خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ الأربعاء ١٣ رجب ١٤٤٠ Wednesday, March 20, 2019
 
کد خبر: 942361
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۵:۱۰
روش جدید محققان برای شناسایی مشکلات امنیتی
گروهی ازمحققان سیستم جدیدی راابداع کرده اندکه بااستفاده ازهوش مصنوعی توئیت‌هاومطالب ارسالی درسایت توئیتررااسکن می‌کندتاازاین طریق آسیب پذیری‌های امنیتی راشناسایی کند.
مشکلات امنیتی روش  جدید  محققان  برای  شناسایی  مشکلات  امنیتی
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیـوز،   گروهی از محققان سیستم جدیدی را ابداع کرده‌اند که با استفاده از هوش مصنوعی توئیت‌ها و مطالب ارسالی در سایت توئیتر را اسکن می‌کند تا از این طریق آسیب پذیری‌های امنیتی را شناسایی کند. گروهی از محققان سیستم جدیدی را ابداع کرده اند که با استفاده از هوش مصنوعی توئیت‌ها و مطالب ارسالی در سایت توئیتر را اسکن می‌کند تا از این طریق آسیب پذیری‌های امنیتی را شناسایی کند. پژوهشگران دانشگاه اوهایو و شرکت امنیتی FireEye با همکاری یکدیگر سیستم مذکور را طراحی کرده‌اند.

 

این سیستم با استفاده از الگوریتم‌های خودآموز قادر به مطالعه میلیون‌ها توئیت است تا در صورتی که اگر در یکی از آن‌ها به وجود حفره‌های امنیتی در نرم افزاری خاص اشاره شده بود، موضوع به سرعت تشخیص داده شود. سیستم مذکور از توانایی بالایی برای پردازش زبان‌های طبیعی برخوردار است و با بررسی مطالب ارسالی قادر به پیش بینی این موضوع است که حفره‌های امنیتی مورد بحث در توئیت‌ها تا چه حد جدی و خطرناک هستند. دقت این سیستم در حال حاضر بیش از ۸۰ درصد است.

 

هنوز برای تکمیل این سیستم باید بررسی‌ها و تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد، اما در آینده استفاده از آن در شبکه‌های اجتماعی مختلف و همین طور بخش تاریک وب که مورد استفاده هکر‌ها قرار می‌گیرد، می‌تواند امنیت دنیای مجازی را به میزان چشمگیری ارتقا بخشد.

 

فارس

2025

0 نظر
نمایش نظرات
شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
نظر متنی
نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:
ارسال
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین خبر
Top