خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ الخميس ١٦ شوّال ١٤٤٠ Thursday, June 20, 2019
 
کد خبر: 927085
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۸:۵۵
طاهری:
شفر برود یک دقیقه هم نمی مانم/ «پیوسِ پرسپولیسی» قهرمانی استقلال را تبریک گفت
مربی آبی پوشان پایتخت گفت: بعضی از پیشکسوتان استقلال دشمن تیم هستند. این افراد حتی به سکو‌ها هم خط می‌دهند تا علیه استقلال شعار بدهند.
بیژن طاهری شفر برود یک دقیقه هم نمی مانم/ «پیوسِ پرسپولیسی» قهرمانی استقلال را تبریک گفت
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، شرایط استقلال باعث شده تا گروهی از پیشکسوتان این باشگاه به شدت علیه کادر فنی موضع بگیرند. بعضی از آن‌ها صراحتاً ضد شفر حرف می‌زنند، تعدادی کل کادر فنی را خطاب قرار می‌دهند، بعضی‌ها هم صرفاً روی دستیاران سرمربی زوم کرده‌اند. در این میان بیژن طاهری که تا دیروز چهره‌ای کاملاً ساکت و بی‌حاشیه در کادر فنی آبی‌پوشان محسوب می‌شد، کاسه صبرش لبریز شده و در گفت‌وگو با خبرورزشی به شدت علیه منتقدان استقلالی استقلال موضع گرفت. امروز وقتی با طاهری تماس گرفتیم، دلش حسابی از انتقاداتی که به قول خودش مغرضانه است، پر بود.

 

این روز‌ها حسابی مورد انتقاد گروهی از پیشکسوتان استقلال قرار دارید. موضع شما پیرامون این انتقادات چیست؟
انتقادات با تخریب شخصیت فرق می‌کند. من با این سن و سال آن‌قدر تجربه دارم که فرق میان آن دو را تشخیص بدهم. یک نفر می‌آید حرف فنی می‌زند، حالا چه موافق من و چه مخالف. او انتقادات فنی مطرح می‌کند که در جای خودش محترم است، ولی یک عده قشنگ می‌آیند تا تخریب کنند. این افراد پیشکسوت استقلال هستند، ولی به جای آن که حامی تیم باشند یا حداقل منتقد فنی بمانند، ناجوانمردانه به استقلال حمله می‌کنند. سؤال من از آقایان این است که شما با کدام کارنامه از کادر فنی انتقاد می‌کنید؟ اصلاً بیژن طاهری به کنار، شما خودتان چه کارنامه‌ای دارید که عملکرد شفر و مربیان استقلال را نقد می‌کنید؟

 

بعضی از آن‌ها هم‌بازیان خودتان بوده‌اند.
بله، به جان خودم تا امروز هم نجابت کرده‌ام و حرفی نزده‌ام. با خیلی از همین به ظاهر دوستان هم‌بازی بوده‌ام و به حرمت همان سال‌هایی که کنار هم مجانی فوتبال کردیم تا امروز سکوت کردم، ولی فکر می‌کنم اگر بیشتر از این ساکت بمانم، به خودم و کادر فنی ظلم کرده‌ام. بالاخره باید جواب بدهم تا این آقایان حساب کار دست‌شان بیاید که بابا، من می‌دانم از کجا خط می‌گیرید تا علیه بیژن طاهری و بقیه کادر فنی حرف بزنید. من تا قبل از این که دستیار شفر شوم، اصلاً ایشان را ندیده بودم. نه در آلمان، نه در امارات و نه در ایران. فقط او را دورادور می‌شناختم و یادم بود که در جام جهانی ۲۰۰۲ سرمربی تیم ملی کامرون بود. ایشان نه پسرخاله‌ام بود و نه رفیقم. هیچ دوست مشترکی هم نداشتیم که معرفی‌ام کند. وقتی باشگاه معرفی‌ام کرد، با من حرف زد و وقتی دید می‌توانم کمک‌حالش بشوم، انتخابم کرد. الان هم می‌گویم اگر شفر برود، برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم، ولی حتی یک دقیقه هم نمی‌مانم. می‌روم و برای هرکس که بیاید، دعا می‌کنم. با شفر آمده‌ام و با شفر هم می‌روم. این به نظرم یعنی صداقت. آقایانی که مصاحبه می‌کنید، کادر فنی و بیژن طاهری را زیر سؤال می‌برید، آقایان پیشکسوت استقلالی، شما هم صداقت داشته باشید و یک‌رنگ باشید تا انتخاب‌تان کنند. صادق باشید تا برای استقلال یا تیم‌های دیگر انتخاب شوید. ما که دیگر بعد از این همه عمر همدیگر را می‌شناسیم. می‌دانید چرا به شما تیم نمی‌دهند؟ چون زیرآب‌زن هستید. زیرآب سرمربی را می‌زنید و به همین خاطر کسی به شما اعتماد نمی‌کند. نگذارید دهنم بیشتر از این باز شود.

