خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ الاثنين ١٥ رمضان ١٤٤٠ Monday, May 20, 2019
 
کد خبر: 939092
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۱/۱۹ - ۱۵:۳۷
کار‌هایی که باعث دعوای زن و شوهری می‌شود
اختلاف نظرمیان زوج‌ها طبیعی ست،اماآنچه مهم است وبایدبه آن توجه کردمیزان و نوع اختلافات است که درزوج‌های مختلف متفاوت است.
دعوا کار‌هایی که  باعث  دعوای  زن  و شوهری  می‌شود
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   در هر رابطه‌ای پستی و بلندی‌هایی وجود دارد، اما بسیاری از این اختلاف نظر‌ها هیچ اهمیتی ندارند و حتی میان زوج‌هایی که رابطه‌ای شاد و سالم دارند نیز دیده می‌شود، بنابراین بهتر است که از آن‌ها کوه نسازید. در ادامه برخی از اختلاف نظر‌هایی که در میان اکثر زوج‌ها دیده می‌شود و کاملا طبیعی ست را برایتان آورده ایم.

 

او عکس‌های فلانی را لایک می‌کند

تکنولوژی از یک طرف زندگی ما راحت‌تر کرده و از طرفی دیگر بر مشکلات مان افزوده است. آیا زوجی را دیده اید که سر شبکه‌های اجتماعی با هم بگو مگو نداشته باشند؟ از این رو باید در ارتباط با دیگران به خصوص جنس مخالف در شبکه‌های اجتماعی محتاط‌تر عمل کنید. به عنوان مثال اگر احساس می‌کنید که همسرتان از لایک کردن برخی عکس‌ها ناراحت می‌شود، بهتر است که این کار را انجام ندهید در غیر این صورت موضوعی که برای شما هیچ اهمیتی ندارد تبدیل به یک معضل بزرگ در رابطه تان خواهد شد.

 

او گوشی اش را بیشتر از من دوست دارد

اگر چه گوشی موبایل فواید زیادی برایمان دارند، اما در عین حال می‌تواند میان ما و شریک زندگی مان جدایی بیاندازند. اگر شما فکر می‌کنید که چک کردن گوشی تان برای چند دقیقه هیچ اشکالی ندارد، اشتباه کرده اید. تصور کنید که شما در حال صحبت با همسرتان هستید، اما او هر زمان که گوشی اش صدا می‌دهد، سریع آن را بر می‌دارد و چک می‌کند. آیا این رفتار برای شما آزار دهنده نیست؟ راه حل آن ساده است: زمان‌هایی که در کنار شریک زندگی تان هستید گوشی تان را به کناری بگذارید در غیر این صورت مانعی برای ارتباط موثر میان شما خواهد شد.

 

اگر مرا دوست ندارد، چرا از من جدا نمی‌شود؟

این که شما هنگام دعوا مدام انگیزه همسرتان از رابطه با شما را زیر سوال می‌برید، طبیعی ست. مشکل این نیست که شما مدام با هم دعوا می‌کنید، بلکه این است که شما هر دعوایی را دلیلی بر جدایی می‌دانید. حقیقت این است که حتی زوج‌هایی که رابطه سالم و شادی با یکدیگر دارند هم گاهی دعوا می‌کنند. در این شرایط به جای این که فکر کنید این رابطه از اول اشتباه بوده، به دلایلی بیاندیشید که برای اولین بار یکدیگر را انتخاب کرده اید. مطمئنا شریک زندگی تان دوستت تان دارد که رهایتان نمی‌کند، بنابراین هر مشکلی را دلیلی بر برهم زدن رابطه تان نبینید. اگر چه گاهی در رابطه چالش خواهید داشت، اما همین چالش‌ها به رشد و شناخت بیشتر شما نیز کمک خواهد کرد.

 

احساس می‌کنم مرا دیگر نمی‌شناسد

شما نباید انتظار داشته باشید که پس از ازدواج همسرتان همیشه به یک شکل با شما برخورد کند. ممکن است که او سر مسائل مختلفی، چون فرزندان، کار یا خانواده... درگیری فکری داشته باشد و همین درگیری روی رفتار او با شما هم تغییر ایجاد کند. اول ازدواج شما فکر می‌کنید که طرف مقابل تان به خوبی شما را می‌شناسد، اما همین که در رفتار او تغییری می‌بینید تصور می‌کنید که او فرد دیگری شده که شما و نیازهایتان را درک نمی‌کند. در این شرایط، این که او را سالهاست می‌شناسید، فراموش کنید و از او در مورد روحیات و نیاز‌هایی که در آن لحظه دارد سوال کنید.

 

چیزی را از من پنهان می‌کند

آیا به راستی همسرتان چیزی را از شما پنهان می‌کند؟ جواب این سوال «بله» است، نه به این خاطر که او دروغ می‌گوید یا این که با شما صادق نیست، بلکه به این علت که فکر می‌کند دروغ‌های کوچک مصلحتی رابطه را از دعوا‌های بزرگ در امان نگاه خواهد داشت. اما باید این را هم بدانیم که صداقت حتی اگر موجب دعوا شود، اعتماد میان دو طرف را می‌سازد.

 

سکوت می‌کند

بسیاری از افراد برای جلوگیری از دعوا، سکوت می‌کنند، غافل از این که نمی‌دانند خیلی وقت‌ها سکوت آسیب بیشتری را به رابطه وارد خواهد آورد. درست است که شما در سکوت سر هم فریاد نمی‌زنید، اما همین رفتار می‌تواند فاصله میان شما را بیشتر کند. اگر شما از همسرتان چیزی می‌خواهید، باید آن را به زبان آورید. او نمی‌تواند ذهن شما را بخواند، بنابراین این وظیفه شماست که در مواقع ناراحتی حرف دلتان را بزنید.

 

گذشته ام را توی سرم می‌زند

همه ما هنگام دعوا و از روی عصبانیت، اشتباهات گذشته طرف مقابل را به رویش می‌آوریم و این طبیعی ست. این که شما کدام رفتار‌های اشتباه همسرتان را ببخشید و کدام را به رویش بیاورید کاملا بستگی به خودتان دارد، اما نباید هر بار هنگام دعوا آن خاطرات گذشته را زنده کنید. اگر هنوز با آن‌ها مشکل دارید، بهتر است که در آرامش در موردشان با همسرتان گفتگو کنید و برای همیشه پرونده شان را ببندید.

 

همه کار‌ها را من انجام می‌دهم

انسان‌ها به طور ناخودآگاه مدام در حال مقایسه خودشان با دیگری هستند. این موضوع حتی در روابط عاطفی نیز دیده می‌شود. به عنوان مثال در این هفته شما ۳ بار کودکان را به مدرسه برده اید و همسرتان تنها یک بار این کار را کرده است. اگر این کار از نظر شما ناعدالتی باشد، می‌تواند منجر به دعوایی بزرگ شود. اگر هر کدام از شما از کار‌هایی که در رابطه انجام می‌دهید راضی نباشید، رابطه‌ای سالم و شاد را هم تجربه نخواهید کرد. بهترین راه برای این که به این نوع دعوا‌ها پایان دهید این است که برای تقسیم وظایف، با هم گفتگو کنید.

 

خبرنگاران جوان

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top