خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ الأربعاء ١٣ رجب ١٤٤٠ Wednesday, March 20, 2019
 
کد خبر: 920119
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ - ۱۶:۴۰
پژوهشگر برجسته فرانسوی: مدعیان دموکراسی برای کسی حقوق برابر قائل نیستند
مدیر انستیتوی پژوهشی جهان عرب و مسلمان در فرانسه تاکید کرد اعمال تبعیض بین جامعه مهاجران در طول تاریخ سر منشا هژمونی یک طرفه مخربی بوده که آغازگر حوادث نژادپرستانه امروز است.
 دکتر فرانسوا بورگات، پژوهشگر برجسته فرانسه پژوهشگر برجسته فرانسوی: مدعیان دموکراسی برای کسی حقوق برابر قائل نیستند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از خبرگزاری آناتولی، دکتر فرانسوا بورگات، مدیر انستیتوی پژوهشی جهان عرب و مسلمان (IREMAM) در فرانسه به ارزیابی موضوع افزایش نژادپرستی در اروپا پرداخته و اظهار داشت: ما (فرانسوی‌ها) بدنه فرهنگی جوامع الجزایر را تخریب کردیم. گفتیم کسانی که طردشان می‌کنیم باید شبیه ما شوند.

 

وی همچنین افزود: این تفکر، بذر هژمونی یک طرفه مخربی بود که در واقع آغازگر حوادث نژادپرستانه امروز است. پایان حاکمیت می‌تواند منجر به راهکار قلدر مآبی شود. برای تمدن‌هایی که مدعی دموکراسی، رعایت حقوق بشر و احترام به دیگران هستند پذیرفتن آنکه برای سایر جهانیان حقوق برابر قائل شوند، آسان نیست.

 

دکتر بورگات با اشاره به بیانیه تغییر آیات قرآن که به امضای 300 نفر از جمله نیکولاس سارکوزی رئیس جمهور سابق فرانسه رسیده بود، گفت: روشن است تندروهای جوامع اروپایی حتی مطالب کتاب‌های مقدس خود را نیز به خوبی درک نکرده اند. اگر ما به عنوان افراد جامعه اروپا به جای اتلاف وقت بر سر مسائلی از این دست درخواست‌هایی که در حد و اندازه ما نیست به بررسی علل آنکه چرا این افراد خود را جزئی از جامعه ندانسته افراطی شده و عضو گروه‌های تروریستی می شوند، بپردازیم پلاریزاسیون اجتماعی را از بین خواهیم برد.

 

وی در رابطه با جدایی مسعود اوزیل از تیم ملی آلمان به دلیل حملات نژادپرستانه و تبعیض آمیز گفت: زین الدین زیدان ملی پوش الجزایری الاصل فرانسه هم بیست سال قبل مانند اوزیل هدف حملات نژادپرستانه قرار می‌گرفت. مردم فرانسه نیز موفقیت‌های یک مهاجر را از آن خود و جامعه دانسته و در زمان شکست نیز آنها را مهاجر می‌خوانند.

 

مدیر انستیتوی پژوهشی جهان عرب و مسلمان در پایان تاکید کرد: اسلام هراسی و نژاد پرستی یک رابطه درهم تنیده است که یکدیگر را تغذیه می کنند. تفاوتی بین تبعیض نژادی و دینی وجود ندارد. تنها راه حفظ جامعه چند فرهنگی اروپا تامین یک زمین مشروع برای مسیحیت نیست. هر دین از ویژگی‌های مخصوص به خود برخوردار است.

 

این روزها جامعه اروپایی به شدت متاثر از رفتارهای نژادپرستانه است و مهاجران قربانیان این گونه رفتارها.

 

سیاست اروپا در مواجهه با مسلمانان هضم آنها در جامعه است می خواهد فرهنگ این قاره را به خورد آنها بدهد، اعمال فشار به زنان محجبه ناشی از همین سیاست است.

 

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top