خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ١٤ ذو القعدة ١٤٤٠ Wednesday, July 17, 2019
 
کد خبر: 919531
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۱۲ - ۱۶:۲۲
سئوال مهم عالم اهل سنت از شبکه‌های وهابی
بنده سوالی که از این شبکه‌هایی که به اسم اهل سنت فعالیت میکنند دارم، این است که شما در چه مذهبی هستید؟ حنفی مذهب؟ شافعی؟ مالکی؟ حنبلی؟ و متأسفانه...
آخوند سبحانی عالم اهل سنت سئوال مهم عالم اهل سنت از شبکه‌های وهابی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، آخوند اسماعیل سبحانی سخنران نماز جمعه اهل سنت بندرترکمن و استاد حوزه علمیه الاعظمیه بندرترکمن در مصاحبه‌ای در مورد شبکه های اختلاف انداز مذهبی به نام اهل سنت بیان داشت: توصیه بنده به تمامی جوانان شیعه و اهل سنت این است که این اتحاد را حفظ کنیم و قدر این نظام را که امنیت و سلامتی را برای ما به ارمغان آورده بدانیم.

 

در ادامه این مصاحبه را مرور می‌کنیم:

 

توصیه‌ای که به تمامی برادران بزرگوارم دارم این هست که فریب این شبکه‌ها را نخورند، بنده سوالی که از این شبکه‌هایی که به عنوان اهل سنت دارند فعالیت میکنند این است که شما در چه مذهبی هستید؟ و چه مذهبی را دارید ترویج میدهید، آیا مذهب احناف؟ حنفی مذهب؟ شافعی؟ مالکی؟ حنبلی؟ اولین سوال این هست و متاسفانه جدای از این مسائل، عقایدی را ترویج میکنند که با عقاید علمای بزرگ همچون امام ابوحنیفه، امام شافعی، امام حنبل و امام مالک واقعا تضاد دارد.

 

بحث زیارت قبور، بحث توسل که اینها مورد تایید امامان بزرگ اهل سنت است و علمای بزرگ و مفتیان بزرگ اهل سنت است. ما متاسفانه شاهد هستیم که بعضی از جوانان فریب این شبکه‌ها را میخورند، توصیه بنده به عنوان یک خادم دین و به عنوان یک مدرس حوزه این هست که همان راه بخارا، راه علمای حقیقی بخارا رو در پیش بگیریم.

 

علمایی که توسل را نه تنها جایز بلکه مستحب و قائل به استنان توسل بودند قائل به استنان زیارت قبور بودند. از همان راه قدیم تبعیت کنیم. دین خودمان را از ماهواره و شبکه های ماهواره‌ای نگیریم.

 

خذو  العلم من .... این سخن مشهوری است، علم را باید از انسانهای واقعا آگاه بگیریم نه از ماهواره و نه از کانال‌های مجازی و از کانال‌های تلگرام که متاسفانه عقاید بدی را دارند تبلیغ میکنند، توصیه بنده به عنوان یک مبلغ دین و به عنوان یک خادم دین این است که فریب این شبکه‌هارا نخوریم.

 

متاسفانه اینها یک راهکار و یک فریبی و یک خدعه‌ای که دارند [این است که] بحث اختلاف شیعه و سنی را پیش می‌کشند، به عقاید شیعه توهین می‌کنند و از آن طرف متاسفانه بعضی از شیعه نماها به عقاید اهل سنت توهین می‌کنند درحالی که در قدیم [این طور نبود] ما اگر کتاب آشنایی با مذاهب فکری «دکتر بی‌آزار شیرازی» را بخوانیم رابطه‌ها بسیار نزدیک بود، احترام متقابل بود و از تمامی بزرگواران و از تمامی مسلمانان چه شیعه و چه سنی می‌خواهم که همان اتحاد را حفظ کنیم . خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید که «وَلَا تَنَازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ...» با همدیگر اختلاف نداشته باشید ... اگر اختلاف و دشمنی و تفرقه داشته باشید فتفشلو فشل میشوید، سست میشوید سست عنصر میشوید و تذْهَب ريحكم، شوکت و اقتدار شما از بین خواهد رفت .

 

دنیای استکبار، آمریکای جنایتکار، اسرائیل غاصب را ما هیچ موقع دشمنی آنها را، دشمنی یهود را نباید فراموشی کنیم. آنها دارند نقشه می‌کشند که این اتحاد را بین شیعه و اهل سنت، بین اهل تشیع و اهل تسنن، این اتحاد را نشانه گرفتند، توصیه بنده به تمامی جوانان شیعه و اهل سنت این است که این اتحاد را حفظ بکنیم و قدر این نظام را که امنیت و سلامتی را برای ما به ارمغان آورده بدانیم که ان شاءالله در قیام قیامت و در پیشگاه خداوند خودمان هیچ موقع شرمنده نباشیم و تا ظهور حضرت مهدی علیه السلام سعی کنیم که اسلام واقعی و اسلام حقیقی را کما هو حقه حفظ و برجای بیاوریم.

 

دانلود

 

کلیدواژه ها:
اهل سنت  |  اتحاد  |  شبکه  |  شیعه  | 
مشاهده نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top