خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١ Tuesday, October 15, 2019
کد خبر: 932434
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۰۹/۲۴ - ۱۲:۰۴
حمله تروریستی استراسبورگ کار امانوئل مکرون بود!
روزنامه لوموند فرانسه: افراد و گروه‌هایی در فرانسه معتقدند امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در حمله تروریستی استراسبورگ نقش دارد و این حمله تروریستی کار دولت بوده تا مانع از تظاهرات جلیقه زردها شود
مکرون حمله تروریستی استراسبورگ کار امانوئل مکرون بود!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، العربیه گزارش داد؛ روزنامه لوموند فرانسه در سرمقاله خود تحت عنوان «سم مهلک نظریه توطئه» از افراد و گروه‌هایی یاد کرد که باور دارند امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه در حمله تروریستی استراسبورگ نقش دارد.

 

لوموند با اشاره به همزمانی تظاهرات جلیقه زردها و حمله استراسبورگ به شایعاتی مطرح شده در فضای مجازی اشاره کرد؛ شایعاتی مبنی بر «اینکه حمله تروریستی کار دولت بوده تا مانع از تظاهرات جلیقه زردها شود!»

 

لوموند در ادامه نوشت: «برخی می‌گویند می بایست یک حمله روی می داد. ماکرون هیچ چیز بهتر از این برای لغو برگزاری تظاهرات و ترساندن مردم پیدا نکرد. حتی ماکسیم نیکول، یکی از چهره های "جلیقه زردها" تا مرحله انکار وقوع حمله استراسبورگ پیشرفت کرد و گفت که کسی که می‌خواست یک "حمله واقعی" انجام دهد ساعت هشت شب به یکی از خیابان‌های استراسبورگ نمی‌رفت، بلکه وقتی "میلیون‌ها نفر وسط شانزه لیزه" هستند آنجا خودش را منفجر می‌کرد!»

 

به باور سرمقاله نویس لوموند حتی کشته شدن عامل حمله تروریستی استراسبورگ نه تنها نتوانسته این تئوری را از بین ببرد بلکه حتی آن را تقویت کرده است.

 

پیش‌بینی می‌شود که برای عملی کردن وعده‌ افزایش حداقل حقوق به میزان صد یورو، که دولت در واکنش به اعتراضات جلیقه زردها داده است، به ده میلیارد یورو نیاز باشد. روزنامه لومونده نوشت که وعده پرداخت پاداش فوق العاده‌ از سوی شرکت‌ها و همچنین کسر نکردن مالیات از دستمزد ساعات اضافه‌کاری، بحث‌های داغی را میان دولت و مخالفان این وعده‌ها برانگیخته است. در حالی که نمایندگان حزب حاکم در مجلس فرانسه به دنبال اجرای سریع وعده‌های رئیس جمهوری هستند،

 

وزارت اقتصاد به مدیریت برونو لومر، از چهره‌های راستگرا، نگران افزایش بدهی‌های دولت فرانسه است. در این شرایط، کسب و کار مغازه‌داران در سراسر فرانسه که قاعدتا در آستانه سال نو میلادی باید رونق داشته باشد، به خاطر تظاهرات جلیقه زردها به هم خورده و دولت از جلیقه زردها خواسته که این شنبه تظاهرات نکنند.

 

 

گفتنی است، همانطور که ماکرون پیش‌تر در یک نطق تلویزیونی اعتراف کرد، تاکنون عدالت در جامعه فرانسه وجود نداشته است، البته این امری نیست که به فرانسه اختصاص داشته باشد و گزارش‌های کشورهای مختلف اروپایی و حتی امریکایی نشان می‌دهد میلیون‌ها بی‌خانمان در این قاره زندگی می‌کنند که سرپناهی برای خود ندارند و در جنگل یا حاشیه خیابان ها در چادر زندگی می‌کنند. همچنین افراد زیادی در این کشورها  زیر خط فقر زندگی می‌کنند. سیاست‌ اقتصادی این کشورها به گونه‌ای است که سرمایه‌داران و ثروتمندان به راحتی ثروتمندتر شده و فقرا به سادگی نمی‌توانند وضعیت اقتصادی خود را ارتقاء ببخشند و در این مسئله با مشکلات جدی و صعب العبوری مواجه هستند و از حمایت دولت نیز برخوردار نمی‌باشند.

 

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top