خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠ Wednesday, June 26, 2019
 
کد خبر: 921795
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۷/۲۶ - ۱۷:۱۰
قلعه‌نویی:
وقتی به من اهانت می‌کردند، پروین کجا بود؟/چه کسی گفته ساختمان پک به کی‌روش مجوز اهانت می‌دهد؟
سرمربی سپاهان اصفهان درخصوص اهانت میک مک‌درموت به حمید استیلی گفت: من هم کمپ و مجموعه ورزشی ساختم، باید فحش بدهم؟
امیر قلعه نویی وقتی به من اهانت می‌کردند، پروین کجا بود؟/چه کسی گفته ساختمان پک به کی‌روش مجوز اهانت می‌دهد؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، گفت‌وگوی اختصاصی خبرورزشی با علی پروین و جمله جالب پروین که به ما گفت: «دیگر کی‌روش را دوست ندارم» بازتاب گسترده‌ای در محافل فوتبالی داشت و حمایت پیشکسوتان فوتبال از حمید استیلی در قبال اهانت دستیار کارلوس کی‌روش را به مسیر تازه‌ای برد... و البته این اهانت میک مک‌درموت خیلی‌ها را هم یاد امیر قلعه‌نویی انداخت که سال‌هاست به لحن سرمربی تیم ملی اعتراض دارد. دیروز به همین بهانه با قلعه‌نویی که هم دوست و بچه‌محل استیلی است و هم در تیم ملی بازیکن پروین بوده، تماس گرفتیم تا نظرش را درباره چالش‌ها و تنش‌های اخیر بدانیم که امیر این‌بار با تکرار همان حرف‌ها و دیدگاه‌هایش از پروین گلایه کرد. حرف‌های قلعه‌نویی را بدون هیچ کم و کاستی می‌خوانید...


استیلی را از همه بهتر می‌شناسم
حمید استیلی را هر کسی نشناسد، من یکی خوب می‌شناسم. بچه‌محلم بوده، دوستم است. او را از آن سال‌ها که در زمین پلیس بازی می‌کرد، می‌شناسم. همان زمین که آقایان خرابش کردند و جایش برج ساختند. حمید استیلی مردم‌دار است، بزرگ و کوچک سرش می‌شود، به همه احترام می‌گذارد و متأسفانه از محترم بودن او سوءاستفاده شده است.


اهانت‌ها نتیجه رویه غلط خودمان است 
از ماست که بر ماست، با رویه غلط‌مان در فوتبال کار را به جایی رساندیم که حالا یک غریبه می‌آید و به پیشکسوت فوتبال ما که مدیر یکی از تیم‌های ملی است، توهین می‌کند. البته استیلی اولین پیشکسوتی نیست که آقایان به او اهانت کردند. مگر به خود من اهانت نکردند؟ حالا آن زمان کی‌روش خودش به من حمله می‌کرد، حالا دستیارش به استیلی حمله می‌کند. فردا هم لابد یکی دیگر از همکارانش این نقش را برعهده می‌گیرد.


قدیمی‌های پرسپولیس معرفت دارند 
آفرین به معرفت پیشکسوتان پرسپولیس، ببینید چطور پشت حمید ایستادند و از او حمایت کردند. من ۶، ۷ سال است از آقایان اهانت می‌شنوم و هیچ‌کسی از خانواده استقلال حمایتم نکرد. واقعاً تشکر می‌کنم از این اتحادی که قدیمی‌های پرسپولیس در حمایت از استیلی داشتند.


