خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ الجمعة ١٥ رجب ١٤٤٠ Friday, March 22, 2019
 
کد خبر: 919154
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۱۰ - ۱۵:۲۳
نماینده اهل سنت: شبکه‌های تندرو به اسم شیعه و سنی، باید تحریم شوند
مهندس شهرام کوسه غراوي، نماینده اهل سنت ایران در مصاحبه‌ای خواستار تحریم شبکه‌های تندرو شیعه و سنی از سوی مردم شد و بیان داشت: دیدن این شبکه‌ها چون وجودش وجود اختلاف است باید تحریم شوند. رفتن به سمت این شبکه‌ها نه نیاز است و نه جایز است.
مهندس شهرام کوسه غراوي نماینده اهل سنت: شبکه‌های تندرو به اسم شیعه و سنی، باید تحریم شوند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، وب‌سایت پرسشگران دانشجویان اهل سنت ایران مصاحبه‌ای اختصاصی با نماینده اهل سنت آقای مهندس شهرام کوسه غراوي انجام داده است. ایشان در قسمتی از این مصاحبه در مورد شبکه‌های تندرو شیعه و اهل‌سنت می‌گوید: دیدن این شبکه‌ها چون وجودش وجود اختلاف است باید تحریم شوند. رفتن به سمت این شبکه‌ها نه نیاز است و نه جایز است.

 

در ادامه این مصاحبه‌ را مرور می‌کنیم:

 

سئوال: بعضی از رسانه ها که به اسم رسانه های دینی معرفی فعالیت می‌کنند، مثل فدک، امام حسین، کلمه و وصال حق و... که سعی می کنند نقاط اختلاف شیعه و سنی را برجسته کنند و به نوعی میان شیعه و سنی تفرقه و دوری ایجاد کنند نظرتان درباره این رسانه ها چیست؟

 

غراوي غراوی: به نظر من اولا دیدن این شبکه ها چون وجودش وجود اختلاف است باید تحریم شوند دوما ما خودمان باید آگاهی کافی را داشته باشیم درباره آنها و دیگر پرداختن به این موضوع و رفتن به سمت آن نه نیاز است و نه جایز است. اینها به دنبال اختلاف مسلمانان هستند و از این اختلاف انگلیس و آمریکا و اسرائیل بهره می برند و هر جا مسلمین همدل بودند توانستند مقابل دشمنان بایستند و مقابله کنند .

 

الان بیش از هر زمان دیگری  نیاز به همدلی و وحدت و همگرایی داریم چون همدلی و همگرایی میتواند ما را به مسیر مثبتی هدایت کند که بتوانیم این را بگوییم که کشورهای مسلمان دنیا در مقابل همه ابر قدرت ها چه آمریکا و اسراییل و چه انگلیس  باشد پیروز شوند منتها باید همدلی را بیشتر کنیم و در نقاط اشتراک ورود کنیم نه افتراق . نقاط اشتراک ما را در مسیر و راهبرد کمک می کند . می تواند ما را به نقطه ای برساند که کشورهای مسلمان جهان فارغ از افتراقات خود در مقابل دشمنان به خوبی بایستند .

 

سئوال: یکی از مسائل مهم که مطرح است در میان شیعه و سنی بحث وحدت است. به نظر شما حکومت ایران توانسته گام مثبتی در این زمینه بردارد و حقوق اهل سنت را بدهد؟

 

غراوي غراوی: من نظرم این است که در خیلی از زمینه ها وحدت و هم گرایی انجام شده است. مثلا در استان گلستان این اتفاق افتاده است. شاید انتخابات دور قبل که برگزار شد همه اقوام توانستند فرای قومیت گرایی و مذهب به کسی که می خواهند رای بدهند. مسئولینی که این دوره شاهد هستیم به نسبت افزایش خوبی داشته، شاید به صد نرسیده اما به هر حال الان ما معاون وزیر اهل سنت داریم،  معاون استاندار و مدیران کل اهل سنت داریم. روز به روز کشور  در حال هم گرایی بیشتر است تا ما به آن نقطه دلخواه خود برسیم. در کشور ایران در همه زمینه‌ها وحدت بوده است و دیده‌اید که در همه زمینه‌ها اهل سنت شهدایی که در 8 سال دفاع مقدس بوده را تقدیم کرده و در همه زمینه ها همگرایی لازم را داشته و بهتر هم خواهد شد.

 

سئوال: ما شاهد مشکلات اقتصادی در جامعه و همچنین مردم اهل سنت بویژه در مناطق محروم سیستان و بلوچستان هستیم مجلس برای رفع این مشکلات اقتصادی چه کاری انجام داده است ؟

 

غراوي غراوی: مشکلات اقتصادی فقط برای مناطق اهل سنت نیست و مساله فراگیر کشوری است و همه باید دست به دست هم بدهیم تا این مشکلات اقتصادی رفع شود. خوب می دانید در شرایط تحریم هستیم  و در این شرایط میتوان این را به فرصت تبدیل کنیم . که همدلی مسئولان و مردم را می طلبد تا از این پیچ عبور کنیم.

 

شاید بگویند در نقاط مرزی که در استان‌های مختلف هستند مشکلات اقتصادی بیشتر است اما نظرم این است که کل کشور گریبان گیر این مشکلات است گرانی ارز و … این حبابی است که توسط دولت مردان باید حل شود ناشی از مجلس نیست بلکه مجلس کار نظارتی انجام میدهد. دکتر روحانی در شرایطی  است که باید تیم اقتصادی را تقویت کنند و از مشاوران جوان و توانمند بهره بگیرند مثل آقای جهرمی که وزیر توانمند و خوبی هستند که در این یکی دوسال خود بسیار موفق بودند و ما هم باید وزرا و مشاوران و کسانی که تمام توان خود را بروز داده‌اند بگذاریم کنار تا بتوانیم از نیروهای جوان وبا انگیزه استفاده کنیم تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را در این برهه حل کنیم.

 

1 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top