خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ السبت ٢٠ رمضان ١٤٤٠ Saturday, May 25, 2019
 
کد خبر: 928472
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۸/۲۶ - ۲۰:۱۳
گرشاسبی:
بازیکنی که از پرسپولیس رفت دیگر برنمی‌گردد/نمی‌دانم استقلالی‌ها چرا شکایت‌شان را پیگیری می‌کنند
مدیرعامل پرسپولیس درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: قانون بگوید می‌روم، اما استعفا نمی‌کنم، چون خیانت است.
حمیدرضا گرشاسبی بازیکنی که از پرسپولیس رفت دیگر برنمی‌گردد/نمی‌دانم استقلالی‌ها چرا شکایت‌شان را پیگیری می‌کنند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس یکی از مدیرانی است که مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شود. به همین بهانه پای صحبت‌های او نشستیم که بحث به مسائل دیگر هم رسید. 


*شما در مصاحبه‌ای گفته اید با مدیربرنامه‌های بازیکنان جداشده هیچ ملاقاتی نداشتید. ماجرا چه بود؟ 
ملاقاتی با ایجنت‌های این بازیکنان در کار نبود. 


*اما مشخصاً برخی از این بازیکنان پیغام فرستاده بودند که می‌خواهند به پرسپولیس برگردند. شما در واقع با تکذیب آن خبر، در‌های پرسپولیس را برای بازگشت بازیکنان جداشده باز کردید. 
نه موضوع چیز دیگری است. من در هیچ رسانه‌ای، این‌طور نگفتم. نمی‌دانم چه برداشت‌هایی از حرفم شده است. 


*حساسیت زیادی در این خصوص وجود دارد. خودتان در مورد اتفاقات رخ داده، صحبت می‌کنید؟ 
من بار دیگر تأکید می‌کنم کسی که از پرسپولیس جدا شد، برای همیشه از این تیم رفته و دیگر شانسی برای بازگشت ندارد. ما هیچ بازیکنی را برنمی‌گردانیم. 


*اما سؤال و جوابی که از قول شما منتشر شده، این موضوع را تأیید نمی‌کند. انگار شما گفته اید وحید امیری، فرشاد احمدزاده، صادق محرمی و... را برمی‌گردانیم! 
نه من این‌طور مصاحبه نکردم و نمی‌دانم چه نوشته‌اند. الان هم می‌گویم، تا وقتی در پرسپولیس باشم هم تأکید دارم هر بازیکنی که رفت، برای همیشه ما را ترک کرده است. با این حال، دیداری هم با ایجنتی نداشتیم. حرف من کلاً این بود. حالا اینکه چطور بخش اصلی حرف من یعنی بسته بودن در برای بازیکنان جدا شده، در مصاحبه‌ام نیامده را نمی‌دانم. من کلاً با هیچ ایجنتی صحبت نکردم. 


*پس اعتقاد دارید دیگر امکان ندارد امیری، احمدزاده و دیگران به پرسپولیس برگردند؟ 
نه، از نظر من شانسی برای بازگشت ندارند. اگر برانکو بیاید و با دلایل قانع‌کننده بگوید که این بازیکن را نیاز داریم، شاید فعالیتی در مورد بازگرداندن آن‌ها انجام دهیم در غیر این صورت، اصلاً و ابداً دنبالش نیستیم. من دوست ندارم زیاد به این مسائل ورود کنم، اما پرسپولیس باشگاه بزرگی است؛ هر کس از جمع ما جدا شد، برای همیشه رفته و راهی برای بازگشت ندارد. 


*برنامه‌ریزی جدید لیگ برتر می‌گوید شما باید دوشنبه مقابل پیکان بازی کنید. این وضعیت برای تان فشار مضاعفی وارد نمی‌کند؟ 
به فاصله سه روز قبل از بازی حساس مقابل السد، دیدار با پیکان برای ما گذاشتند. با برانکو نشستی داشتیم و او تأکید داشت اگر بازیکنی از تیم ما مصدوم شود، جبران‌ناپذیر است. بچه‌ها هم دچار خستگی مفرط می‌شوند و مشکل پیدا می‌کنیم. به همین علت پیگیر شدیم و به سازمان لیگ گفتیم دیدارمان در لیگ قهرمانان آسیا مهم است. آن‌ها هم حرف‌های‌مان را شنیدند، بعد هم گفتند خواسته‌مان این است که بازی با پیکان را لغو می‌کنیم به شرطی که بعد از رقابت‌های تان در لیگ قهرمانان با ما همکاری داشته باشید. 


*پس چرا برانکو تا این حد شاکی و ناراحت بود؟ انگار اصلاً از شرایط خبر نداشت. 
ما به برانکو گفتیم، برانکو هم تأکید کرد که همکاری خواهیم کرد. آن بازی عقب افتاد و این موضوع با همکاری مدیران باشگاه پیکان بود. با این حال فکر نمی‌کردیم در این شرایط برای ما بازی بگذارند. یک‌سری ناهماهنگی‌های دیگر هم به وجود آمد مثلاً انتظار نداشتیم که بازی روز ۲۸ آبان باشد به همین علت ناراحتی‌هایی را شاهد بودیم. به هر حال موضوع انجام بازی‌های معوقه در تاریخ تعطیلی لیگ، با هماهنگی بین باشگاه و سازمان لیگ بوده است. 