از پروین دلخورم
اما از علی پروین گلایه دارم. از یک طرف ممنونم که پشت استیلی درآمد، اما گلایه دارم که چرا وقتی همین آقایان به من اهانت می‌کردند و تهمت می‌زدند، سکوت کرد. یعنی آقای پروین آن حرف‌ها را نشنیده بود؟ ندیده بود که چطور در رسانه‌ها به من اهانت می‌شد؟ آقای پروین، من عضو خانواده فوتبال نبودم؟


وقتی به من تهمت زدند، پروین کجا بود؟
دوست دارم حتماً این سؤال را از آقای پروین بپرسید. به ایشان بگویید قلعه‌نویی پرسیده آن زمان که به من تهمت می‌زدند، شما کجا بودی؟ به من انگ زدند، من را دشمن تیم ملی جلوه دادند، بدترین توهین‌ها را کردند و توقع داشتم علی پروین یک بار هم از من دفاع می‌کرد.


از خیلی‌ها گلایه دارم
نه فقط از پروین، از خیلی‌ها گلایه دارم. از آن‌ها که من را تنها گذاشتند تا مورد حمله و هجمه قرار بگیرم. انگار من داشتم برای خودم و منافع خودم حرف می‌زدم. تمام حرف من این بود که کسی حق ندارد به ایرانی توهین کند. این روز‌ها را می‌دیدم که می‌گفتم سرمربی تیم ملی باید از این نگاه از بالا و نگاه تحقیرآمیز دست بردارد.


در دفاع از ایران حرف زدم
من بازیکن تیم ملی بودم، با پای خراب برای تیم ملی بازی کردم، دست خالی روی نیمکت این تیم نشستم و هیچ‌وقت حاضر نیستم تیم ملی آسیب بخورد. این را در عمل ثابت کرده‌ام و اگر حرفی هم زدم، در دفاع از ایران و ایرانی بود. ۶، ۷ سال است می‌گویم هیچ‌کس حق ندارد ایرانی را ذلیل کند، ولی در عوض اهانت و تهمت می‌شنوم و خیلی‌ها هم سکوت می‌کنند.


تنهایی مبارزه کردم
شما نگاه کنید، ۷ سال به تنهایی با این جریان مخرب که می‌خواهد به ایرانی اهانت کند، مبارزه کردم، آسیب دیدم، ضربه خوردم، هزینه دادم، اما پای حرف خودم ایستادم و مبارزه کردم. خیلی‌ها تازه یادشان افتاده از پیشکسوت دفاع کنند!


جلویش را می‌گرفتند، کار به توهین دستیارش نمی‌کشید
حتماً یادتان نرفته که چطور کی‌روش در برنامه ورزش و مردم بدترین تهمت‌ها را به من زد و حتی اجازه ندادند یک دقیقه روی خط برنامه بروم و از خودم دفاع کنم. در تلویزیون به من اهانت کرد، در روزنامه‌ها به من تهمت زد. اگر آن موقع یک نفر جلویش را می‌گرفت، امروز دیگر دستیارش به حمید استیلی توهین نمی‌کرد. من تمام این روز‌ها را تنهایی پشت سر گذاشتم.


مربی بزرگ باید فحش بدهد؟
تا حرف هم می‌زنی، می‌گویند مربی بزرگی است و موفق بوده... چه ربطی دارد؟ هر مربی موفقی می‌تواند فحش بدهد؟ چون مربی بزرگی است، می‌تواند اهانت کند؟ اتفاقاً باید بیشتر رعایت کند و احترام بگذارد.


من هم الان باید توهین کنم؟
من هم استقلال را دست خالی به قهرمانی لیگ برتر و نیمه‌نهایی آسیا رساندم و به رتبه ۵۵ جهان رسیدیم. خب الان بیایم فحش بدهم؟ من همین حالا بیشتر از یک میلیارد از استقلال طلب دارم، کارنامه‌ام هم در استقلال مشخص است، اما این‌ها به من مجوز نمی‌دهد که توهین کنم.


