خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠ Sunday, August 18, 2019
کد خبر: 935241
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۰۹:۲۵
آمریکا دهمین کشور خطرناک برای زنان است
رویترز فهرستی از 10 کشور خطرناک برای زنان منتشر کرده که شامل هند، افغانستان، سوریه، سومالی و ایالات متحده است.
خشونت علیه زنان آمریکا دهمین کشور خطرناک برای زنان است
به این مطلب امتیاز دهید
66.7% 33.3% بازدید

به گزارش جام نیوز، رویترز فهرستی از 10 کشور خطرناک برای زنان منتشر کرده که شامل هند، افغانستان، سوریه، سومالی و حتی ایالات متحده است. این رتبه بندی شامل مراقبت های بهداشتی، دسترسی به منابع اقتصادی، زندگی عادی، خشونت جنسی و قاچاق انسان است.

 

بر اساس این رخطرناکترین کشور برای زنان هند می باشد. در خط دوم رتبه بندی، کشور افغانستان می باشد، جایی که زنان از اقدامات ستیزه جویان جنبش طالبان رنج می برند. در رتبه سوم سوریه قرار دارد، که به علت جنگ های طولانی مدت در معرض خشونت تروریست‌ها قرار می گیرند.

 

سپس سومالی، عربستان سعودی، پاکستان، جمهوری دموکراتیک کنگو و نیجریه می باشند. دهمین کشور این لیست هم ایالات متحده است که در آن از لحاظ خشونت جنسی، مقاربت جنسی اجباری و عدم دسترسی به عدالت در موارد جرم، شناخته شده است. کارشناسان بیشتر نگران گسترش خشونت جنسی و تجارت برده ای هستند که زنان با آن مواجه هستند.

 

گفتنی است، در مورد تجاوز و خشونت جنسی علیه زنان در غرب آمار بالایی وجود دارد که بسیار بالاتر از کشورهای آسیایی است، به گزارش ایسکانیوز، آنچه در اولین نگاه به ذهن می رسد این است که زنان در غرب به دلیل تحت حمایت بودن قانون، کمتر در معرض خشونت قرار دارند و در قیاس با کشورهای در حال توسعه کمتر مورد تعرض و خشونت هستند؛ اما با یک نگاه اجمالی به آمارهایی که در کشورهای غربی منتشر می شود متوجه می شویم که اینطور نیست و آنچه در غرب تهدیدی برای امنیت زنان است ، خشونت در خانه ها و آزار و تجاوز جنسی در محیط کار است.

 

خبرگزاری میزان نیز گزارش داد، براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشور‌های جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند.

 

براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشور‌های جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. ۱۹.۳ درصد زنان حداقل یکبار مورد تجاوز قرار گرفته‎اند. از سوی دیگر ۴۳.۹ درصد زنان در طول زندگی انواع دیگر آزار جنسی را تجربه کرده‎اند. قربانیان این معضل اغلب جوانان هستند. ۷۹ درصد پیش از ۲۵ سالگی و ۴۰ درصد پیش از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

 

این در حالی است که ۶۸ درصد خشونت‌های جنسی به پلیس آمریکا گزارش نمی‌شود. ۹۸ درصد متجاوزان حتی یک روز هم در زندان نمی‌مانند.

 

تجاوز و خشونت جنسی در میان دانشجویان کالج و نیز زندان‌ها سبب شده تا این کشور در رده سوم جهان از لحاظ تجاوز جنسی قرار بگیرد. با نگاه به آمار اتهامات تجاوز جنسی دولتمردان و سیاستمداران آمریکایی و نیز در قدرت بودن رئیس جمهوری که متهم به این موضوع است، عمق نهادینه بودن این فرهنگ ناخوشایند بهتر درک می شود.

 

کلیدواژه ها:
جنسی  |  آمریکا  |  تجاوز  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top