خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۸ الاثنين ١٨ رجب ١٤٤٠ Monday, March 25, 2019
 
کد خبر: 934784
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۱۳ - ۱۳:۱۵
دریایی مواج یا آرام ؛ درک شما از زندگی چیست ؟ + تست روانشناسی
تست‌های روانشناسی یکی ازراه‌هایی است که می‌توان به ناخوداگاه هرانسانی سفرکردوبه اطلاعاتی دست یافت که حتی خودفردازآنهابی‌خبراست.
سوال دریایی  مواج  یا  آرام ؛ درک  شما  از  زندگی  چیست ؟ + تست  روانشناسی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،    بسیاری از افراد به دنبال شناخت شخصیت درونی و آگاهی از درون خود هستند؛ جالب است بدانید با روش‌هایی مختلف می‌توان به این موضوع پی برد که یکی از آن‌ها تست روانشناسی است.

 

این تست‌های ساده روانشناسی بصیرتی عمیق درباره خودتان در اختیارتان قرار خواهد داد،همچنین به شما کمک می‌کند تا ذات درونی خود را کشف کنید؛ انجام این تست درک شما از زندگی را آشکار می‌سازد و به شما کمک می‌کند تا ارزش‌های ذاتی خود را بشناسید، یکی از قوانین اساسی در اینجا پاسخ دادن سریع به تست‌هاست، فقط کافیست تمرکز کنید، تصورات خود را شعله‌ور کنید و این تست را جدی بگیرید.

 

۱- تصور کنید که در کنار جاده ایستاده‌اید. این جاده را توصیف کنید. (جاده‌ایی خاکی، بزرگ‌راهی شلوغ، یا چیز دیگری؟)

 

۲- خورشید در این لحظه کجا قرار دارد؟ (شب است یا روز؟)

 

۳- به قدم زدن در امتداد جاده ادامه می‌دهید، به حصار می‌رسید. این حصار‌ها چگونه‌اند؟ از چه ساخته شده‌اند؟ (چوبی‌اند، سنگی، یا آهنی و یا ..؟)

 

۴- چگونه از این حصار‌ها عبور می‌کنید؟

 

۵- همچنان که به قدم زدن ادامه می‌دهید، به جنگل می‌رسید. جنگل پیش روی را توصیف کنید. روشن است یا تاریک؟ مملو از درختان صنوبر است یا جنگلی مملو از درختان متفاوت؟

 

۶- در این جنگل مسیری وجود دارد. در امتداد این مسیر حرکت می‌کنید، ناگهان کلیدی را روی زمین مشاهده می‌کنید. شکل ظاهری کلید چگونه است؟ با کلید چه می‌کنید؟ آن را برمی‌دارید، رهایش می‌کنید و یا روی یک درخت آویزانش می‌کنید؟

 

۷- به راه خود ادامه می‌دهید و به رودخانه‌ایی می‌رسید. این رودخانه را توصیف کنید؟ چه می‌کنید؟ وارد آب می‌شوید یا در کنار رودخانه می‌نشینید؟

 

۸- پس از پشت سر گذاشتن رودخانه، به خانه‌ایی که در رویاهایتان می‌دیدید، نزدیک می‌شوید. مرد یا زن رویا‌های شما از خانه خارج می‌شود و از شما دعوت می‌کند تا برای همیشه با هم در آنجا بمانید. واکنش شما چیست؟

 

۹- دقیقاً پشت خانه مسیری وجود دارد. چه توصیفی از مسیر دارید؟ دوباره با موانع جدید روبرو می‌شوید؟ چه نوع موانعی؟ آیا این موانع همچون موانع ابتدای مسیر هستند یا خیر؟

 

۱۰- خورشید در آن لحظه کجا قرار دارد؟

 

 تفسیر تست:

۱- جاده دیدگاه شما از دنیای اطراف را به تصویر می‌کشد؛ اگر جاده را بزرگ‌راهی شلوغ که ماشین‌های زیادی از آن عبور می‌کنند، تلقی کرده‌اید، پس فردی بسیار فعال، پرمشغله هستید که حداکثر استفاده را از وقت خود برای کار و فراغت می‌کنید. 