منت چه چیزی را سر ما می‌گذارند؟
شما بروید نگاه کنید من در چه مقطعی سرمربی تیم ملی بودم. پول نداشتیم پمپ ۴ میلیون تومانی زمین تمرین تیم ملی را تعمیر کنیم و زمین خشک شده بود و باید از جیبم هزینه می‌کردم. آن زمان بدون منت کار کردم. الان که با ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه و این همه امکانات دیگر جایی برای منت گذاشتن نمی‌ماند. چرا باید اجازه بدهیم ما را ذلیل کنند؟


کار از دست فدراسیون و وزارت در رفته!
در این چند روز خیلی‌ها گفتند فدراسیون فوتبال باید با کی‌روش و دستیارش برخورد کند، اما بگذارید خیال همه شما را راحت کنم؛ کاری از دست فدراسیون ساخته نیست، حتی کار از دست وزارت ورزش هم خارج است. کی‌روش الان اصلاً از فدراسیون و وزارت ورزش حرف‌شنوی ندارد. با مصاحبه آخرش هم نشان داد دیگر راه را یاد گرفته است.


کی‌روش از دولت هم عبور کرد!
تا قبل از این، کی‌روش تلاش می‌کرد با دولت و کابینه رئیس‌جمهور طرف باشد، اما الان از معاون اول دولت و رئیس‌جمهور هم عبور کرده است. حالا یا راه را به او یاد داده‌اند یا خودش یاد گرفته، نمی‌دانم!


حضور در جام جهانی منت دارد؟
بعضی‌ها یک‌جوری درباره دو دوره حضور پی‌درپی در جام جهانی با کی‌روش، حرف می‌زنند که انگار ما قبل از کی‌روش جام جهانی ندیده بودیم. ما زمانی به جام جهانی رفتیم که از دو قاره یک تیم صعود می‌کرد، الان که از آسیا، چهار به علاوه یک تیم صعود می‌کند. این که دیگر منت گذاشتن ندارد.


کی‌روش باید به فوتبال ما احترام بگذارد
البته اگر کی‌روش ما را قهرمان جام جهانی هم می‌کرد حق نداشت به ایران و ایرانی توهین کند. او باید به فوتبال ما و به پیشکسوتان ما احترام بگذارد. یک روز به لیگ توهین می‌کند، یک روز به رسانه‌ها، یک روز به پیشکسوتان، یک روز به من، روز دیگر به برانکو و حالا هم به استیلی...


مگر لیگ برتری‌ها جوابش را ندادند؟
لطفاً به کی‌روش بگویید ما چهل و چند سال قبل لیگ تخت جمشید داشتیم که با بوندس‌لیگا قابل قیاس بود. همین حالا هم لیگ خوبی داریم. مگر ایشان قبل از جام جهانی نمی‌گفت: بازیکنان لیگ برتری خوب نیستند و لژیونر‌ها بهترند، پس چرا در جام جهانی، همان‌ها که از دل لیگ برتر رفتند، بهترین بودند؟ علیرضا بیرانوند، امید ابراهیمی، مجید حسینی، وحید امیری و... جواب خوبی به ادعای او دادند.


ساختن پک به آدم مجوز توهین می‌دهد؟
حالا هم ساختمان پک شده دلیل تازه برای اهانت. اولاً این ساختمان و طرح آن به دوره مهندس صفایی‌فراهانی برمی‌گردد، ولی باز هم بر فرض محال، صفر تا صدش را کی‌روش ساخته باشد، حتی در این صورت هم حق ندارد فحش بدهد. نباید اجازه بدهد دستیارش به استیلی توهین کند.


من هم بگویم یادآوران مال من است؟
من ۲۵ سال پیش، اولین مجموعه ورزشی مسقف بعد از انقلاب را در جنوبی‌ترین نقطه تهران ساختم. آن زمان که در شهرداری منطقه ۱۶ تهران کار می‌کردم، پیشنهاد ساخت آن را دادم و مجموعه ورزشی یادآوران را که ۵ هزار متر فضای ورزشی مسقف است را در خیابان شهید رجایی، نبش اتوبان آزادگان ساختیم. الان به نظر شما باید بیایم بگویم این مجموعه مال من است و کسی حق ندارد بدون اجازه من واردش شود؟!


