خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ الاثنين ١٣ شوّال ١٤٤٠ Monday, June 17, 2019
 
کد خبر: 931276
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۳
درآمدهای کمیته امداد ۴۰ درصد افزایش یافت
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امدادامام خمینی (ره)گفت:براساس آمارهادرآمدهای این نهاددرهفت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰درصد افزایش یافته است.
کمیته امداد  درآمدهای  کمیته امداد  ۴۰ درصد  افزایش  یافت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،    علیرضا عسکریان روز شنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی مدیران کمیته امداد استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: بیشترین رشد درآمدهای کمیته امداد مربوط به سرفصل زکات با ۷۰ درصد و کمترین آن با ۶ درصد مربوط به صدقات مردمی است.وی بدون اشاره به رقم کمک ها بیان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه این میزان کمک مردمی نشان از دیدگاه قوی دینی و انسانی به همنوعان به همراه اعتمادی است که به کمیته امداد می شود.

 

عسکریان اضافه کرد: استان بوشهر جزو پنج استان برتر کشور در طرح های اکرام، صدقات و زکات است.معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد: افزایش ۴۰ درصدی رشد منابع در جشن عاطفه ها و ۹۸ درصدی عید قربان امسال نسبت به سال گذشته نشان می دهد مردم نیکوکار ایران در مسیر انفاق و احسان گام بر می دارند.

 

عسکریان با اشاره به وجود یکهزار و ۳۰۰ پایگاه نیکوکاری در کشور، گفت: یکی از مهمترین برنامه های این نهاد در سال جاری برون سپاری فعالیت ها به مردم است که به دنبال افزایش شمار پایگاه های نیکوکاری به ۲ هزار مرکز هستیم.مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش نشان می دهد.

 

احمد لطفی افزود: این میزان صدقه های جمع آوری شده در زمینه ازدواج، مسکن، آموزش، بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.وی اظهارداشت: شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد در کمیته امداد مهم ‌ترین عامل برای اعتماد سازی مردمی است که باعث افزایش مشارکت عمومی برای کمک به نیازمندان و توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت می‌ شود.

 

لطفی بیان کرد: صدقه های جمع آوری شده بر اساس موازین شرعی و دستور العمل های لازم در سر فصل‌های کمک به درمان، تعمیر و ساخت مسکن نیازمندان، تامین جهیزیه نو عروسان، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان مورد حمایت و معیشت و رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند هزینه می ‌شود.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر افزود: از این میزان صدقات مردمی، ۳۵ درصد برای ازدواج جوانان مددجو و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی آنان، ۳۰ درصد کمک به تعمییر و بازسازی مسکن مددجویان، ۱۶ درصد امور حمایتی و خوداتکایی و ۱۹ درصد خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندان،، رفع سوء تغذیه کودکان و ارائه خدمات ویژه به سالمندان هزینه شده است.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر اینکه هیچ مبلغی از کمک‌های مردمی صرف جاهای دیگر نمی‌شود، یادآورشد: تمامی کمک‌های مردمی که توسط کمیته امداد جمع آوری شده بدون هیچ کم و کاستی برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی جامعه و محرومان همان شهر و منطقه‌ای کمک کننده هزینه می‌شود.

 

لطفی با اشاره به روش‌های نوین و آسان پرداخت کمک‌های مردمی بویژه در حوزه صدقات گفت: عموم مردم و خیران نیکوکار برای افزایش ضریب امنیت و سرعت در خدمت رسانی به نیازمندان می‌توانند با شماره گیری کد آنی پرداخت #۰۷۷*۸۸۷۷* از طریق گوشی همراه خود در هر زمان و مکانی کمک‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسانند.

 

وی با بیان ضرورت ساماندهی صندوق‌های صدقات گفت: ترویج پرداخت صدقات الکترونیکی، پیامکی، اینترنتی و کارت‌های اعتباری در اولویت کاری کمیته امداد قرار دارد زیرا پرداخت صدقات به روش پیامکی و الکترونیکی، کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر از روش سنتی است.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که ۹۰ هزار ۲۸۹ صندوق بزرگ، متوسط و کوچک در معابر، اماکن و خانه‌های مردم استان وجود دارد، گفت: از این تعداد سه هزار و ۲۵۳ صندوق بزرگ، یکهزار و ۶۸۷ صندوق متوسط و ۸۵ هزار ۳۴۹ صندوق کوچک با مشترک خانگی وجود دارد.

 

ایرنا

2025

0 نظر
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top