خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ٢٢ المحرّم ١٤٤١ Sunday, September 22, 2019
کد خبر: 916198
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - ۲۲:۱۲
مقام اسرائیلی: زبان اسرائیل با ایران، "زبان جنگ" است
عضو کمیته سرویس مخفی اسرائیل، در مصاحبه با اسپوتنیک تأیید کرد که اسرائیل به مدت 5 سال و از آغاز 2013، گروه های تروریستی در جنوب سوریه را حمایت مالی و تسلیحاتی نموده است.
نتانیاهو در حال دیدار با گروههای تروریستی سوریه  مقام اسرائیلی: زبان اسرائیل با ایران، "زبان جنگ" است
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک،  فارن پالیسی در مقاله‌ای اعلام کرد؛ اسراییل از 12 گروه شورشی مسلح در جنوب سوریه حمایت تسلیحاتی و مالی کرده تا این گروه‌ها مانع تسلط ایران در مناطق مرزی سوریه و اسراییل شوند.

 

بر اساس این گزارش، اسراییل علاوه بر کمک مالی به 12 گروه شورشی سوریه در جنوب این کشور برای خرید تسلیحات از بازار سیاه، در نزدیک به 2 سال گذشته به هر شورشی مسلح این گروه‌ها ماهانه 75 دلار حقوق پرداخت کرده است.

 

در این راستا خبرگزاری اسپوتنیک با یک مقام اسرائیلی به گفتگو نشسته است تا به بررسی مساعدت های تسلیحاتی و مالی اسرائیل به گروهک های شورشی در جنوب سوریه بر علیه ایران بپردازد. یاکوب کدمی، دیپلمات و سیاستمدار اسرائیلی ، رئیس سابق سرویس اطلاعاتی نائیتو، عضو کمیته سرویس مخفی اسرائیل در مسائل مربوط به نیروهای مسلح ایران، در مصاحبه با اسپوتنیک تأیید کرد که اسرائیل به مدت 5 سال و از آغاز 2013، گروه های ضد دولتی [گروههای تروریستی] در جنوب سوریه را حمایت مالی و تسلیحاتی نموده است.

 

_ آیا اسرائیل به 12 گروهک شورشی در جنوب سوریه کمک های تسلیحاتی و مالی انجام می دهد ؟

این کارشناس اسرائیلی در این خصوص گفت: "این (اطلاعات) صحیح است و قبلا نیز بوده است. در مطبوعات اسرائیل این موضوع ذکر شده است. اما دولت اسرائیل خود به این موضوع را بر سر زبان ها نمی اورد. اسرائیل تصمیم گرفته است که به منظور جلوگیری از نفوذ حزب الله به عنوان حزب طرفدار ایران، از حضور ایران جلوگیری بعمل آورد. کمک های مختلف، هم غذایی و هم پزشکی، و عرضه برخی سلاح ها یا مهمات، از جمله اقدامات اسرائیل در این منطقه بوده است.

 

یاکوب کدمی در پاسخ به این سوال که آیا ایران بر سر این موضوع علیه اسرائیل به سازمان ملل متحد شکایت می کند؟ چنین پاسخ داد: «دولتی که اسراییل را به رسمیت نمی شناسد آیا (ایران) حق دارد با (اسرائیل؟) در این خصوص صحبت کند؟. گفتگو با تهران فقط در میدان جنگ ادامه پیدا خواهد کرد".

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top