خبرخوان جام نیوز
|
سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ الثلاثاء ١٥ صفر ١٤٤١ Tuesday, October 15, 2019
کد خبر: 942771
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۱۱:۵۲
افزایش بی سابقه مرگ و میر بی خانمان ها در فرانسه
طبق گزارش موسسه ملی بهداشت فرانسه در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۵۶۶ کارتن خواب در خیابان های این کشور جان باخته اند که نسبت به سال 2017 افزایش 55 نفری را نشان می دهد.
بی خانمانی در فرانسه افزایش بی سابقه مرگ و میر بی خانمان ها در فرانسه
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز به نقل از یورونیوز، به گفته موسسه ملی بهداشت فرانسه در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۵۶۶ کارتن خواب در خیابان های این کشور جان باخته اند. این در حالی است که رقم مرگ و میر بی خانمان ها در سال ۲۰۱۷ میلادی ۵۱۱ نفر ثبت شده است.

 

موسسه ملی بهداشت فرانسه نسبت به افزایش نرخ مرگ و میرها اظهار نگرانی کرده است. به گفته این موسسه میانگین سن افراد بی سرپناهی که جان باخته اند ۴۸ سال بوده است و ۵۰ نفر از آنها را زنان تشکیل می دهند. هم چنین در بین آنها نام ۱۳ تن که کمتر از هجده سال دارند، به چشم می خورد.

 

در همین حال یورونیوز نوشت: آمارها نشان می دهند که بطور میانگین در فرانسه روزانه یک کارتن خواب می میرد.

 

این رسانه چندی پیش گزارش داده بود که در فرانسه هر سال بیش از ۲ هزار نفر به دلیل نداشتن سرپناه در خیابان‌‌ها می‌میرند.

 

یورونیوز همچنین از تصویر یک سیاه پوست برای نشان دادن چهره بی خانمان ها استفاده کرد.

 

بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ میلادی، سیزده هزار بی سرپناه جانشان را در خیابان های فرانسه از دست داده اند.

 

آخرین اعداد موسسه ملی آمار فرانسه از سال ۲۰۱۲ نشان می دهد ۱۴۳ هزار نفر در این کشور از حق مسکن محروم هستند که در این میان ۱۲۷۰۰ نفر شب ها آواره کوچه و خیابان ها هستند. آمار جدیدی از افراد بی سرپناه در این کشور منتشر نشده است اما به گفته سازمان های مردم نهاد تعداد افراد بی خانمان همچنان در هفت سال اخیر با افزایش روبرو بوده است.

 

بر اساس پژوهش دیگری که انستیتوی ملی مطالعات آماری و اقتصادی فرانسه (Insee) انجام داده، تعداد بی خانمان‌های شهری در فرانسه از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲ حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

 

اعداد و ارقام همچنین نشان می دهند که تنها در پاریس در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۰۰۰ نفر بطور میانگین روز و شب را در خیابان ها سپری کرده اند. این در حالی است که بیش از بیست درصد خانه های پایتخت خالی از سکنه هستند.

 

همچنین براساس همین پژوهش تعداد کسانی که نتوانسته‌اند در سال ۲۰۱۴ اجاره خانه هایشان را بپردازند نسبت به سال ۲۰۰۶ افزایش یافته است. بر اساس این آمار تعداد خانواده‌هایی که نتوانسته‌اند چند ماهی از اجاره‌شان را بپردازند از ۱۳۲ هزار خانواده در سال ۲۰۰۶ به ۱۶۶ هزار خانواده در سال ۲۰۱۴ افزایش یافته است که به معنی ۲۶ درصد افزایش است.

 

115

 

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top