*از سوی کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان اعلام شد طبق ماده ۶۰ قانون خدمات کشور، مهدی تاج به خواسته وزارت صنعت، به عنوان بازنشسته فولاد مبارکه اصفهان، از بازنشستگی به اشتغال مجدد تغییر حالت داد و در فدراسیون ماندنی شد. امکان دارد برای شما این اتفاق بیفتد؟ 
من دقیقاً نمی‌دانم موضوع چیست. این موضوعی است که وزارت ورزش باید پاسخ بدهد. من آمدم و با تمام وجودم کار کردم. هر وقت هم بگویند قانون می‌گوید نیستید؛ خداحافظی می‌کنم و مشکلی هم ندارم. ما کار‌هایی که باید انجام می‌دادیم و دوندگی‌هایی که باید می‌کردیم را پشت سر گذاشتیم. خدا را شکر که هواداران همه چیز را دیدند. اگر وزارت ورزش بگوید قانون بازنشستگی برای ما هم وجود دارد، ما هم یک «یا علی (ع)» می‌گوییم و می‌رویم. 


*شما بازنشسته وزارت ورزش هستید؟ 
بله. تا وقتی هم وزارتخانه بگوید بمان، می‌مانیم. 


*کاش این روحیه شما را بقیه مدیران بازنشسته هم داشتند؛ برخی از آن‌ها طوری به میزهای‌شان چسبیده‌اند که اصلاً نمی‌توان با مواد قانونی نیز این عده را از میزهای‌شان جدا کرد! 
من هیچ نگرانی از اتفاقات آینده ندارم. اتفاقاً هر باری از دوشم برداشته شود، استقبال می‌کنم و همچنان منتظر نظر قانون می‌مانم. 


*امکان دارد خودتان استعفا بدهید؟ 
نه تا وقتی که نگویند، نمی‌روم، چون خودم بروم، احساس گناه خواهم کرد و این کار را خیانت به باشگاه پرسپولیس و هوادارانش می‌دانم. تأکید می‌کنم ان‌شا‌ءالله اعلام کنند قانون اجازه نمی‌دهد که ادامه بدهید، من هم از قالب مدیریت به قالب یک هوادار درمی‌آیم و از این به بعد، فقط طرفدار معمولی پرسپولیس باقی می‌مانم و تیم را تشویق می‌کنم. 


*چرا مجمع عادی باشگاه برگزار نمی‌شود؟ 
برای این جلسه باید ۴ وزارتخانه فرهنگ و ارشاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ورزش و جوانان و اقتصاد و دارایی آماده باشند. متأسفانه هنوز این اتفاق رخ نداده و فوت رئیس سازمان تأمین اجتماعی و معاونش، باعث می‌شود جلسه مجمع که قرار بود امروز (شنبه) برگزار شود به تعویق بیفتد. 


*از شکایت استقلالی‌ها به دادگاه CAS برای گرفتن قهرمانی سوپرجام خبر تازه‌ای دارید؟ 
ما کاپ قهرمانی را تحویل گرفتیم و فکر می‌کنم کار تمام شده باشد. کمیته انضباطی و استیناف نیز به ما حق داده‌اند و رأی به سود ما بود. با توجه به تمام مدارکی که داریم، مشخص بود قهرمانی ما قطعی است. حالا هم نمی‌دانم استقلالی‌ها دنبال چه می‌گردند. 


*محمدعلی ترکاشوند معاون پیشین باشگاه پرسپولیس مصاحبه‌ای در یک روزنامه انجام داده و اعلام کرده بابت جدایی ۵ بازیکن در ابتدای فصل، شما و سایر مدیران باشگاه باید از هواداران عذرخواهی کنید. این مصاحبه را خواندید؟ 
من ایشان را در آن سطح نمی‌بینم که جواب‌شان را بدهم. اگر آقای طاهری صحبتی علیه بنده یا باشگاه انجام داده بود، قطعاً جوابش را می‌دادم، اما این فردی که گفتید، در آن حدی نیست که جوابی برایش داشته باشم. اصلاً مصاحبه اش را هم نخواندم و نمی‌دانم چه گفته، اما هرچه گفته، جوابی برایش ندارم، چون توجهی به حرف‌هایش ندارم. 


*شما با طاهری که مشکلی نداشتید؟ 
نه به هیچ عنوان. 


*پس چرا معاون و نزدیک‌ترین فرد به او علیه شما چنین مسائلی را مطرح کرده؟ 
این فرد نباید بگوید بنده چه کرده‌ام، مردم بهترین قاضی و داور هستند. من هم پاسخی برای او ندارم.

 

خبرورزشی

451

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top