خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٤ شوّال ١٤٤٠ Tuesday, June 18, 2019
 
کد خبر: 940908
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۲۰:۰۰
وقتی آمریکا شهروندانش را زنده در آتش سوزاند/ اعتراف تکان دهنده مقام آمریکایی
«19 آوریل 1993 با دستور مستقیم رئیس جمهور وقت آمریکا فرمان حمله به مونت کارمل داده می شود و دیوارهای محل اقامات داوودی ها با تانک تخریب می شود و محموله زیر آتش گلوله و نارنجک قرار گرفته و «مونت کارمل» به یک منطقه جنگی تبدیل می شود...»
ویکو وقتی آمریکا شهروندانش را زنده در آتش سوزاند/ اعتراف تکان دهنده مقام آمریکایی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، «سوزاندن اعضای فرقه داودی‌ها در آمریکا در زمان کلینتون» موضوعی است که رهبر معظم انقلاب به عنوان یکی از مصادیق روشن نقض حقوق بشر توسط ایالات متحده در دیدار خود با کارگزاران نظام در خرداد ماه امسال به آن اشاره داشتند. جام نیوز در سالروز این واقعه به بررسی این فاجعه انسانی می پردازد.

 

کلیسای «مونت کارمل» در شرق تگزاس، جایی بود که مبلغی مسیحی به نام «دیوید کورش» و پیروانش گرد هم آمده بودند و کارشان تعلیم و عبادت بود. او دولت آمریکا را به دور شدن از عدالت و اقدامات ضد دینی متهم می کرد و منتقد سیاست های کاخ سفید بود.

 

اما دستگاه امنیتی آمریکا این رفتار را اعلام استقلال در منطقه «ویکو» عنوان می کردند؛ این در حالی بود که مردم تگزاس روز به روز بیشتر به مواضع این مبلغ مسیحی اقبال نشان می دادند و او طرفداران بیشتری پیدا می کرد.

 

«جک هارول» پلیس منطقه مک لنان درباره گروه «دیویدیان» می گوید: «آن ها یک گروه از زنان و بچه ها و افراد مسن بودند که همه انسان هایی خوب بودند. عقایدشان با دیگران فرق داشت اما شیوه زندگیشان خوب بود و بسیار مذهبی بودند؛ آن ها انسان های خوبی بودند من آن ها را زیاد می دیدم؛ واقعا خوب بودند؛ مودب، سرشان به کارشان بود و مزاحمتی نداشتند. همیشه پاک و منزه بودند. دوستشان داشتم...»

 

مقامات امنیتی اعلام کردند که این کلیسا به جمع آوری اسلحه مشکوک است و حکم به اخراج رهبر آن ها «دیوید کورش» از این کلیسا دادند. اما پیروان او  آن را نپذیرفتند و با او در کلیسا ماندند.

 

پلیس فدرال با بودجه ارتش آمریکا بعد از سه روز تمرین و آمادگی به «مونت کارمل» لشکرکشی می کند و تک تیراندازهایش اطراف کلیسا مستقر می شوند. پس از ناکامی هجوم اولیه «اف بی آی» منطقه را محاصره و امکان ارسال مواد غذایی و جریان آب و برق را بر روی کلیسا قطع می کند و این محاصره 51 روز ادامه می یابد؛ در حالی که زنان و کودکان زیادی در کلیسا محصور هستند.

 

19 آوریل 1993 با دستور مستقیم رئیس جمهور وقت آمریکا فرمان حمله به مونت کارمل داده می شود و دیوارهای محل اقامات داوودی ها با تانک تخریب می شود و محموله زیر آتش گلوله و نارنجک قرار گرفته و «مونت کارمل» به یک منطقه جنگی تبدیل می شود.

 

82 نفر از جمله دو زن باردار و 12 کودک در 40 دقیقه خاکتسر می شوند اما رسانه ها این واقعه را پوشش نمی دهند و ورود دوربین رسانه ها به این منطقه ممنوع است.

 

مدتی بعد رسانه های آمریکایی گروه «داوودیه» را لذت گرایانی با مراسم مذهبی وحشیانه معرفی می کنند که قصد داشته اند با خودسوزی به مسیح ملحق شوند. دادگاهی نمایشی برگزار می شود و با وجود اقرار بازمانده ها و شواهد پزشکی و آزمایشگاهی در اقدامی عجیب اعضای این گروه را عامل بروز حادثه معرفی می کنند.

 

تانک های استفاده شده برای حمله

 

 

 

دو تن از اعضای پیشین ای تی اف که در این عملیات شرکت داشتند، اقدامات اف بی آی و ای تی اف (دفتر نظارت بر مواد الکلی، تنباکو، اسلحه و مواد منفجره در آمریکا)، در این عملیات را اینگونه توصیف می­کنند: «اقدامات ای تی اف تنفرانگیزند. در این عملیات اصول اولیه اخلاقی و انسانی رعایت نشد. به افرادی که در زندان هستند، احترام بیشتری گذارده می­شود. طبق قانون اساسی ایالات متحده استفاده از تسلیحات نظامی علیه شهروندان آمریکایی غیرقانونی است، اما در این عملیات برای محاصره کمپ مونت کارمل از تانک استفاده شد.»

 

نکته جالب در پوشش تلویزیونی این ماجرا این است که اف بی آی با این بهانه که نگران جان خبرنگاران است، آنها را از منطقه مونت کارمل بیرون کرد و به 5 مایل دورتر منتقل کرد. رای انجلمن در این باره می­گوید: «اف بی آی کاری کرد که از این به بعد مردم تنها شاهد چیزی باشند که آنها می­ خواهند و می­توانند به هر نحوی که دوست دارند، ماجرا را نشان دهند. این اقدام کاملا مشابه اقدام دولت کمونیستی چین پیش از قتل عام میدان تیانانمن است.»

 

سه سال پس از حادثه ویکو ساختمان فدرال در شهر اکلاهماسیتی در روز ۱۹ آوریل ۱۹۹۵ با انفجار مهیبی فروریخت و ده ها نفر جان باختند. با تحقیقات پلیس مشخص شد که تیموتی مک‌وی عامل این انفجار بوده است. در بازجویی‌ها وی علت این اقدام را انتقام‌جویی از مرگ ۸۰ تن از اعضای داویدیان در حادثه ویکو اعلام کرد.

 

به اعتراف مقامات آمریکایی، بیل کلینتون، رئیس جمهور وقت آمریکا با دستور کشتار زنان و کودکان در حادثه ویکو موجب بروز حادثه ای با تلفات بیشتر یعنی «انفجار اوکلاهماسیتی» شد. موضوعی که کلینتون همیشه از فاش شدن حقایق آن هراس داشته و حتی برای سرپوش گذاشتن بر آن، به دیگران باج داده و حاضر به اعطای مقامات دولتی به عنوان حق السکوت شده است.

 

«دیک موریس» مشاور بیل کلینتون با پرده برداری از این حقایق تلخ در شبکه فاکس نیوز، برای اولین بار درباره اظهارات رئیس جمهور وقت آمریکا در این رابطه افشاگری کرد.

 

 

اعتراف مشاور کلینتون به نقش رئیس  جمهور آمریکا در فاجعه ویکو

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top