خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠ Monday, June 17, 2019
 
کد خبر: 930826
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۲ - ۱۰:۳۱
خانه یک ایرانی سرپناه زنان در کانادا
خانه ی یک ایرانی سرپناه ۲۵ زن بی سرپناه در تورنتو شده است.
زن بی خانمان خانه یک ایرانی سرپناه زنان در کانادا
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از اسپوتنیک، مدتی است که خانواده ای ایرانی که خانه ای در یکی از خیابان های تورنتو خریداری کرده و تصمیم گرفتند این خانه را با زنان بی خانمان شریک شوند و وقف آنان کنند، به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

 

گفته می شود که آنها با کمک شرکت "فرد ویکتور" آن خانه را تعمیر کردند و از زنان بی خانمان بالای ۵۵ سال حمایت می کنند.

سی بی سی تورنتو نیز گزارشی تهیه کرده از این خانواده ایرانی تبار که برای دهها زن بی خانمان، سرپناه درست کرده اند.

  

در حال حاضر ۲۵ زن بی سرپناه در این خانه زندگی امن و آرامی را دارند و در رضایت کامل به سر می برند. تنها مسئله ای که در این باره پیش آمده بود اعتراض همسایه ها و نگرانی آنها نسبت به بی ثباتی و ناامنی آن منطقه بوده است، اما شکایت آنها به دادگاه راه به جایی نبرد.


کاربران ایرانی و خارجی بسیاری از خانواده "احمدی" بخاطر هدیه سخاوتمندانه برای زنان آسیب دیده تشکر کرده اند و خطاب به آنها عنوان کرده اند که شما می توانید به سیاستمداران خود درس انسان بودن بدهید.

 

آنها حرکت این خانواده را باور نکردنی، فوق العاده و الهام بخش می دانند. برخی نیز آرزو کرده اند که کاش آنها نیز شرایط همچون کارهای خیر و مفید واقع شدن برای مردم را می داشتند.

 

خوب بود کاربران ایرانی و خارجی که به گفته اسپوتنیک این رفتار انسانی را ستوده و برای طعنه زدن به سیاست مداران ایرانی از آن بهره گرفته اند متوجه بودند که این زنان بی خانمان در کشوری مانند کانادا زندگی می کنند، کشوری که خود را پیشرفته، دارای امکانات و پیشرو در ارائه خدمات و مسئول نسبت به شهروندان معرفی می کند و در برابر ایران را کشوری عقب مانده، غیرمسئول و بی تفاوت در برابر خواست شهروندان نشان می دهد.

 

شاید عده ای مثل زمانی که ما به مظلومان فلسطین، یمن و برخی کشورها کمک های بشردوستانه ارسال می کنیم ضرب المثل "چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است" را در مورد این خانواده ایرانی هم بکار برند اما واقعیت این است که تاثیر کار خوب این خانواده ایرانی زمانی نمایان می شود که مدام ایران و ایرانی در این کشورها جنگ طلب، خشونت طلب و تروریست نشان داده می شوند.

 

115

 

0 نظر
کلیدواژه ها:
اسپوتنیک  |  زن  |  خانواده  |  یمن  |  کانادا  |  ایران  |  فلسطین  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top