خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ الأحد ١٤ رمضان ١٤٤٠ Sunday, May 19, 2019
 
کد خبر: 938547
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۱۵:۲۹
سوالاتی که آقایان از جواب دادن به آن‌ها فراری اند !
حتمابرای شما هم پیش آمده که ازشریک زندگی تان سوالی پرسیده باشید،امااوتمایلی به جواب دادن نداشته باشد.این موضوع نبایدشمارانگران کند،زیرااین رفتاردرآقایان طبیعی است.
مردان سوالاتی  که  آقایان  از جواب دادن  به  آن‌ها  فراری اند !
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،    شاید سوالی که در ذهن شما مطرح شده، ساده باشد، اما طرف مقابل تان گاهی آن را بزرگ می‌کند و از جواب دادن به آن می‌هراسد. اما همه این‌ها بدین معنی نیست که شما باید دور ابهامات ذهنی تان را خط بکشید، بلکه باید به دنبال راه دیگری برای بیان آن باشید.

 

آیا ما منحصر بفرد نیستیم؟

خاص بودن موضوع مهمی در رابطه عاطفی است، اما خانم‌ها و آقایان هر کدام به گونه‌ای متفاوت در مورد آن می‌اندیشند. به عنوان مثال خانم‌ها مدام به ازدواج و تشکیل خانواده فکر می‌کنند در حالی که آقایان استقلال و قوی بودن را در اولویت زندگی شان قرار می‌دهند. به همین دلیل سوالی مانند این که «آیا رابطه ما منحصر بفرد است؟» می‌تواند ترس را به دل آقایان راه دهد، زیرا آن‌ها دقیقا نمی‌دانند که منظور شما از منحصر فرد بودن چیست.

 

روان شناسان معتقدند که آنچه سوال می‌پرسید مهم نیست، بلکه چگونگی پرسیدن آن اهمیت دارد. به همین دلیل بهتر است که سوال خود را به گونه دیگری مطرح کنید یا مکالمه را اینگونه آغاز کنید: «من دوست دارم که زمان بیشتری را با هم بگذرانیم» یا «صحبت کردن با تو فوق العاده است» یا حتی «تو آنقدر خوبی که من به هیچ کس دیگری فکر نمی‌کنم» ... با این جملات طرف مقابل تان حس امنیت بیشتری می‌کند و می‌داند که دقیقا منظور شما از بیان چنین جملاتی چیست.
 

درآمدت چقدر است؟

این سوال به شدت حساسیت برانگیز است به این دلیل که طرف مقابل تان فکر می‌کند مسائل مالی برای شما اهمیت زیادی، حتی بیشتر از خود او، دارد. البته طبیعی است که شما نگران شرایط مالی رابطه تان باشید، به خصوص اگر او قرار است که همسر آینده تان باشد.

 

شما می‌توانید تا حدودی از طریق موقعیت مکانی محل سکونت، مدل ماشین یا حتی شغلی که طرف مقابل تان دارد، شرایط مالی او را بسنجید، اما صحبت کردن در این مورد نیز از ضروریات است، به شرطی که درست مطرح شود. به جای این که مستقیم این سوال را از او بپرسید، بگویید: «من دوست دارم به سفر بروم، اما فعلا شرایط مالی خوبی ندارم. تو چطور؟» با این سوال شما می‌توانید مکالمه را آغاز کنید و از میان حرف‌های او به سوالات تان پاسخ دهید، اما اگر مستقیم از او بخواهید که در مورد درآمدش برای شما توضیح دهد، مطمئن گارد خواهد گرفت و شما را نیز به پول پرستی متهم خواهد کرد.

 

رابطه قبلی ات چگونه بود؟

یکی از سوالاتی که ریسک زیادی دارد، در مورد رابطه‌های گذشته است. اگر چه دانستن آن ضرورتی ندارد، اما گاهی حس کنجکاوی ما برانگیخته می‌شود و می‌خواهد اطلاعات بیشتری را به دست آورد. اما آیا می‌دانید که با مطرح کردن این سوال و شنیدن جواب‌های شریک زندگی تان حس حسادت تان نیز برانگیخته خواهد شد؟ یا حتی ممکن است که او در توضیحات خود به جزییاتی اشاره کند که تا ابد در ذهن تان ماندگار شود و به تبع روی رفتارهایتان تاثیر منفی بگذارد. به همین دلیل بهتر است که حس کنجکاوی تان را کنترل کنید یا حداقل در مورد رابطه‌های گذشته شریک زندگی تان وارد جزییات نشوید. 

 

در این شرایط آقایان به خوبی نمی‌توانند تشخیص دهند که دانستن چه چیز‌هایی شما را خوشحال یا ناراحت می‌کند یا این که منظور واقعی شما از این سوال چیست، از این رو صادقانه هر چه که بوده را به زبان می‌آورند؛ بنابراین قبل از مطرح کردن سوالات خودتان را آماده هر جوابی بکنید در غیر این صورت دور سوالات تان را خط بکشید.

