خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ الخميس ١٦ شوّال ١٤٤٠ Thursday, June 20, 2019
 
کد خبر: 928293
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۸/۲۵ - ۱۹:۰۳
عجیب‌ترین سپرده‌گذاری جهان !
مکانی زیرزمینی حومه شهر انگلیسی "ساسکس" که ضدبمب،اشعه رادیو اکتیو،مقاوم دربرابرسیل ودمای آن منفی 20درجه سانتی گرادبوده ،قفسه هایی حاوی دانه های گیاهان ذخیره شده (19هزار مجموعه برای بیش از 39هزارنوع گیاه) قرارگرفته که ازکشورهای گوناگون جمع آوری شده است.
عجیب‌ترین  سپرده‌گذاری  عجیب‌ترین  سپرده‌گذاری  جهان !
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،    در مکانی زیرزمینی حومه شهر انگلیسی "ساسکس" که ضد بمب، اشعه رادیو اکتیو، مقاوم در برابر سیل و دمای آن منفی 20 درجه سانتی گراد بوده ، قفسه هایی حاوی دانه های گیاهان ذخیره شده (19هزار مجموعه برای بیش از 39 هزار نوع گیاه) قرار گرفته که از کشورهای گوناگون جمع آوری شده است.

 

این اقدام روشی برای مقابله با انقراض گیاهان در طبیعت است اما همه دانه ها را نمی توان به این شکل حفظ کرد، به گفته جان دیکی کارشناس حفاظت از درختان در بانک دانه میلنیوم گروه عمده ای از گیاهان به این شکل قابل محافظت نیستند، به عنوان مثال در انگلیس نوعی از بلوط وجود دارد که اگر خشک بماند از بین خواهد رفت. پس روش انجماد درباره آنها پاسخگو نیست و باید از شیوه دیگری استفاده شود.

 

یکی از این روش ها حفظ سرمایشی است در این شیوه نطفه از دانه جدا می شود، منظور بخشی است که در دمای بسیار پایین هم زنده می ماند و بعد خروج از این حالت مجدد رشد می کند. درخت بلوط کوچکی که در تصویر زیر می بینید، به تازگی از حالت فریز در آمده و در حال بزرگ شدن است،پرورش گیاه در لوله آزمایش شاید تنها راه حل حفظ جنگل ها در دراز مدت باشد. به گفته دانشمندان این روش نیازمند سرمایه گذاری بیشتری است اگر بخواهیم این درختان برای همیشه در طببیعت بمانند.

 

 

خبرنگاران جوان

2025

پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top