خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ الخميس ١٥ جمادى الثانية ١٤٤٠ Thursday, February 21, 2019
 
کد خبر: 931276
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۴ - ۱۵:۰۳
درآمدهای کمیته امداد ۴۰ درصد افزایش یافت
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امدادامام خمینی (ره)گفت:براساس آمارهادرآمدهای این نهاددرهفت ماه گذشته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰درصد افزایش یافته است.
کمیته امداد  درآمدهای  کمیته امداد  ۴۰ درصد  افزایش  یافت
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،    علیرضا عسکریان روز شنبه در حاشیه برگزاری دوره آموزشی مدیران کمیته امداد استان بوشهر در جمع خبرنگاران افزود: بیشترین رشد درآمدهای کمیته امداد مربوط به سرفصل زکات با ۷۰ درصد و کمترین آن با ۶ درصد مربوط به صدقات مردمی است.وی بدون اشاره به رقم کمک ها بیان کرد: با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه این میزان کمک مردمی نشان از دیدگاه قوی دینی و انسانی به همنوعان به همراه اعتمادی است که به کمیته امداد می شود.

 

عسکریان اضافه کرد: استان بوشهر جزو پنج استان برتر کشور در طرح های اکرام، صدقات و زکات است.معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد ادامه داد: افزایش ۴۰ درصدی رشد منابع در جشن عاطفه ها و ۹۸ درصدی عید قربان امسال نسبت به سال گذشته نشان می دهد مردم نیکوکار ایران در مسیر انفاق و احسان گام بر می دارند.

 

عسکریان با اشاره به وجود یکهزار و ۳۰۰ پایگاه نیکوکاری در کشور، گفت: یکی از مهمترین برنامه های این نهاد در سال جاری برون سپاری فعالیت ها به مردم است که به دنبال افزایش شمار پایگاه های نیکوکاری به ۲ هزار مرکز هستیم.مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر گفت: مردم این استان از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۷میلیارد و ۲۲۰ میلیون ریال صدقه پرداخت کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد افزایش نشان می دهد.

 

احمد لطفی افزود: این میزان صدقه های جمع آوری شده در زمینه ازدواج، مسکن، آموزش، بهداشت و درمان مددجویان تحت حمایت هزینه شده است.وی اظهارداشت: شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد در کمیته امداد مهم ‌ترین عامل برای اعتماد سازی مردمی است که باعث افزایش مشارکت عمومی برای کمک به نیازمندان و توانمند سازی خانوارهای تحت حمایت می‌ شود.

 

لطفی بیان کرد: صدقه های جمع آوری شده بر اساس موازین شرعی و دستور العمل های لازم در سر فصل‌های کمک به درمان، تعمیر و ساخت مسکن نیازمندان، تامین جهیزیه نو عروسان، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به دانش آموزان و دانشجویان مورد حمایت و معیشت و رفع سوء تغذیه کودکان نیازمند هزینه می ‌شود.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر افزود: از این میزان صدقات مردمی، ۳۵ درصد برای ازدواج جوانان مددجو و فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی آنان، ۳۰ درصد کمک به تعمییر و بازسازی مسکن مددجویان، ۱۶ درصد امور حمایتی و خوداتکایی و ۱۹ درصد خدمات بهداشتی و درمانی نیازمندان،، رفع سوء تغذیه کودکان و ارائه خدمات ویژه به سالمندان هزینه شده است.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر اینکه هیچ مبلغی از کمک‌های مردمی صرف جاهای دیگر نمی‌شود، یادآورشد: تمامی کمک‌های مردمی که توسط کمیته امداد جمع آوری شده بدون هیچ کم و کاستی برای رفع مشکلات نیازمندان واقعی جامعه و محرومان همان شهر و منطقه‌ای کمک کننده هزینه می‌شود.

 

لطفی با اشاره به روش‌های نوین و آسان پرداخت کمک‌های مردمی بویژه در حوزه صدقات گفت: عموم مردم و خیران نیکوکار برای افزایش ضریب امنیت و سرعت در خدمت رسانی به نیازمندان می‌توانند با شماره گیری کد آنی پرداخت #۰۷۷*۸۸۷۷* از طریق گوشی همراه خود در هر زمان و مکانی کمک‌های خود را در سریع‌ترین زمان ممکن به دست نیازمندان برسانند.

 

وی با بیان ضرورت ساماندهی صندوق‌های صدقات گفت: ترویج پرداخت صدقات الکترونیکی، پیامکی، اینترنتی و کارت‌های اعتباری در اولویت کاری کمیته امداد قرار دارد زیرا پرداخت صدقات به روش پیامکی و الکترونیکی، کم‌هزینه‌تر و سریع‌تر از روش سنتی است.

 

مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر با بیان این که ۹۰ هزار ۲۸۹ صندوق بزرگ، متوسط و کوچک در معابر، اماکن و خانه‌های مردم استان وجود دارد، گفت: از این تعداد سه هزار و ۲۵۳ صندوق بزرگ، یکهزار و ۶۸۷ صندوق متوسط و ۸۵ هزار ۳۴۹ صندوق کوچک با مشترک خانگی وجود دارد.

 

ایرنا

2025

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top