 

رابطه ما را در ۵ سال دیگر چگونه می‌بینی؟

این سوال را معمولا زوج‌هایی که در رابط جدی و بلند مدت به سر می‌برند، از هم می‌پرسند. اگر چه حق شماست که در مورد آینده تان بیشتر بدانید، اما این سوالی است که اکثر آقایان علاقه‌ای به جواب دادن آن ندارند از این رو که آن‌ها می‌دانند با مطرح کردن این سوال شما نه تنها می‌خواهید آینده تان را تصور کنید، بلکه می‌خواهید نظر شخص مقابل تان را در مورد او و رابطه محک بزنید.

 

در این شرایط بهتر است که این سوال را به طور غیر مستقیم و در میان صحبت هایتان مطرح کنید. با این شیوه طرف مقابل تان راحت‌تر به آن جواب خواهد داد. به عنوان مثال از او در مورد اهداف اش بپرسید: «دوست داری در آینده‌ای نزدیک کجا زندگی کنی؟» یا «شغل مورد علاقه ات در ۵ سال آینده چیست؟» پس از جواب دادن به این سوالات، نه تنها از برنامه‌های آینده او بلکه از جایگاه خودتان در رابطه نیز آگاه خواهید شد.

 

چه زمانی با خانواده ات آشنا شوم؟

این یکی از سوالات بسیار مهم در هر رابطه است که ممکن است عشق زندگی تان به دلایل مختلف از جواب دادن به آن سر باز زند. در واقع در این شرایط تنها موضوع رابطه شما مطرح نیست، بلکه خانواده او نیز نقش اساسی در این تصمیم گیری دارند؛ بنابراین بهتر است که ابتدا در مورد خانواده او بیشتر بدانید و از شرایط آن‌ها به خوبی آگاه شوید. آیا رابطه طرف مقابل تان با خانواده اش خوب است؟ آیا او به راحتی می‌تواند با خانواده اش ارتباط برقرار کند؟ برای این که او ساده‌تر به درخواست شما پاسخ مثبت دهد، بهتر است که خودتان اول پیش قدم شوید و او را به خانواده تان معرفی کنید.
 

امشب چه غذایی می‌خوری؟

این سوال به ظاهر ساده‌ای ست، اما گاهی موجب تنش و استرس آقایان می‌شود. اگر چه شما این سوال را با مهربانی تمام بیان می‌کنید، اما ممکن است که عکس العمل تندی را از جانب طرف مقابل تان ببینید. دلیلش هم خستگی بیش از اندازه اوست. در واقع او کل روز را بیرون از خانه بوده و مغزش انقدر خسته است که دیگر توان فکر کردن به این چیز‌های جزیی را ندارد. در این شرایط بهترین کار این است که این سوال را زمانی مطرح کنید که ذهن او خسته نیست.

 

آیا به نظرت آن دختر زیباست؟

این نوع سوالات بسیار خطرناک اند، از این رو که جواب آقایان هر چه باشد، موجب رنجش و ناراحتی شما می‌شود. طبیعی است که ما به افراد زیبارو جذب شویم، اما این بدان معنی نیست که رابطه ما در خطر است. 

 

روان شناسان اعتقاد دارند که تا جای ممکن از مطرح کردن این سوالات بپرهیزید. البته شرایط خاصی وجود دارد که دانستن جواب این سوالات ضروری است.به عنوان مثال شمابامطرح کردن این موضوع با زاویه دید شریک زندگی تان آشنامی‌شوید و می‌فهمیدکه چه چیزی اوراجذب می‌کندوبه تبع می‌توانید از آن برای بهبودرابطه خودتان کمک بگیرید،اما اگر این سوال رابدون هیچ دلیلی می‌پرسید،بدانیدکه این موضوع می‌تواندبحث‌هاودلخوری‌های زیادی را به همراه آورد.پس قبل ازمطرح کردن آن دلیلش راازخودتان بپرسید.درنهایت، قبل ازمطرح کردن سوالات بالا برای شریک زندگی تان، به نکاتی که درادامه برایتان آورده ایم،دقت کنید. 

 

• زمان خوبی را برای صحبت کردن در نظر بگیرید. به عنوان مثال پس از باخت تیم مورد علاقه اش یا بعد از یک روز سخت کاری، زمان خوبی برای صحبت کردن نیست. 

 

• اگر موضوعی که می‌خواهید در مورد آن صحبت کنید، اهمیت زیادی برایتان ندارد و می‌توانید به سادگی از آن بگذرید، این کار را بکنید.

 

• صبور باشید، دست از پیش داوری نیز دست بردارید. پس از پرسیدن سوال تان خوب و با دقت به حرف‌های طرف مقابل گوش دهید و بدانید که زاویه دید افراد از هم متفاوت است. اگر او نظری خلاف شما دارد، دلیل بر نادرستی آن نیست. پس سعی کنید همان قدر که برای خود ارزش قائل اید، برای نظرات عشق زندگی تان در هر شرایطی نیز ارزش و احترام قائل شوید.

 

خبرنگاران جوان

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top