خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ الأربعاء ٢١ ذو القعدة ١٤٤٠ Wednesday, July 24, 2019
 
کد خبر: 934968
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۱:۵۱
حداقل دستمزد کارگران و کارمندان در کشورهای اروپایی
درآلمان که بزرگ ترین اقتصاد اروپایی محسوب می شودحداقل سطح دستمزد 1500 یورودرماه تعیین شده که پس ازکسرهزینه های مربوط به بیمه ومالیات، 1110یورو باقی می ماندکه تنها 14.5یورو بیشتراز خط فقردراین کشوراست.
کارگر حداقل  دستمزد  کارگران  و کارمندان  در کشورهای  اروپایی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   بر اساس حداقل سطح دستمزد در 22 کشور از 28 کشور عضو اتحادیه اروپا به این نتیجه رسیده است که تا پایان سال 2017، در کشورهای هلند، انگلیس، پرتغال، یونان و رومانی، حداقل سطح دستمزد به درآمد طبقه متوسط نزدیک تر است تا سطح فقر. از سوی دیگر حداقل سطح دستمزد در کشورهایی چون لوکزامبورگ، بلژیک، ایسلند و فرانسه، فاصله بیشتری تا متوسط درآمد خانوارها دارد و ساکنان این کشورها برای پوشش هزینه های زندگی خود با مشکلات بیشتری دست به گریبان هستند. درآمد طبقه متوسط به میانگین درآمدی 6 دهک پایین آن کشور اطلاق می شود.

 

در آلمان که بزرگ ترین اقتصاد اروپایی محسوب می شود حداقل سطح دستمزد 1500 یورو در ماه تعیین شده که پس از کسر هزینه های مربوط به بیمه و مالیات، 1110 یورو باقی می ماند که تنها 14.5 یورو بیشتر از خط فقر در این کشور است.

 

از نظر بهترین سطح زندگی برای افرادی که به صورت پاره وقت مشغول به کار هستند، رومانی در صدر قرار دارد. حداقل هزینه زندگی در سطح استاندارد در این کشور 710 یورو در ماه است و شاغلان پاره وقت در این کشور به طور متوسط 447 یورو در ماه است. بیش از نیمی از شاغلان رومانیایی به کار پاره وقت مشغول هستند و این کشور از نظر میزان شاغلان پاره وقت به کل جمعیت شاغل در صدر قرار دارد. این در حالی است که تنها 3.6 درصد از شاغلان آلمانی مشغول به کار پاره وقت هستند.

 

دوات آنلاین

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top