خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠ Thursday, February 21, 2019
 
کد خبر: 931263
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۴:۱۱
مهم‌ترین علت شناخته‌شده در بروز کیست‌های تخمدان چیست ؟
یک پریناتولوژیست گفت:ژنتیک مهم‌ترین علت شناخته‌شده دربروزکیست‌های تخمدان است وسرطان‌های پستان،روده،دستگاه گوارش ورحم می‌تواندبروزاین سرطان راگسترش دهد.
پزشکی مهم‌ترین  علت  شناخته‌شده  در  بروز کیست‌های تخمدان  چیست ؟
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،   شکوه ابوترابی پریناتولوژیست در خصوص علل بروز کیست تخمدان در بانوان اظهار کرد: ژنتیک مهم‌ترین علت شناخته‌ شده در بروز این بیماری است و سرطان‌های پستان، روده، دستگاه گوارش و رحم می‌تواند بروز سرطان تخمدان را گسترش دهد.

 

وی ادامه داد: برخی ژن‌ها هستند که در خانواده وجود دارد برای نمونه در هنگام مشاهده سرطان در یکی از اعضای خانواده باید ژن عامل بروز سرطان شناسایی و دیگر اعضاء خانواده که حامل ژن هستند به‌صورت دوره‌ای بررسی شوند.

 

این پریناتولوژیست با اشاره به اینکه خانم‌ها باید به احساس سنگینی در زیردل خود، حساس شده و حتماً به پزشک مراجعه کنند، عنوان کرد: بانوان در صورت احساس تورم در شکم، درد، تهوع، استفراغ، تغییر وضعیت قاعدگی و تغییر وضعیت گوارش به پزشک مراجعه کنند.

 

ابوترابی با تأکید بر اینکه درمان نیز با توجه به نوع توده و مرحله بیماری متفاوت است، اضافه کرد: درمان توده‌های کوچک‌تر بسیار راحت‌تر از توده‌های بزرگ است، به همین دلیل مراجعه زودهنگام به پزشک در روند درمان تأثیر بسزایی خواهد داشت.

 

خبرنگاران جوان

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top