 

اگر جاده را خاکی تصور کردید، زندگی آرام و سنجیده‌ایی دارید؛ تلاش می‌کنید تا وقایع را کنترل کنید و اجازه نمی‌دهید تا روند طبیعی خود را طی کنند. 
جاده با چاله و سنگ‌های ریز حاکی از این است که چیزی در زندگی شما را آزار می‌دهد؛ شاید مسئله‌ایی کوچک اما بسیار آزار دهنده باشد به احتمال زیاد این مسئله مدتهاست که شما را می‌آزارد.

 

۲- خورشید جلوه‌ایی از برنامه‌ها، ایده‌ها و اهداف شماست، خورشیدی طلوع کرده بدان معناست که در مسیر اهداف خود گام برمی‌دارید. اگر خورشید دقیقاً بالای سر شماست، پس در تلاشید تا اهداف خود را اجرا کنید. اگر خورشید غروب کرده، احتمالاً به اکثر اهداف خود دست یافته‌اید.

 

۳- حصار سمبلی از موانع پیش روی شماست؛ هر چه حصار‌ها را بلندتر تصور نموده باشید، بیشتر درباره شکست‌هایتان اغراق می‌کنید.

 

۴- نحوه برخورد با حصار‌ها نشان می‌دهد که چگونه از موانع زندگی عبور می‌کنید. اگر از حصار بالا بروید، آن را دور بزنید یا تلاش کنید که دری برای عبور بیابید، پس در برابر حل مشکلات انعطاف‌پذیرتر هستید، تلاش می‌کنید تا در صورت بروز مشکل آن را به سرعت و به آسانی برطرف سازید اما اگر به حصار‌ها ضربه بزنید، فردی بی‌پروا هستید که تصمیمات آنی می‌گیرید.

 

۵- جنگل، دنیای درونی شما را نمایان می‌سازد. انتخاب بین روشن و تاریک بودن جنگل نشان می‌دهد که چه درکی از زندگی خود دارید، مثبت یا منفی. جنگلی مملو از درختان متفاوت یعنی فردی مشتاق هستید که همیشه تلاش می‌کنید تا چیز‌های جدید بیاموزید. جنگلی از درختان صنوبر دال بر ذهنی منطقی است. اینگونه افراد، قابل اعتمادند و می‌دانند که از اهداف خود در زندگی آگاهند.

 

۶- کلید، شادی شما در زندگی است، همه چیز در اینجا ساده است.هر چه کلید کوچکتر باشد، رابطه شما با اطرافیان، شادی و سلامت روحی از اهمیت بیشتری برایتان برخوردار است. 
کلید بزرگ‌تر حاکی از اولویت مسائل مادی برای شماست. 

 

هر چه کلید زیباتر باشد، توجه بیشتری به جنبه‌های زیباشناختی زندگی دارید. انتخاب برداشتن کلید هم نشان می‌دهد که شما فرصت‌های خود را غنیمت می‌شمارید. آویختن کلید به درخت یا برنداشتن آن دال بر بی‌توجهی به موقعیت‌هایی که در اطرافتان فراهم می‌شود، است.

 

۷- آب احساسات شما را به تصویر می‌کشد که سمبلی از عشق زندگی شماست. هر چه آب عمیق‌تر باشد، احساس عمیق‌تری به عشق خود دارید. اگر دریاچه‌ایی آرام را تصور کرده باشید، پس شما و عشق زندگیتان افرادی خونسرد هستید. 

 

رودخانه‌ایی که به سرعت در جریان است و یا آبشار نشان می‌دهد که شما فردی احساساتی هستید و حتی توجه بیشتری از عشق خود طلب می‌کنید.نشستن در کنار رودخانه نشان می‌دهد که بودن در کنار فردی که دوستش دارید شما را شاد می‌کند. لمس آب یا شنا کردن در رودخانه یا دریاچه می‌گوید که به توجه بیشتری از سوی فرد مورد علاقه نیاز دارید.

 

۸- خانه و زن یا مرد رویایی علامتی دال بر ریسک‌پذیری شماست. این علامت‌ها همچنین ارتباط مستقیمی با مقاومت در برابر وسوسه‌ها دارد.

 

۹- مسیر پشت خانه سمبلی از زندگی آینده شماست. اگر موانعی در آن وجود دارد، پس از زندگی گذشته خود درس نگرفته‌اید.

 

۱۰- خورشید می‌گوید که آیا برنامه‌های شما با موفقیت به سرانجام می‌رسد یا خیر.

 

خبرنگاران جوان

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top