خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠ Friday, March 22, 2019
 
کد خبر: 917916
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۲ - ۲۰:۰۸
طرح اتهامات جنسی جدید علیه نامزد ترامپ برای دیوان عالی آمریکا
یک زن دیگر ادعاهای تازه ای در زمینه بدرفتاری جنسی علیه برت کاوانا، نامزد دونالد ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا، مطرح کرده است.
برت کاوانا طرح اتهامات جنسی جدید علیه نامزد ترامپ برای دیوان عالی آمریکا
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، دبورا رامیرز، که در دانشگاه ییل همکلاس قاضی کاوانا بود، در گفت و گویی با نشریه نیویورکر جزییات این حادثه ادعایی را شرح داده است.

 

قاضی کاوانا این ادعاها را هم مثل ادعای قبلی رد کرده و آن را "تهمت" خوانده است.

 

هفته پیش هم پروفسور کریستین بلازی فورد ادعا کرده بود که کاوانا در سال ۱۹۸۲ در جریان یک مهمانی به او تعرض کرد. او قرار است روز پنجشنبه در کمیته قضایی سنا شهادت دهد.

 

انتصاب قاضی در دیوان عالی آمریکا تصمیمی سرنوشت ساز است چون این نهاد اغلب داور نهایی قوانین جنجالی در این کشور است که تاثیر عمیقی بر زندگی مردم دارد.

 

نامزد ترامپ برای دیوان عالی در بیانیه ای قویا اتهامات تازه را رد کرده است.

 

او نوشت: "این حادثه ادعایی مربوط به ۳۵ سال پیش، اتفاق نیافتاده. کسانی که مرا آن زمان می شناختند می دانند که چنین اتفاقی نیافتاده، و حرف خود را بیان هم کرده اند."

 

او افزود: "این یک تهمت است، به همین سادگی. منتظرم روز پنجشنبه (در جلسه کمیته قضایی سنا) حقیقت را شهادت دهم و در مقابل این ادعاهای دقیقه آخر از خوش نامی خود و وجهه ای که طی یک عمر ساخته ام و معرف شخصیت و شرف من است دفاع کنم."

 

یک سخنگوی کاخ سفید هم گفت که دولت ترامپ از کاوانا حمایت می کند و تازه ترین ادعاها را "آخرین تلاش هماهنگ دمکرات ها برای لکه دار کردن وجهه یک مرد خوب و به زیر کشیدن او" خواند.

 

البته اتهامات برت کاوانا از قرار معلوم به همین دو مورد ختم نمی‌شود. مایکل آوناتی، وکیل استفانی کلیفورد نیز می‌گوید "اطلاعات قابل اعتمادی" از یک زن علیه برت کاوانا و دوست هم‌مدرسه‌ای او، مارک جاج در اختیار دارد.

 

استفانی کلیفورد با نام استورمی دنیلز، پیش از این ادعا کرده بود که در سال ۲۰۰۶ با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری کنونی آمریکا، رابطه نامشروع داشته است. ترامپ این ادعا را رد می‌کند.

 

"اطلاعات قابل اعتمادی" که آوناتی آنها را در اختیار دارد هم مربوط به پارتی‌های دهه ۱۹۸۰ است. به ادعای شخصی که این اطلاعات را به آوناتی داده، کاوانا، جاج و دیگران در این پارتی‌ها زنان را مست می‌کردند یا به آنها مواد مخدر می‌دادند تا مردان به نوبت از آنها سوءاستفاده کنند.

 

مایکل آوناتی بدون ارائه مدرک و بدون توضیح بیشتر درباره نقش کاوانا، می‌گوید هیئت سنا باید در این مورد مشخص هم از کاوانا پرس‌وجو کند. او گفته که در روزهای آتی مدارکی در این باره به هیئت یادشده و به افکار عمومی ارائه خواهد کرد.

 

نام مارک جاج در ارتباط با ادعاهای کریستین بلیزی فورد هم مطرح شده است. فورد گفته بود، وقتی کاوانا "قصد داشته به او تجاوز کند"، مایک جاج هم در اتاق حضور داشته است.

 

جاج هم مانند کاوانا اتهام علیه خود را رد کرده است.

 

106

 

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top