خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۸ الثلاثاء ٢١ شوّال ١٤٤٠ Tuesday, June 25, 2019
 
کد خبر: 942673
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۱۰:۴۳
ادعای جدید اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان
ارتش اسرائيل، در جنجال سازی جدید خود علیه حزب‌الله لبنان، مدعی شد حزب الله یک واحد رزمی جدید در بلندی‌های جولان در سوریه برای حمله به این رژیم تشکیل داده است.
سربازان اسرائیلی ادعای جدید اسرائیل علیه حزب‌الله لبنان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، ارتش اسرائيل چهارشنبه ۲۲ اسفند (۱۳ مارس) در بیانیه‌ای از تشکیل یک واحد رزمی تازه توسط حزب‌الله لبنان در بلندی‌های جولان در سوریه در نزدیکی مناطق تحت اشغال اسرائيل خبر داد.

 

در جریان جنگ شش‌روزه در سال ۱۹۶۷ اسرائيل قسمتی از بلند‌های جولان را اشغال کرده و چندی بعد به قلمرو خود محلق کرد. این تصمیم هرگز از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته نشد.

 

این بلندی ها موقعیت استراتژیک مهمی را برای زیر نظر داشتن تحرکات در سوریه به اسرائیل می دهند. در عین حال حاصلخیزی و آبخیزی این منطقه بسیار مهم است و یک سوم آب مورد نیاز اسراییل را تامین می کند.

 

اسرائيل هدف از تشکیل این واحد را آماده‌سازی نظامی سوری برای حمله علیه اسرائيل خوانده است.

 

در بیانیه آمده است، این واحد جدید هنوز در مرحله مقدماتی است و آمادگی شرکت در عملیات جنگی را ندارد.

 

ارتش اسرائیل مدعی است این شبکه کارش را با جمع آوری اطلاعات درباره نیروهای اسرائیل،‌ انبار اسلحه و ساخت زیرساخت های لازم نظامی برای حمله به اسراییل آغاز کرده و فعلا درحال نیرو گیری و آماده سازی است.

 

همزمان با انتخابات اسرائیل، در این بیانیه برای ترساندن بیشتر صهیونیست ها، ادعا شده حزب‌الله قصد دارد با کمک این نیروها، غیر نظامیان اسرائيلی را مورد حمله قرار دهد!

 

مطابق این گزارش، این واحد رزمی از پشتیبانی ارتش سوریه و ساکنان منطقه جولان برخوردار است و هدایت آن را نیز علی موسی دکدوک، از فرماندهان حزب الله بر عهده دارد.

 

106

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top