خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ الأربعاء ١٥ شوّال ١٤٤٠ Wednesday, June 19, 2019
 
کد خبر: 941225
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۱۰ - ۱۱:۲۳
عضویت 27 هزار کودک انگلیسی در باندهای تبهکار
بنابرگزارش ها 27 هزار کودک ۱۰ تا ۱۷ ساله در این کشور خود را عضو یک باند می‌دانند. ۳۱۳ هزار کودک یک عضو گروه‌های تبه‌کار را می‌شناسند و ۳۴ هزار نفر از آنها خشونت را تجربه کرده‌اند.
کودک آزاری عضویت 27 هزار کودک انگلیسی در باندهای تبهکار
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، نتایج مطالعات اخیر کمیساریای کودکان انگلیس نشان می‌دهد، کودکان انگلیسی آسیب پذیرترین قشر در این کشور هستند. آنها در معرض نوع جدیدی از جرایم سازمان یافته قرار دارند و در شرایط بسیار خطرناک و پرتنش بزرگ می‌شوند.

 

بی بی سی فارسی در گزارشی ناقص و سانسور شده در این خصوص نوشت: کمیسیونر کودکان در انگلستان می‌گوید ۲۷ هزار کودک ۱۰ تا ۱۷ ساله در این کشور خود را عضو یک باند می‌دانند.

 

گزارش این نهاد خاطرنشان می‌کند که ۳۱۳ هزار کودک یک عضو گروه‌های تبه‌کار را می‌شناسند و ۳۴ هزار نفر از آنها خشونت را تجربه کرده‌اند.

 

 

 

آن لانگفیلد، کمیسیونر کودکان در انگلستان گفته است این باندها همچنین از "خشونت" برای مطیع نگه داشتن کودکان بهره می‌گیرند.

 

وزارت کشور بریتانیا گفته است خود را متعهد به مراقبت از کودکان آسیب‌پذیر می‌داند.

 

سخن گفتن از تعهد زمانی کارساز است که این وزارتخانه توانسته باشد اقدامات پیشگیرانه داشته و مانع از بروز چنین آسیب هایی در جامعه شود نه حالا که آسیب های جدی به آنها وارد شده است.

 

طبق گزارش منتشر شده، کودکانی که مسایل بهداشت روانی دارند و آزار و اذیت و بی‌توجهی از خانواده‌های خود دیده‌اند، بیشتر مستعد هستند.

 

یک "گنگ" خیابانی، مرکب از گروهی جوانان است که با هم می‌گردند و قلمرو مشخصی را دارند. آنها ممکن است رهبر و قواعد به خصوصی داشته باشند و مشترکا دست به ارتکاب جرایم بزنند.

 

گزارش جدید خاطرنشان می‌کند برای بسیاری از کودکان، مشارکت در این باندها "داوطلبانه" نیست.

 

در برخی مناطق، اعضای باند براساس موقعیت جغرافیایی، خانواده و یا ارتباطات گسترده‌ترشان مد نظر قرار می‌گیرند.

 

کمیسیونر کودکان در انگلستان به دنبال انتشار این گزارش از دولت خواسته است استثمار و سوءاستفاده جنسی از کودکان را در اولویت قرار دهد."
 

 

 

طبق این گزارش، آمارسوء استفاده ابزاری از کودکان در انگلیس رقمی بالاتر بوده و امکان دسترسی به آن‌ها وجود ندارد.

 

در حال حاضر، حدود نیم میلیون کودک نیاز به مداخله مستقیم و مراقبت‌های دولت دارند. با این وجود، کسی از آمار دقیق کودکان آسیب پذیر انگلیس اطلاعی ندارد و تلاشی برای بررسی این موضوع نمی‌شود.

 

آماردیگری که پلیس بریتانیا بدست داده، حاکی است که طی سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ هر روزه ۲۳ مورد از جرائم مربوط به آزارجنسی کودکان از طریق اینترنت گزارش شده است.

 

یکی از وظایف ذاتی و اصلی پلیس و دستگاه قضایی انگلیس تامین امنیت برای شهروندان است، آنها برای این کار بودجه های دولتی هنگفتی دریافت می کنند.

 

همچنین انگلیس از جمله کشورهای پیشرو در آموزش جنسی در مدارس است و رسانه‌ها‌ به پدر و مادرها آموزش می‌دهد با این حال مشخص نیست چرا این حجم از جرایم و آزارهای جنسی در میان کودکان انگلیسی رایج است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top