خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠ Wednesday, June 19, 2019
 
کد خبر: 941131
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۹ - ۱۵:۰۸
۲۷ هزار کودک در انگلستان عضو باندهای مافیایی و فساد و فحشا هستند
کمیسیونر کودکان در انگلستان می‌گوید ۲۷ هزار کودک ۱۰ تا ۱۷ ساله در این کشور خود را عضو یک باند می‌دانند. گزارش این نهاد خاطرنشان می‌کند که ۳۱۳ هزار کودک یک عضو گروه‌های تبه‌کار را می‌شناسند و ۳۴ هزار نفر از آنها خشونت را تجربه کرده‌اند.
کودک ۲۷ هزار کودک در انگلستان عضو باندهای مافیایی و فساد و فحشا هستند
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، بی‌بی‌سی گزارش داد؛ کمیسیونر کودکان در انگلستان گزارش داد ۲۷ هزار کودک ۱۰ تا ۱۷ ساله در این کشور عضو یک باند تبهکاری هستند. گزارش این نهاد خاطرنشان می‌کند که ۳۱۳ هزار کودک یک عضو گروه‌های تبه‌کار را می‌شناسند و ۳۴ هزار نفر از آنها خشونت را تجربه کرده‌اند.
 

آن لانگفیلد، کمیسیونر کودکان در انگلستان گفته است این باندها از روش‌های پیچیده‌ای برای جذب کودکان برای اهدافشان استفاده می‌کنند. این باندها همچنین از خشونت برای مطیع نگه داشتن کودکان بهره می‌گیرند.
 

طبق گزارش منتشر شده، گروه‌های تبه‌کار، برای کودکان آسیب‌پذیر "دام می‌گذارند و کودکانی که مسایل بهداشت روانی دارند و آزار و اذیت و بی‌توجهی از خانواده‌های خود دیده‌اند، بیشتر مستعد هستند. در این گروههای تبهکار از فروش مواد مخدر توسط کودکان تا تجاوز جنسی و کودک آزاری وجود دارد.


گزارش جدید خاطرنشان می‌کند برای بسیاری از کودکان، مشارکت در این باندها "داوطلبانه" نیست. در برخی مناطق، اعضای باند براساس موقعیت جغرافیایی، خانواده و یا ارتباطات گسترده‌ترشان مد نظر قرار می‌گیرند.
 

گزارش جدید خاطرنشان می‌کند این گروه‌ها مثلا "دستورالعمل‌های کتبی" در این زمینه و برای به دام انداختن کودکان دارند. کمیسیونر کودکان در انگلستان به دنبال انتشار این گزارش از دولت خواسته است استثمار و سوءاستفاده جنسی از کودکان را در اولویت قرار دهد.".

 

گفتنی است، بی‌بی‌سی پیش‌تر گزارش با عنوان «کودکان بریتانیایی بیش از پیش در معرض خطر تجاوز و آزار جنسی از طریق اینترنت قرار دارند» منتشر کرده بود. در این گزارش آمده است: به گفته ساجد جاوید، وزیرکشورر بریتانیا، کودکان بریتانیایی در معرض خطر آزار جنسی اینترنتی از سوی حدود ۸۰ هزار فرد با میل جنسی به کودکان قراردارند.
 

به دنبال انتشار گزارش آژانس جرایم ملی بریتانیا (NCA) در این رابطه، آقای جاوید گفته است که بعد از پی بردن "به آمارهولناک" شمار افراد مایل به رابطه جنسی با کودکان مقابله با خطرآزار جنسی اینترنتی کودکان به صورت یک "ماموریت شخصی" برای وی درآمده است.
 

براساس این آمار موارد انتشارتصاویر آزارجنسی کودکان که این آژانس دریافت کرده است حاکی است که این تصاویر طی پنجسال گذشته تا میزان ۷۰۰% افزایش داشته است. از آن گذشته این تصاویر زننده‌تراز قبل است. این آژانس می گوید که موارد بیشتری از آزار کودکان زیر ده سال ثبت شده است.
 

وزارت کشور بریتانیا هشدار داده است که به دلیل سرعت بالای اینترنت و تلفن های هوشمند و همچنین سهولت پرداخت های فرامرزی پخش زنده آزار جنسی کودکان از طریق فضای مجازی افزایش پیدا کرده است.
 

آماردیگری که پلیس بریتانیا بدست داده است حاکی است که طی سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ هر روزه ۲۳ مورد از جرائم مربوط به آزارجنسی کودکان از طریق اینترنت گزارش شده است. بدلیل میزان بالای این جرائم از شرکت های اینترنتی معروف نظیر گوگل، ماکیروسافت، فیس وک و توییترخواسته شده است که برای جلوگیری از کودک آزاری اقدامات بیشتری انجام دهند.
 

به گفته آژانس جرایم ملی بریتانیا، این شرکت ها باید برای جلوگیری از پخش تصاویر زننده کودکان در شبکه های اینترنتی تمام تلاش خود را بکار گیرند.
 

آژانس جرایم ملی بریتانیا همچنین می گوید که عملیات پلیس طی تنها یک هفته در ماه ژوئیه، منجر به دستگیری ۱۳۱ نفرشد که یک آموزگار و مامور سابق پلیس هم جزو آنان بود؛ اما در عین حال می‌افزاید که تنها اسامی سیزده نفر از آنها بعنوان اشخاص شناخته شده کودک آزار به ثبت رسیده بود و ۱۹ نفردیگر اشخاص مورد اعتماد بدون سابقه بوده اند.

 

به گزارش جام نیوز، گفتنی است، اینها تنها گوشه‌ای از فرهنگ جنسی منحط غرب است که در این گزارش به یک مورد (کودک آزاری) آنهم فقط در انگلیس پرداخته شده است. باید توجه کرد که اگر این وضعیت و آمار کودک آزاری در ایران بود به هیچ وجه مورد قبول مردم ایران و فرهنگ ایرانی واقع نمی‌شد. در حقیقت نه تنها فرهنگ اسلامی بلکه فرهنگ ایرانی نیز از این مسائل بیزار است و به هیچ وجه این مسائل را نمی‌پذیرد. از همین جا فعلا این مسائل به این شکل که در کشورهای غربی وجود دارد در ایران مشاهده نمی‌گردد.

 

اما گرایش برخی از عوامل خود باخته به غرب که گاهی در فرهنگ جامعه نیز جایگاه و نفوذی پیدا می‌کنند و ترویج فرهنگ غربی و آزادی غربی توسط آنها می‌تواند ما را به چنین اوضاعی برساند. هر چه فرهنگ غربی در جامعه ایران نفوذ و گستردگی بیشتری پیدا کند چنین ناهنجاری‌هایی بیشتر خواهد شد [چنانچه در برخی زمینه‌ها شده است] و هرچه به فرهنگ ایرانی و اسلامی نزدیک‌تر شویم و از فرهنگ غربی فاصله بگیریم چنین ناهنجاری‌هایی کمتر می‌شود. پس باید دقت کنیم که فرهنگ غربی که عمدتا در شکل آزادی جنسی در ایران برجسته شده است چه پیامدهای ناگواری برای جامعه داشته است و به طور قاطع از چنین فرهنگ منحطی فاصله بگیریم تا دچار تبعات آن نشویم.

 

کلیدواژه ها:
آزار  |  غرب  |  کودک  |  انگلیس  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top