خبرخوان جام نیوز
|
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ الجمعة ٢١ ذو الحجّة ١٤٤٠ Friday, August 23, 2019
کد خبر: 931737
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۱۸ - ۱۹:۰۹
ایتالیا: در مقابل اتحادیه اروپا از بودجه خود دفاع می کنیم
وزیر کشور ایتالیا در اجتماع دهها هزار تن از هوادارانش در رم بر عزم خود برای دفاع از بودجه کشورش در مقابل اتحادیه اروپا تاکید کرد.
ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا ایتالیا: در مقابل اتحادیه اروپا از بودجه خود دفاع می کنیم
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ماتئو سالوینی، وزیر کشور ایتالیا و رهبر حزب راست افراطی «لگا» تاکید نمود دولت ایتالیا به وعده خود برای افزایش هزینه های دولت و عدم پذیرش ریاضت اقتصادی عمل خواهد کرد.

 

به گفته ماتئو سالوینی سیاست ریاضت اقتصادی مورد نظر اتحادیه اروپا تنها به اعتراضاتی مشابه آنچه اکنون در فرانسه در جریان است، منجر خواهد شد.

 

وزیر کشور ایتالیا در بخش دیگری از سخنانش بر لزوم «وحدت ایتالیا» تاکید کرد. این در حالی است که حزب «لگا» در گذشته «لگا نورد» (لیگ شمال) نام داشت و از «راهزنان رم» (دولت مرکزی) انتقاد می کرد.

 

رهبر حزب راست افراطی «لگا» همچنین وعده داد که دولت ائتلافی این کشور می تواند طی پنج سال آینده تا زمان برگزاری انتخابات آینده به زمامداری خود ادامه دهد. دولت کنونی ایتالیا حاصل ائتلاف حزب «لگا» با جنبش پنج ستاره است.

 

پیش از این، کمیسیون اروپا اعلام کرده بود با توجه به آنکه ایتالیا هر نوع تغییر در پیش‌نویس بودجۀ سال ۲۰۱۹ میلادی را رد کرده است، بروکسل برای مجازات ایتالیا گام برخواهد داشت.

 

بنابر اعلام بروکسل، پیش‌نویس بودجۀ ایتالیا بر اساس میزان رقم واقعی بدهی‌های این کشور تنظیم نشده است و در صورت اجرایی شدن تنها باعث کسری بیش از حد می‌شود.

 

به گزارش یورونیوز، کمیسیون اروپا تاکید دارد که این پیش‌نویس «یک مورد جدی عدم رعایت قوانین است» و در آن هیچ راهی برای جبران بدهی عمومی ایتالیا که رقم بزرگی است، در نظر نگرفته شده است.

 

ایتالیا با رقم بدهی که ۱۳۱ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است، پس از یونان کشوری با بیشترین میزان بدهی در منطقه یورو محسوب می‌شود. بر اساس قوانین اتحادیه اروپا برنامه‌ریزی‌های مالی این کشور باید به گونه‌ای باشد تا این رقم بدهی سالانه تا ۶۰ درصد کاهش یابد و به این ترتیب اقتصاد رم پس از دو سال به وضعیت پایداری برسد.

 

بحران بودجه ایتالیا بار دیگر انتقادات فراوانی را خصوصا از داخل ایتالیا متوجه اتحادیه اروپا کرده است. گروه‌های راست‌گرای افراطی که بخش مهمی از قدرت در ایتالیا را برعهده دارند به خوبی از این موضوع استفاده می کنند. مهم‌ترین پیامد تنش‌های میان اتحادیه اروپا و ایتالیا قدرت گرفتن بیش از پیش گروه‌های راست‌گرای افراطی از جمله حزب لیگ شمال است.

 

به گزارش دویچه وله، دود این تنش به چشم احزاب سنتی و دور از قدرت در ایتالیا می‌رود و به کام احزاب راست گرای افراطی در قدرت تمام خواهد شد. چرا که اگر ایتالیا به خواسته کمیسیون اروپا تن دهد نهایتا مقامات حزب لیگ شمال و جنبش پنج ستاره به شهروندان می گویند که تحت فشار کمیسیون اروپا چنین بودجه ای تصویب شد و اگر هم دولت کنونی به خواسته های کمیسیون تن ندهد، دولت فعلی این کشور تبدیل به قهرمان مبارزه شهروندان علیه «غول بزرگی بنام اتحادیه اروپا» خواهد شد.

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top