خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠ Sunday, August 18, 2019
کد خبر: 935254
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۱۱:۴۵
حکم غیرمنتظره درباره زنی که توسط دوست پسرش از پنجره به بیرون پرت شد
یک زن جوان فرانسوی که بدنش به دلیل ضرب و شتم دوست پسرش از ناحیۀ کمر به پایین فلج شده، نتوانست مبلغ کامل غرامت را از دادگاه دریافت کند زیرا دادگاه فرانسه او را در حادثه‌ای که پیش آمده بود، «تا حدودی» مسئول دانست.
زن غربی حکم غیرمنتظره درباره زنی که توسط دوست پسرش از پنجره به بیرون پرت شد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، این زن ۳۱ ساله که با نام مستعار «آیدا» شناخته می‌شود، توسط دوست پسرش از پنجره‌ای در طبقۀ دوم ساختمان به بیرون پرت شده بود.

 

دادگاه فرانسه در سال ۲۰۱۶ میلادی دوست پسر او را برای این جرایم به ۱۵ سال زندان و پرداخت غرامتی به مبلغ ۹۰ هزار یورو محکوم کرد؛ اما این رقم جبران خسارت، کمتر از مبلغ غرامت کامل بود زیرا آیدا نیز از سوی دادگاه «تا حدودی» مسئول شناخته شد.

 

ماجرا از این قرار است که در شب حادثه یعنی ۲۴ اوت سال ۲۰۱۳ میلادی، پلیس فرانسه در شهر «مان» با تماس مالک آپارتمان، وارد آپارتمان دوست پسر آیدا می‌شود و در آنجا آیدای ۲۵ ساله را با چشمانی کبود می‌بیند.

 

پلیس پس از مداخله پیشنهاد می‌کند که آیدا را تا ایستگاه قطار همراهی کند تا آیدا نزد خانواده‌اش برگردد؛ اما مشکل این بود که در آن ساعت از شب قطاری به مقصد شهر «آلنسون» یعنی محل سکونت خانوادۀ آیدا که در یک‌ ساعتی شهر «مان» قرار دارد وجود نداشت.

 

دختر جوان در نهایت سعی می‌کند که شب را نزد یکی دیگر از دوستان بگذراند اما تلاش او در این زمینه نیز بی‌نتیجه می‌ماند؛ بنابراین دوباره به خانه دوست پسرش برمی‌گردد.

 

پس از بازگشت، آیدا بشدت از سوی دوست پسرش مورد ضرب و جرح قرار می‌گیرد. به گفته وکیلش او هرگز تا این سطح از خشونت را از سوی دوست پسرش تصور نمی‌کرد. درنهایت نیز دوست پسرش او را از پنجره به بیرون پرت می‌کند.

 

همسایگان که با صدای فریاد آیدا متوجه اوضاع شده بودند دوباره با پلیس تماس می‌گیرند و به این ترتیب بدن نیمه جان دختر جوان در پایین ساختمان پیدا می‌شود؛ به گفتۀ پزشکان او برای همیشه فلج باقی می‌ماند.

 

تصمیم دربارۀ عدم پرداخت غرامت کامل به آیدا توسط کمیسیون جبران خسارت گرفته شده است؛ نهاد ویژه‌ای که در دادگاه‌های فرانسه مستقر است و وظیفۀ تعیین مبلغ غرامت قربانیان را برعهده دارد. این کمیسیون می‌گوید که آیدا در فلج شدنش «تا حدی» مسئول بوده زیرا آن شب برخلاف توصیۀ پلیس، دوباره به آپارتمان محل حادثه برگشته است.

 

وکلای آیدا به این حکم اعتراض و درخواست تجدید نظر کرده‌اند. آنها می‌گویند که اگر این کمیسیون چیزی دربارۀ آسیب روانی که به یک زن در پی ضرب و جرح‌های دوست پسرش وارد می‌شود درک نکند، به این معنی است که هیچ چیزی دربارۀ خشونت‌های زندگی زناشویی درک نکرده و بنابراین این خطر وجود دارد که همواره به این شیوه تصمیم‌گیری کند. وکلا می‌گویند این دیدگاه که چون به آپارتمان برگشته پس در آنچه روی داده مسئول است، قابل قبول نیست.

 

قرار است دادگاه تجدیدنظر در این حکم، ماه مه ۲۰۱۹ میلادی برگزار شود.

 

 نتیجۀ یک تحقیق از سوی دیده‌بان ملی بزهکاری و حقوق کیفری فرانسه (ONDRP) بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ نشان می دهد ترس از ناامنی در میان زنان بیش از مردان و در عصرها و شبها بیش از دیگر ساعات روز است.

 

بیش از یک چهارم زنان پاسخ دهنده اعلام کرده‌اند که به دلایل امنیتی و نگرانی از توهین، آزار و اذیت و تجاوز حاضر نیستند به تنهایی خانه‌های خود را ترک کنند.

 

این رفتار به‌ویژه در میان کسانی دیده می‌شود که پیش از این قربانی سرقت‌های خشونت‌آمیز بوده‌اند یا در اطراف محل سکونت خود، شاهد تجمع اعضای گروههای خشونت طلب بوده‌اند.

 

۴۴ درصد از این افراد به‌کرات در نزدیکی محل سکونت خود افراد الکلی یا افرادی که مواد مخدر مصرف کرده‌اند می‌بینند.

 

115

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top