خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۸ الخميس ٢٠ ذو الحجّة ١٤٤٠ Thursday, August 22, 2019
کد خبر: 937818
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۱/۸ - ۱۷:۳۷
واکنش علمای اهل سنت به توهین سلطنت طلب ها به امام جمعه پاوه
انتقاد شدید امام جمعه اهل سنت پاوه، نسبت به سیاست های ظالمانه دولت آمریکا علیه ایران، با هجمه و توهین ضدانقلاب مواجه شد!
ماموستا قادری واکنش علمای اهل سنت به توهین سلطنت طلب ها به امام جمعه پاوه
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، به رغم توطئه دشمنان انقلاب اسلامی برای ایجاد تفرقه میان شیعه و سنی در ایران، هوشیاری علما و مردم همواره مانع تحقق نقشه های شوم آنها شده است.

 

علمای اهل سنت همواره حامی نظام جمهوری اسلامی بوده اند و در این راه نیز همواره آماج حملات و توهین های ضدانقلاب قرار گرفته اند.

 

اخیرا ماموستا قادری امام جمعه اهل سنت پاوه، در خطبه‌های نماز جمعه با تشریح سیاست های غرب علیه اسلام، خروج آمریکا از برجام و تحریم ها را ظالمانه خواند؛ جملاتی که هجمه و توهین کانال‌های ضدانقلاب و سلطنت طلب مواجه شد.

 

ماموستا قادری در نماز جمعه گفت: « سال ۲۰۱۸ سال جنگ، کشتار، تفرقه و مهاجرت مسلمانان بود و برای ما ملت ایران نیز با لغو یک‌طرفه برجام توسط رئیس‌جمهور مذبذب آمریکا و سپس دستور محاصرۀ اقتصادی که یک اقدام ظالمانه در سال ۲۰۱۸ بود، سالی همراه با مشکلات بود.»

 

در همین راستا، جام نیوز در گفتگویی با ماموستا هاشم آبادی، امام جمعه سابق پیرانشهر و امام جمعه فعلی و نماینده ولی فقیه در بوکان، نظر ایشان را در این زمینه جویا شد.


ماموستا هاشم آبادی گفت: «به نظر بنده همان طور که مسلم است سلطنت طلب ها حق دارند علیه روحانیون اهل سنت صحبت کنند چرا که در واقع در تحقق انقلاب اسلامی، روحانیون اهل سنت نقش پر رنگی داشتند. روحانیون در زمان طاغوت، در زمان رژیم منحوس پهلوی در صف اول بودند و هستند و خواهند بود و یک چیز طبیعی است. اینها شاید اول این طور فکر می کردند که تفرقه بیانداز و حکومت کن؛ می خواستند تفرقه بیاندازند و فکر می کردند که در انقلاب روحانیون اهل سنت نبودند و فقط شیعه بودند. خیر، روحانیون اهل سنت در صدر این نبرد بودند و الان هم طبیعتا هستند و این ها هم طبیعتا نمی توانند تحمل کنند. ما خوشحالیم که این ها قد علم کنند. این طور خط شان از اهل سنت کاملا جدا می شود و انتظار نداریم از ما تعریفی کنند، بلکه انتظار هم داریم همواره دشمنی کنند چون شیطان این گونه است.»

 

عکس/ ماموستا هاشم آبادی

 

اما جمعه بوکان افزود: «از روزی که خداوند مخلوقات را خلق کرد همواره انبیاء الهی یک طرف و شیاطین یک طرف؛ مسلمانان یک طرف، کفار یک طرف. نمی شود ما در صف آنها باشیم و با این کارها به خوبی ما را از خود تمییز می دهند. ما واقعا می دانیم که چه ظلم هایی در زمان طاغوت به اسلام شده است و فرقی نمی کند اسلام شیعه باشد یا سنی. شاید مردم فکر کنند تفاوت ندارند والا اینها یکی هستند و من همواره در خطبه های خودم هم گفته ام همانطور که ما نمیدانیم کاتولیک و پرتستان چیست و همه را مسیحی می دانیم آنها هم غیر مسلمان هستند و مسلمانان را دشمن خود می دانند و ما هم همواره آنان را محکوم می کنیم و هیچ گاه سر صلح و سازش با آنها نداریم.»

 

ماموستا هاشم آبادی ضمن حمایت از ماموستا قادری تاکید کرد: «ماموستا قادری که امام جمعه و نماینده ولی فقیه هم هست، به نظر من شخصیت بسیار خوب و مثبت و بزرگی هستند و شخصیت تقریبی هستند؛ چه در میان اهل سنت و چه در میان جامعه برادران شیعه و برای نظام جمهوری اسلامی ایران و برای مردم پاوه واقعا شخصیت بزرگی هستند. کسانی که به ایشان توهین بکنند و اتهامی بزنند هیچ جایگاهی ندارند چرا که به خدا و پیامبر و امامان توهین می کنند، به مقام معظم رهبری توهین می کنند. [توهین ضدانقلاب به علمای اهل سنت] برای ما اهمیتی ندارد و عادی است. شخصیت ایشان شخصیتی است که مورد تایید مقام معظم رهبری است و واقعا ما نیز برای ایشان احترام ویژه ای قائل هستیم و مطمئنا با این سخنان خدشه ای به وجهه و شخصیت ایشان وارد نمی شود و ما هم از طرف خود آنها را محکوم می کنیم و از ماموستا قادر قادری حفظه الله حمایت می کنیم.»

 

همچنین ماموستا ابراهیم سرخابی، امام جمعه و مدیر مرکز اسلامی شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی ضمن حمایت از ماموستا قادری گفت: «ماموستا عبدالقادر قادری یک روحانی کهن سالی هستند نسبتا و تمام عمر خودشان را در راه تبلیغ دین صرف نموده اند. چه اشکالاتی بر ایشان وارد است؟ چه مشکلی دارند؟ ایشان میگویند قرآن را عمل کنید، چیز دیگری نمی گوید. اطاعت از اسلام و حکومت اسلامی واجب است. اطاعت از حاکم اسلامی واجب است. این اعتقاد تعصبی نیست که ما بخواهیم بخاطر خشنودی فردی آن را انجام دهیم. ماموستا قادری یک عالم اسلامی است. مدافع اسلام و مسلمین است. چیز دیگری در مورد قادری نمیبینم؛ از ایشان حمایت می کنیم چون فردی است که شایسته حمایت است.»

 

عکس/ ماموستا سرخابی

 

 

البته این توهین ها اتفاق جدیدی نیست چرا که پیش از این نیز کانال های ضدانقلاب علیه مولوی مطهری، امام جمعه اهل سنت خواف و مولوی علی بایی، امام جمعه مشهدریزه از توابع تایباد، به دلیل حضور در نمایشگاه دستاوردهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی حمله کرده بودند.

 

این هجمه ها و توهین ها در حالی صورت می گیرد که ضدانقلاب با ادعای دفاع از حقوق اهل سنت بارها علیه نظام جمهوری اسلامی اقدام به سیاه نمایی کرده و تلاش کرده اند تا با اهل سنت، در مناطق مرزی ایران ایجاد ناامنی و آشوب کنند؛ تلاشی شکست خورده که موجب خشم آنها علیه اهل سنت و به خصوص علمای آنها شده است.

 

106

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top