 

بعد از اینکه دستیار شفر شدید، برخورد هم‌بازیان و پیشکسوتان استقلال با شما چطور بود؟
اگر دروغ نگویم، ۲ نفر یا حداکثر ۴ نفر به من تبریک گفتند، اما یک عده از همین استقلالی‌ها دقیقاً از همان روزی که مربی شدم، حملات ناجوانمردانه خود به من را آغاز کردند. شما صداقت کاری ندارید و دل‌تان می‌خواهد هر جا دستیار شدید، بعد از یک مدت زیرآب سرمربی را بزنید و خودتان کار را دست بگیرید، ولی بیژن طاهری این‌طوری نیست. نه با شفر که با هیچ‌کدام از سرمربیانی که کار کرده، این‌طوری نبوده و نیست. بگذارید یک حقیقت تلخ را به شما بگویم؛ بعد از اینکه خونه‌به‌خونه را بردیم و قهرمان جام‌حذفی شدیم، در راه هتل بودیم که دیدم فرشاد پیوس پیامک داد و قهرمانی را به من تبریک گفت. فرشاد عزیز رفیق قدیمی من است و تبریکش برایم خیلی ارزش داشت، ولی دلم سوخت که پیوس پرسپولیسی به من تبریک گفت، ولی دریغ از پیام تبریک استقلالی‌هایی که سال‌ها کنارشان بازی کرده بودم.

 

شاید توقع داشتند شفر به جای شما، یکی از افرادی که حالا منتقد شده را به عنوان دستیار خود انتخاب کند؟
به جان خودم حتی اگر همین الان آقای شفر بخواهد چند تا دستیار اضافه کند، گردن من از مو باریک‌تر است. حتی اگر بگوید دیگر دلم نمی‌خواهد با تو کار کنم، باز هم برای استقلال آرزوی موفقیت می‌کنم و بدون هیچ حاشیه‌ای می‌روم. انتخاب دستیاران که با من نیست. آقا، دنیا محل گذر است. حجازی و پورحیدری با آن عظمت رفتند. پست‌ها که همیشگی نیستند. آقای پیشکسوتی که ۲ روز است آمده‌ای و هیچ کارنامه‌ای نداری، تو چطوری به خودت اجازه می‌دهی در تلویزیون یا روزنامه‌ها علیه استقلال و بیژن طاهری حرف بزنی؟ استقلال همیشه از خودی‌ها لطمه خورده است. اختلاف داخلی استقلال مال ۵۰ سال پیش است. سابقه ۵۰ ساله دارد. کار امروز و دیروز نیست. همین الان شما نگاه کن، ببین چند تا تیم به اسم پیشکسوتان استقلال داریم؟ آقایان خودشان نمی‌دانند، اما خبرش به من می‌رسد که در گروه‌های خودشان هماهنگ می‌کنند که هر کدام از آن‌ها که به تلویزیون رفتند یا در روزنامه‌ها و سایت‌ها حرف زدند، علیه استقلال موضع بگیرند و بیژن طاهری را بکوبند. صراحتاً بگویم بعضی از پیشکسوتان استقلال دشمن تیم هستند. این افراد حتی به سکو‌ها هم خط می‌دهند تا علیه استقلال شعار بدهند. امیدوارم یک روز به رغم همه حملات ناجوانمردانه‌ای که به من کردند، خودشان صاحب سمت شوند تا بدانند کار چقدر سخت است.

 

... و حرف آخر؟
پیشکسوتان صادق استقلال را خالصانه دوست دارم و به آن‌ها احترام می‌گذارم. حتی آن‌هایی که انتقادات فنی می‌کنند هم برایم بسیارمحترم هستند، ولی نظرم روی آن‌هایی است که هدف‌شان فقط و فقط کوبیدن کادر فنی و بیژن طاهری است. اگر بخواهند این روند را ادامه بدهند، قطعاً حرف‌های تندتری زده و یا اسم تک‌تک آن‌ها را به هواداران معرفی می‌کنم.

 

451

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top