خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ السبت ١٦ رجب ١٤٤٠ Saturday, March 23, 2019
 
کد خبر: 941432
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۷
آموزش سبز کردن سبزه در پوسته تخم مرغ
سبزه ازجوانه گندم،جو وعدس رویانده می‌ شودواعتقاد بر این است که شادابی و خرمی را درطول سال به همراه دارد. اگردوست داریدباروشی جدیدبرای سبز کردن سبزه آشناشوید،ازشمادعوت می کنیم تادرادامه مطلب همراهمان باشید.
سبز کردن  سبزه  آموزش  سبز کردن  سبزه  در پوسته  تخم مرغ
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،   سبزه از جوانه گندم، جو و عدس رویانده می‌ شود و اعتقاد بر این است که شادابی و خرمی را در طول سال به همراه دارد. اگر دوست دارید با روشی جدید برای سبز کردن سبزه آشنا شوید، از شما دعوت می کنیم تا در ادامه مطلب همراهمان باشید.

 

وسایل مورد نیاز

۱۲ پوسته خالی تخم مرغ درشت

خاک گلدان

دانه گندم یا عدس

شیشه اسپری

 

روش کاشت

دانه های گندم / عدس را به مدت ۲۴ ساعت در آب خیس کنید.سپس آن ها را درون یک بشقاب ریخته و صاف کنید. روی دانه ها یک عدد حوله مرطوب بگذارید. مراقب باشید که آب اضافی درون ظرف باقی نماند زیرا موجب کپک زدن یا خراب شدن جوانه ها می شود.با استفاده از یک شیشه اسپری، روی حوله آب بپاشید تا خشک نشود.هر روز یک بار دانه ها را زیر آب بگیرید و آب آن را خالی کنید و دوباره حوله نم دار را رویشان قرار دهید.پس از سه روز دانه ها جوانه می زنند.

 

پوسته های تخم مرغ را از بالا بشکنید. در بخش زیرین آن ها هم یک سوراخ کوچک برای زهکشی ایجاد کنید. سپس آن ها را درون شانه بچینید. درون تخم مرغ ها را تا نیمه با خاک پر کنید. جوانه های گندم / عدس را بریزید و دوباره یک لایه دیگر خاک بریزید.هر روز سطح خاک را نمناک کنید تا جوانه ها رشد کرده و از خاک بیرون بیایند.

 

روزیاتو

2025

0 نظر
کلیدواژه ها:
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top