خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٩ رجب ١٤٤٠ Tuesday, March 26, 2019
 
کد خبر: 921320
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۱۹:۰۲
تشدید سختگیری به مهاجران در ایتالیا؛ حذف تخفیف وعده غذایی کودکان مهاجر
شهردار یکی از شهرهای ایتالیا برای هفته ها مانع توزیع غذا میان کودکانی در مهدکودک ها و مدارس شهر شد که خانواده هایشان مهاجر هستند.
مهاجران در ایتالیا تشدید سختگیری به مهاجران در ایتالیا؛ حذف تخفیف وعده غذایی کودکان مهاجر
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، شهردار شهر لودی در نزدیکی میلان ایتالیا برای هفته ها مانع توزیع غذا میان کودکانی در مهدکودک ها و مدارس شهر شد که خانواده هایشان در خارج از اتحادیه اروپا متولد شده اند. وی همچنین مانع استفاده این کودکان از سرویس ایاب و ذهاب مدارس شده است.

 

تعداد کودکانی که تحت تاثیر این تصمیم قرار گرفته اند بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر اعلام شده است.

 

این تصمیم از تابستان سال ۲۰۱۷ و زمانی که سارا کازانوا از حزب راست افراطی لیگ به شهرداری شهر انتخاب شد به اجرا گذاشته شد. وی قواعد بهره مندی از تخفیف های غذایی در رستوران مدارس و همچنین استفاده از سرویس آنها را تغییر داد.

 

به گزارش یورونیوز، ماتئو سالوینی وزیر کشور ایتالیا در توئیتی از تصمیم شهردار شهر لودی حمایت کرد.

 

با تصمیم این شهردار راست گرا عملا این کودکان در طبقه بندی خانواده های مرفه جای گرفته اند و باید برای هر پرس غذای روزانه در مدرسه پنج یورو بپردازند. آنها همچنین باید هر سه ماه مبلغ ۲۱۰ یورو برای استفاده از سرویس مدرسه پرداخت کنند.

 

با این اقدام عملا کودکانی که در ایتالیا متولد شده اند اما خانواده هایشان خارج از اتحادیه اروپا متولد شده اند از خدمات مدرسه بی بهره شده اند و تخفیف های غذا و سرویس مدارس به شهروندان ایتالیایی و اروپایی اختصاص می یابد.

 

در چنین شرایطی این خانواده ها مجبورند کودکانشان را تا مدرسه همراهی کنند و هنگام ناهار آنها را به خانه ببرند و باز عصر برای بازگشت به خانه به مدرسه مراجعه کنند.

 

106

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top