خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠ Monday, June 17, 2019
 
کد خبر: 930482
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۴:۳۷
معصومه ابتکارمطرح کرد:
کاهش گفتگو در میان خانواده زنگ خطر است
معاون امورزنان وخانواده رییس جمهورگفت:مهارت های ارتباطی مهمترین مهارت زندگی است وامروزکاهش گفتگودرخانواده زنگ خطراست.
معصومه ابتکار کاهش  گفتگو  در  میان  خانواده  زنگ  خطر  است
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   در نشست هم اندیشی گفتگوی بین نسلی که صبح امروز در وزارت آموزش و پرورش و با حضور نمایندگان دانش آموزان و وزیر آموزش و پرورش برگزار شد، معصومه ابتکار معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: یکی از محورهای کار در آموزش و پرورش مهارت های زندگی باشد و خوشحالیم در این زمینه جهت گیری صورت گرفته است. 

 

ابتکار ادامه داد: مهارت های ارتباطی مهمترین مهارت زندگی است و داستان همیشه بشر بوده و امروز در این قرن بیشتر مطرح شده چه در سطح جامعه بین الملل چه در مدرسه و خانواده و میان دانش آموزان. ارتباط با خود فرد و اعتماد به نفسش و ارتباط فرد با خالق و جامعه را به دنبال دارد. ارتباط چهارم هم ارتباط با طبیعت و برای حفظ محیط زیست است که به تازگی مطرح شده است. 

 

وی بیان کرد: چگونه باید با این مهارت ارتباطی برخورد کنیم؟ آیا هر ارتباطی ارتباط خوبی است؟ گاهی ما بچه ها را خجالتی بار می آوریم ولی آیا این خجالتی بودن مورد قبول است؟ ما به بچه ها یاد دادیم به بزرگتر نه نگوید ولی آیا به هر بزرگتر و هر حرف او نباید نه بگوییم. خصوصا در گفتگوی بین نسلی این موضوع اهمیت می یابد. گاه نسل قبلی اجازه یا فرصت نقد به نسل بعدی نمی دهد و این مناسبات باید تمرین و تعریف شود.

 

معاون امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با اشاره به کاهش گفتگو در خانواده و کاهش کیفیت گفتگو بیان کرد: گاهی کسی می گوید این کم شدن ارتباطات روی عواطف تاثیر می گذارد یا تجربه زیسته نسل قبل منتقل نمی شود و نسل از هم گسسته می شود. از آن سو هم ممکن است نسل جوان بگوید حرف ما اگر شنیده شود فهمیده نمی شود و سکوت می کنند که بسیار دردناک است. در هر حال کاهش گفتگو در خانواده ها زنگ خطر است.وی در انتها گفت: این نشست آغاز حرکتی است که پاسخش از سمت دانش آموزان باید بیاید و نقشه راهی برای اصلاح راه مهارت های ارتباطی پیدا کنیم.

 

مهر

2025

0 نظر
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top