به خاطر کمپ استقلال باید فحش بدهم؟
یا چرا راه دور برویم، همین کمپ استقلال که فتح‌الله زاده زحمت ساختش را کشید. همین کمپ را دوستان من تکمیل و بالای یک میلیارد هزینه کردند تا رختکن و سکوهایش ساخته شد و به بهره‌برداری کامل رسید. حالا باید بیایم دستور بدهم کسی پایش را در کمپ استقلال نگذارد؟ یعنی من حق دارم سر همین کمپ به همه فحش بدهم؟


تیم استیلی تیم رژیم صهیونیستی است؟
اصلاً یک سؤال؛ این تیم استیلی مگر متعلق به ایران نیست؟ مگر زیرمجموعه همین فدراسیون نیست؟ چرا نباید از تمام امکانات فوتبال ما استفاده کند؟ یعنی تیم کی‌روش تیم ایران است و تیم استیلی تیم رژیم صهیونیستی؟ چرا جلوی رفتار‌های کی‌روش را نمی‌گیرند؟ البته گفتم که کار از دست‌شان دررفته، آن‌قدر کوتاه آمدند که الان فقط باید مقابل او سکوت کنند.


چیزی نمانده دستور قتل پیشکسوتان را بدهند
کار به جایی رسیده که بدون توجه به فدراسیون، مدیر رسانه‌ای خارجی و مدیر اجرایی خارجی برای تیم ملی می‌آورند، حرف هم بزنی چنان حمله می‌کنند که انگار جنایت کرده‌ای... یعنی چیزی نمانده حکم قتل پیشکسوت را هم صادر کنند و بگویند، چون ما داریم در تیم ملی کار می‌کنیم همه باید بمیرند!


هاشم حرف بزند، نقشه‌ها رو می‌شود
من حاضر نیستم به هر قیمتی زندگی کنم. حرفم را می‌زنم حتی اگر به ضررم باشد. هفت سال تنهایی مبارزه کردم و باز هم هرجا احساس کنم دارد به ایران و ایرانی توهین می‌شود، سکوت نمی‌کنم و با افتخار هزینه‌اش را می‌دهم. بروید از هاشم بیک‌زاده بپرسید آقایان چه نقشه‌هایی علیه من کشیدند. اگر هاشم آن حرف‌هایی که به کریم بوستانی گفت: را به مردم بگوید، خیلی از حقایق روشن می‌شود... فقط همین‌قدر بگویم که خیلی هزینه دادم و باز هم می‌دهم، ولی حرفم را می‌زنم.


ایرانی عزت و آبرو و ارزش دارد
ایرانی عزت دارد، ایرانی آبرو دارد. شما امروز را نبینید که با بعضی سیاست‌های غلط به اینجا رسید‌ه‌ایم، ما هنوز هم مردمان باارزشی هستیم. نباید اجازه بدهیم یک نفر بیاید و این شکلی به ما توهین کند. البته باید خودمان هم قدر خودمان را بدانیم. متأسفانه در این سال‌ها خیلی چوب برخی سیاست‌های غلط را خوردیم.


حضور بانوان باعث خوشحالی‌ام شد
خیلی خوشحال شدم بانوان را در ورزشگاه دیدم. من از دو سال پیش به این موضوع ورود کردم و گفتم شأن و شخصیت بانوان ما بالاست و این خانم‌ها حق دارند با حضور در ورزشگاه، فوتبال را از نزدیک تماشا کنند. البته باید زیرساخت‌ها درست شود، باید امکانات برای خانم‌ها باشد. خیلی مهم است که اول برای آن‌ها در ورزشگاه امنیت جسمی و ذهنی فراهم کنیم و بعد بگوییم به ورزشگاه بیایند.

 

451

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top