خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠ Thursday, August 22, 2019
کد خبر: 935340
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۱:۲۲
حمله به مخالف سرسخت برگزیت با ادعای حمایت از ایران
یک سیاستمدار بریتانیایی، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر - حزب اصلی مخالف دولت - را به حمایت از ایران متهم کرده و هدف انتقاد شدید قرار داده است.
جرمی کوربین حمله به مخالف سرسخت برگزیت با ادعای حمایت از ایران
به این مطلب امتیاز دهید
33.3% 66.7% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، نایجل فاراژ، رهبر سابق حزب یوکیپ - حزب راستگرای مخالف عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا - آنچه را که "سکوت" کوربین در برابر عملکرد و سیاست‌های داخلی و خارجی ایران، نشانه حمایت او از حکومت ایران دانسته است.

 

جرمی کوربین از مخالفان سرسخت برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) است.

 

کوربین پیش از این به شدت به توافق ترزا می با اتحادیه اروپا برای انجام برگزیت تاخته و آن را «حرکتی عمیقا منفی» از سوی نخست‌وزیری «درحال سقوط» توصیف کرده بود.

 

فاراژ در حال حاضر یکی از نمایندگان بریتانیا در پارلمان اروپاست و مقاله او با عنوان "این دلیل واقعی است که چرا کوربین در برابر ایران سکوت کرده" در شماره امروز، یکشنبه، ٦ دسامبر (١٦ دی) هفته نامه اکسپرس منتشر شده است.

 

وی با اشاره به اینکه به عنوان رهبر حزب اصلی مخالف دولت در پارلمان، کوربین ممکن است روزی نخست وزیر شود، می‌نویسد: "من انواع و اقسام رسانه‌ها را جستجو کردم اما اثری نیافته‌ام که نشان دهد جرمی کوربین، فردی که به او با عنوان نخست وزیر آینده بریتانیا اشاره می‌شود، در این مورد اظهار نظری کرده باشد."

 

رهبر سابق یوکیپ سپس می‌پرسد: "چرا کوربین، این به اصطلاح دولتمرد، چنین ساکت بوده است؟" و در پاسخ می‌گوید: "زیرا او از حکومت ایران حمایت می‌کند."

 

به گفته فاراژ، حکومت ایران از غرب متنفر است و برای سربازان بریتانیایی آرزوی مرگ می‌کند و  کوربین برای سال‌ها از این نظام حمایت کرده است.

 

رهبر سابق حزب یوکیپ در اثبات اتهام خود، از جمله یادآور می‌شود که کوربین در سال ٢٠١٤ در سمیناری که مرکز اسلامی لندن برای بزرگداشت سی و پنجمین سالگرد انقلاب اسلامی برگزار کرده بود، سخنرانی نموده و عنوان سخنرانی او "در دفاع از ایران" بود.

 

وی می‌نویسد: "کسی که آن روز سخنرانی کرد، جرمی کوربین واقعی، نماینده ژولیده پارلمان بریتانیا بود که کسی هرگز انتظار نداشت روزی به رهبری حزب کارگر برسد و سیاست مسخره دوره دانشجویی خود را برای هر کس که به او گوش دهد تبلیغ کند." وی کوربین را متهم می‌کند که "هر روز ماسک عوض" کرده است.

 

 

نایجل فاراژ سپس با اشاره به بیست هزار پوند حق‌الزحمه کوربین که چند سال پیش به خاطر همکاری با شبکه تلویزیونی "پرس تی‌وی" دریافت کرد، می‌نویسد "وقتی کوربین مشغول دریافت پول از ایران نیست، از حضور در گردهمایی‌هایی در حمایت از اهداف مشکوک آنان ابایی ندارد." او از جمله به حضور کوربین در یک جلسه کتابخوانی در نشستی با حمایت کمیسیون حقوق بشر اسلامی اشاره می‌کند و می‌گوید که کمیسیون حقوق بشر اسلامی از برگزاری روز قدس در ایران حمایت کرده است و آن را نشان مخالفت با اسرائیل می‌داند.

 

فاراژ  می‌افزاید "فقط فکرش را بکنید که اگر یک سیاستمدار حزب محافظه‌کار یا حزب یوکیپ همان نظرات کوربین درباره ایران را بر زبان می‌راند، آن وقت روزنامه‌ها - یا بی‌بی‌سی - چه بر سرش می‌آوردند. حتما وادارش می‌کردند از مقامش کناره‌گیری کند، که درستش هم همین است."

 

جرمی کوربین در سال ٢٠١٥ به رهبری حزب کارگر انتخاب شد. از او به عنوان یک سیاستمدار متمایل به جناح چپ حزب کارگر یاد می‌شود. ارتباط کوربین با پرس تی‌وی پیش از هم مطرح شده و مورد انتقاد قرار گرفته بود اما او سال گذشته در یک برنامه تحلیل سیاسی بی‌بی‌‎سی گفت که پس از سال 88، همکاری خود با این شبکه را متوقف کرد. برخی از مخالفان جرمی کوربین با اشاره به حضور او در بعضی برنامه‌های تهیه و پخش شده از شبکه پرس تی‌وی، او را به ادامه ارتباط با این شبکه پس از آن تاریخ هم متهم کرده‌اند.

 

حزب کارگر هنوز به اتهامات نایجل فاراژ واکنشی نشان نداده است.

 

پیش از این نیز، جرمی کوربین، از سوی  بوریس جانسون، وزیر سابق امور خارجه برتیانیا، «احمق به دردبخور برای روسیه» خوانده شده بود.

 

به گزارش اسپوتنیک، کوربین در آن زمان، درباره دست داشتن ادعایی روسیه در ماجرای مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش ابراز تردید کرده است؛ موضوعی که به جنجالی بزرگمیان روسیه با کشورهای غربی تبدیل و باعث اخراج ده ها دیپلمات شد.

 

مدتی هم کوربین به ضدیت با اسرائیل متهم شده بود.

 

عکس‌های منتشر شده کوربین در کنار قبرهای اعضای سازمان فلسطینی «سپتامبر سیاه» به جنجالی در رسانه بدل شد.

 

کوربین منتقد سرسخت اسرائیل است. در جنگ غزه فعالیت‌های زیادی در کمپین‌های حمایت از مردم غزه و ضدجنگ داشت. او همچنین همواره از مذاکرات صلح با حضور گروه‌هایی از جمله حماس و حزب‌الله لبنان حمایت کرده‌است. او عضو کمپین همبستگی با فلسطین است و علیه «آپارتاید در اسرائیل» فعالیت می‌کند.

 

کوربین گیاه‌خوار است. الکل نمی‌نوشد. معمولاً بدون کراوات و با کیفی روی شانه با دوچرخه و اتوبوس به مجلس بریتانیا می‌رود. خودروی شخصی ندارد و در خانه‌ای معمولی در محله‌ای معمولی زندگی می‌کند. هر سال پس از اعلام هزینه‌های نمایندگان پارلمان، وی از جمله کم هزینه‌ترین نمایندگان است.

 

 

106

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top