خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ الأربعاء ٢٢ شوّال ١٤٤٠ Wednesday, June 26, 2019
 
کد خبر: 927092
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۸/۲۳ - ۱۹:۴۰
قدردانی چین از ایران
پس از اجرای برجام در سال 2016، این سیزدهمین بار است که دبیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به طور مستمر تایید کرده است که ایران به تعهدات خود در حوزه اتمی متعهد بوده است.
هوا چون ایینگ قدردانی چین از ایران
به این مطلب امتیاز دهید
50% 50% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، سخنگوی وزارت امور خارجه چین با اشاره به گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر «پایبندی ایران به برجام» تاکید کرد چین از تلاش‌های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حفظ برجام قدردانی می کند.

'هوا چون ایینگ' روز چهارشنبه در کنفرانس خبری اظهار امیدواری کرد طرف‌های مربوط با نگرش کلی و بلند مدت، به حفظ و اجرای برجام ادامه دهند.
مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جدیدترین گزارش خود بار دیگر تعهد ایران را نسبت به برجام مورد تایید قرار داد.


سخنگوی وزارت خارجه چین با بیان اینکه چین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی را مورد توجه قرار داده است تاکید کرد پس از اجرای برجام در سال 2016، این سیزدهمین بار است که دبیرکل این آژانس به طور مستمر تایید کرده است که ایران به تعهدات خود در حوزه اتمی متعهد بوده است.


او تصریح کرد آژانس بین المللی انرژی اتمی همواره با شیوه عینی و بی طرفانه، مطابق با مجوز، برنامه هسته‌ای ایران را مورد نظارت و بررسی قرار می دهد.
'هوا' اتصریح کرد: چین این مساله را مورد استقبال قرار می دهد و از تلاش‌های ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی برای حفظ برجام قدردانی می کند.


آخرین گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران تائید می‌کند: هیچ اورانیوم غنی‌شده‌ای از طریق فعالیت‌های تحقیق و توسعه انباشت نگردیده و غنی‌ سازی، تحقیق و توسعه انجام ‌شده در چارچوب محدودیت‌های تعریف‌شده در برجام بوده است.
 

ایرنا

کلیدواژه ها:
چین  |  برجام  |  جام نیوز  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top