خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠ Wednesday, June 26, 2019
 
کد خبر: 926961
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۸/۲۲ - ۲۰:۲۴
بوریس جانسون:
برگزیت بریتانیا را تبدیل به مستعمره اروپا می‌کند
بوریس جانسون می گوید مذاکرات برگزیت بین دولت محافظه کار بریتانیا و اتحادیه اروپا نهایتا جزیره را به «مستعمره اروپا» تبدیل خواهد کرد.
بوریس جانسون برگزیت بریتانیا را تبدیل به مستعمره اروپا می‌کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، بوریس جانسون، وزیر خارجه پیشین دولت ترزا می در توییتر خود نوشت: « نمی توانید کسی را فریب بدهید و واقعیت را مخفی کنید.»

 

شهردار پیشین لندن و یکی از اصلی‌ترین عوامل پیروزی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می گوید: «مسلما در پایان مذاکرات به یک توافق دست خواهیم یافت، اما این توافق همچنان بریتانیا را تحت سلطه اتحادیه اروپا نگاه خواهد داشت چرا که بریتانیا در بازار مشترک اروپایی می ماند و بازارهای بریتانیا ناگزیر از قوانین اتحادیه اروپا تبعیت خواهند بود.»

 

به گزارش یورونیوز،بوریس جانسون که بدلیل حمایتش از برگزیت سخت، از دولت ترزا می استعفا داد، نوشت: «مردمی که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای دادند، نمی خواهند برده و مستعمره اتحادیه اروپا باقی بمانند. باید حرف این مردم را شنید.»

 

بوریس جانسون در زمره محافظه کاران بریتانیایی است که اختلاف اصولی بر سر مذاکرات برگزیت با نخست وزیر دارد. اختلافات عمده بر سر چگونگی نحوه جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا مهم ترین مانع دولت ترزا می در عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا برای نهایی شدن برکسیت است.

 

همه پرسی برگزیت در ۲۹ ماه مارس سال ۲۰۱۶ برگزار شد و ۵۱ درصد از شهروندان جزیره رای به خروج از اتحادیه اروپا دادند. در همین راستا بریتانیا ناگزیر است تا ماه مارس سال ۲۰۱۹، یعنی کمتر از شش ماه دیگر از اتحادیه اروپا برای همیشه خارج شود. این در حالی است که همچنان مذاکرات برگزیت به نتیجه نرسیده است. مهم ترین مانع پیشرفت مذاکرات، مرز بین جمهوری ایرلند و ایرلند شمالی به عنوان بخشی از خاک بریتانیا است.

 

به گزارش دویچه وله، ترزا می پس از آن که اعلام کرد، حاضر به تمدید دوره انتقالی خروج از اتحادیه اروپا تا یک سال دیگر است به شدت تحت فشار محافظه‌کاران طرفدار برگزیت در حزب خود قرار گرفت. طرفداران سرسخت برگزیت بیم دارند که این دوره انتقالی تا دسامبر ۲۰۲۱ طول بکشد.

 

جمعی از نمایندگان حزب حاکم بریتانیا با انتقاد از شیوه پیشبرد مذاکرات خواستار برگزاری جلسه رأی عدم اعتماد و جایگزینی نخست‌‌وزیر شده‌اند.

 

پیش از این، ده ها هزارتن از مردم لندن دست به راهپیمایی زدند و خواستار برگزاری همه‌پرسی دوم بر سرخروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شدند.

 

 

به گزارش بی بی سی، این راهپیمایی از سوی گروه موسوم به "رای مردم" سازمان‌دهی شده بود که مخالف خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا است.

 

بسیاری از مردم پرچم اتحادیه اروپا را در دست داشتند و پلاکاردهایی با خود حمل می‌کردند که به روی آن شعارهایی نظیر"برگزیت آینده مرا دزدید" یا "دوباره از من بپرس" نوشته شده بود.

 

به گزارش رادیو فردا، در حال حاضر این نگرانی وجود دارد که بریتانیا ممکن است بدون دست یافتن به توافقی با اتحادیه اروپا در مارس سال آینده مجبور به خروج از این اتحادیه شود و این ممکن است باعث «هرج‌و‌مرج» اقتصادی و حقوقی شود.

 

106

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top