به زندگی مردم ایران فشار وارد سازید؟ اگر تصور می‌کنید با فشار و اقدامات شما مردم به خیابان‌ها آمده و دستان خود را به‌نشانه تسلیم در مقابل آمریکا و کاخ سفید بالا می‌برند در خطا و اشتباه هستید.

رئیس‌جمهور با ابراز اینکه دولت در صف مقدم جنگ اقتصادی قرار دارد، اظهار داشت: در این شرایط همه احزاب‌، گروه‌ها، قوا و ارگان‌های مختلف بدانند که امروز نه روز گله‌مندی، نه روز رقابت و نه خدای‌ناکرده روز انتقام است، چرا که همه در میدان مبارزه قرار داریم.

روحانی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس اگر به‌فرض بین سپاه و ارتش در مسئله‌ای اختلاف نظر و سلیقه‌ای بود، اما زمانی که عملیات شروع می‌شد، ولو اینکه آن را سپاه انجام می‌داد، در این شرایط ارتش نمی‌گفت که چون در قرارگاه با آن عملیات مخالفت کرده پس همکاری نمی‌کند، بلکه با تمام توان و قوا از عملیات انجام‌شده پشتیبانی می‌کرد.

رئیس جمهور تأکید کرد: زمانی که جنگ شروع شد، اختلاف‌نظر و اختلاف سلیقه معنا ندارد و باید همه کنار هم و پشتیبان یکدیگر باشند.

روحانی در ادامه با اعلام اینکه پس از حضور و سخنرانی در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای دریافت کرده که در آن توصیه شده که "ای‌کاش در آن جلسه چنین و چنان سخن می‌گفتی"، گفت: در پاسخ به این نامه اعلام کردم که همه حرف‌های شما درست است، اما اینها برای شرایط صلح می‌باشد و اگر چنین شرایطی بود و دشمن به میدان نیامده و آمریکا شمشیر را از غلاف بیرون نیاورده بود، قطعاً به‌گونه دیگری سخن می‌گفتم، اما امروز روز جنگ با دشمن است و همه باید با انسجام و یکدلی کنار یکدیگر باشیم. امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه با هم هستند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت بیانات رهبر معظم انقلاب در روز پنج‌شنبه گذشته، اظهارداشت: رهبر معظم انقلاب در بیانات خود، تصریح کردند در روز سخت کسی حق ندارد پشت دولت را خالی کند لذا امروز مردانگی، مروت، اخلاق و اصول انقلاب و منافع ملی، اقتضاء می‌کند که کنار یکدیگر و یاور یکدیگر باشیم.

روحانی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند از یک طرف با آمریکا بجنگد و از طرفی حواسش به راست و چپ باشد، گفت: امروز روبه‌روی دولت، رژیم صهیونیستی قرار دارد و بایستی راست و چپ در این میدان جنگ حامی دولت باشند.

رئیس جمهور با یادآوری وجود انتخابات در سال آینده و اینکه شرایط انتخابات را به‌خوبی درک می‌کند، گفت: امروز باید همه چیز را کنار بگذاریم و شرایط کنونی روز آزمایش ملی است. در این شرایط اگر جناحی تصور کند که چنانچه علیه دولت حرفی بزند، محبوب می‌شود، در خطا و اشتباه است و بدانید که مغضوب خواهید شد و مردم به شما پشت خواهند کرد، چرا که مردم به انسان‌های غیور احترام می‌گزارند و در زمان جنگ غیرت اقتضاء می‌کند که مقابل دشمن کنار و پشتیبان یکدیگر باشیم.

**امروز دشمنی به‌جز آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذنابش نداریم

روحانی با تذکر اینکه "امروز دشمنی به‌جز آمریکا، رژیم صهیونیستی و اذنابش نداریم"، گفت: امروز باید راست و چپ همه با هم باشیم.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه بار سنگینی بر دوش دولتیان قرار دارد، اظهار داشت: امروز باید آستین‌ها را برای خدمت به کشور و مردم بالا بزنیم به‌گونه‌ای که مردم احساس کنند اگر به اداره‌ای مراجعه می‌کنند، کارشان نسبت به گذشته زودتر انجام می‌شود و از احترام بیشتری برخوردار هستند و در این راستا بایستی مسابقه خدمت در این استان‌ها ایجاد کرد و چنانچه استانی خدمت بهتری به مردم ارایه می‌کند، مسئولین آن مورد تشویق قرار بگیرند.
0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top