خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۶ تیر ۱۳۹۸ الخميس ٢٣ شوّال ١٤٤٠ Thursday, June 27, 2019
 
کد خبر: 942579
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۳:۲۲
دادستان کل کشور؛
کانادا مأمن اختلاس گران!
کانادا مأمن اختلاس گران شده و ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می خواهیم که نگذارند که چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است.
منتظری  کانادا مأمن اختلاس گران!
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور در حاشیه همایش عمومی فرماندهان روسا و مدیران پلیس پایتخت در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه آیا امکان دارد که شیخ الاسلام به کشور بازگردد یا نه گفت: پلیس اینترپل ایران همکاری خوبی با دستگاه قضایی دارد اما مشکل ما با پلیس اینترپل خارج از کشور خصوصاً کشورهایی است که با ما عناد دارند.

دادستان کل کشور تصریح کرد: کانادا مأمن اختلاس گران شده و ما از دستگاه قضایی و پلیس کانادا می خواهیم که نگذارند که چهره کشورشان آنقدر زشت نشان داده شود که به مرکزی برای تجمع اختلاس گران بدل شده است.

دادستان کل کشور گفت: متاسفانه عده‌ای اموال مردم را اختلاس کرده و به کانادا می روند.

وی گفت: دستور قضایی در این خصوص صادر شده است.

دادستان کل کشور در خصوص چهارشنبه آخر سال گفت: انتظار ما از خانواده‌ها و پدر و مادرها این است که کاملاً توجیه باشند تا حوادث دلخراشی که در سال گذشته برای برخی افراد به وجود آمد دوباره شاهد آنها نباشیم.

منتظری تصریح کرد: انتظار ما از ناجا حضور قاطع و قدرتمندانه است و اینکه با همه کسانی که هنجارشکن هستند و زمینه را در این خصوص فراهم کرده‌اند قاطعانه برخورد کنند.

وی گفت: دادستان ها نیز حتماً در کنار ناجا و مردم خواهند بود.

دادستان کل کشور اظهار داشت: ارتباط بین دستگاه قضایی و نیروی انتظامی یک ارتباط تنگاتنگ و همیشگی بوده و خواهد بود، به لحاظ جایگاه دستگاه قضایی و مسئولیت های این دستگاه و همچنین نیروی انتظامی به لحاظ اینکه قسمت عمده ای از کارهایی که بر عهده قوه قضاییه است از طریق نیروی انتظامی انجام می شود این ارتباطات همیشه باید باشد و تقویت شود و ما هم در سراسر کشور این ارتباط را همیشه داشته و داریم و خواهیم داشت.

منتظری تصریح کرد: تحولی که در دستگاه قضایی در دستور کار قرار گرفته و هم در ابلاغی که مقام معظم رهبری برای رئیس محترم جدید قوه قضاییه صادر فرمودند و هم در این گام دومی که بنده معتقدم منشور مهمی است و حکیمانه تهیه و ابلاغ شده است در بخش هایی که مرتبط با دستگاه قضایی و نیروی انتظامی است ما را وادار می کند تا تحولی را در این جهت ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: این موضوع جز سیاست های جدی دستگاه قضایی خصوصاً در دوره جدید که متناسب با شرایط و نیازهایی که جامعه دارد باید تحولاتی را ایجاد کنیم.

دادستان کل کشور بیان داشت: این تحولات در حوزه های مربوط به قوانین است که باید مجلس محترم همکاری کند قوانینی که مورد نیاز است و می تواند در طرح تحول قوه قضاییه موثر باشد اینها را سریع تر برای ما تصویب کنند و آیین نامه ها و دستورالعمل هایی است که باید در آنها تغییر ایجاد شود و گام ها تحولی می تواند موثر باشد و هم در عملکرد همکاران خودم در سراسر کشور و در دستگاه قضایی و تاکیداتی که ریاست محترم جدید قوه قضاییه در جلسه ای که دو روز قبل داشتیم و ما هم در دادسراها مدتی است که طرح تحولاتی که در دادسراها باید انجام شود که بخشی ساختاری و بخشی هم تحولاتی است که برمی گردد به نحوه عملکرد که باز قانون و آیین نامه ها و دستورالعمل ها هست و از همه مهم تر عملکرد قضاتمان و همکاران عزیز من در سراسر کشور است.

منتظری ادامه داد: ما باید هر راهی را که می توانیم و هر کاری که امکان دارد انجام دهیم و هر راهی را که امکان دارد باز کنیم و خدمات قضایی بهتر و بیشتری را به مردم برسانیم، مردم نگرانی هایی را دارند در خصوص اطاله دادرسی، اتقان احکام که باید در آنها تحول ایجاد کنیم.

دادستان کل کشور در ادامه و در خصوص چهارشنبه آخرسال گفت: انتظار ما از نیروی انتظامی این است که در صحنه حضور قاطعانه تری داشته باشد و با همه کسانی که هنجارشکنی می کنند و زمینه این مشکلات را می خواهند ایجاد کنند و فراهم کنند قاطعانه برخورد شود و هرجایی هم که نیاز به دستور قضایی است و حضور دادستان های ما در سراسر کشور حتماً در کنار نیروی انتظامی که امنیت بخش به جامعه هستند خواهند بود و انتظار ما این است که اولاً خود مردم رعایت کنند و شادی را با غم و اندوه همراه نکنند.

منتظری اذعان کرد: پیشگیری ها را حتماً باید انجام دهیم و بخشی از آنکه مربوط به دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و بخشی هم مربوط به مردم و خانواده هاست، با کسانی که بخواهند در جامعه از این فرصت سواستفاده کنند و احیاناً اقداماتی را انجام دهند که ناامنی در جامعه ایجاد کنند نیروی انتظامی مکلف است برخورد کند و دستگاه قضایی قاطعانه با مخلان امنیت جامعه برخورد جدی خواهد کرد.
 

فارس

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top