خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠ Friday, March 22, 2019
 
کد خبر: 916529
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۸
۲ سیاره ابر زمین کشف شد
تلسکوپ فضایی «تی.ای. اس.اس» ۵ ماه پس از پرتاب، دو سیاره ابرزمین درخارج از منظومه شمسی کشف کرده است.
سیاره ۲  سیاره  ابر زمین  کشف  شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،   تلسکوپ فضایی TESS که برای ردیابی سیارات  خارج از منظومه شمسی ساخته شده، دو سیاره کشف کرده است.این سیاره ها در حالی کشف می شوند که تنها ۵ ماه از ارسال ماهواره به فضا می گذرد. به هرحال این سیارات خارج منظومه شمسی هستند. این نخستین کشف تلسکوپ فضایی TESS از زمان ارسال آن به فضا است.

 

البته هر دو سیاره کشف شده بسیار داغ هستند و نمی توانند از حیات پشتیبانی کنند.نخستین سیاره کشف شده Pi Men C نام دارد و در فاصله بسیار کم از ستاره Pi Menasae واقع در صورت فلکی Mensa قرار دارد. این ستاره زرد کوتوله با زمین ۵۹.۹ سال نوری فاصله دارد.

 

سیاره دوم دور ستاره کوتوله LHS۳۸۴۴ مدار می زند. این ستاره کوتوله در فاصله ۴۹ سال نوری زمین قرار دارد. سیاره مذکور در فاصله بسیار نزدیکی از ستاره خود مدار می زند.

 

TESS برای ادامه فعالیت های تلسکوپ فضایی کپلر ساخته شده است. کپلر طی ۲۰ سال گذشته حدود ۳۷۰۰ سیاره خارج از منظومه شمسی کشف کرد و اکنون سوخت آن در حال اتمام است.

 

TESS در حال انجام ماموریتی ۲ ساله با بودجه ۳۳۷ میلیون دلاری است و دانش ستاره شناسان از سیارات خارج از منظومه شمسی را می افزاید.

 

مهر

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top