خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠ Tuesday, June 25, 2019
 
کد خبر: 941841
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۱۵ - ۱۵:۲۶
روش افزایش حقوق ها برای سال آینده تغییر می کند
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس می گوید روش افزایش حقوق ها برای سال آینده باعث کاهش انگیزه نخبگان و مدیران می شود.
پول1 روش افزایش حقوق ها برای سال آینده تغییر می کند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز، محمد حسینی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اظهارات رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره افزایش حقوق ها در سال 98، گفت: برای افزایش حقوق ها مبلغ 32 هزار میلیارد تومان  در نظر گرفته شده است اگر طبق مصوبه مجلس پیش برویم و به همه 400 هزار تومان بدهیم، حدود 24 میلیارتومان آن هزینه می شود، به عبارتی 8 هزار میلیارد تومان می ماند که باقی این مبلغ با ضریب 5 درصد به حقوق افزوده خواهد شد نه 10 درصد.

 

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: این ضریب 5 درصدی برای حقوق های 2 میلیون تومانی بالغ بر 100 هزار تومان و برای حقوق  8 میلیونی 400 هزار تومان می شود، با این حساب افزایش حقوق کسی که 30 سال کار کرده با کارمند تازه کار یکی است.

 

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه توضیح داد: با این روش در واقع کارمندی که یکسال کار کرده حقوق اش به یک نسبت با کسی که 30 سال سابقه کار و مدرک دکتری دارد، افزایش پیدا می کند که باعث کاهش انگیزه افراد سابقه دار می شود.

 

وی در این باره که حقوق یکی 500 هزار تومان و حقوق دیگری 800 هزار تومان افزایش پیدا می کند، بنابراین نسبت ها یکسان نیست، اظهار داشت: قانون برنامه ششم توسعه کل کشور حکمی درباره کاهش شکاف بین حقوق کارمند و مدیر دارد اما این حکم برای کسانی که سابقه کار یکسان دارند، است نه فردی که امروز استخدام می شود.

 

با این روش در واقع کارمندی که یکسال کار کرده حقوق اش به یک نسبت با کسی که 30 سال سابقه کار و مدرک دکتری دارد، افزایش پیدا می کند.

خانه ملت

110

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top