خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠ Sunday, August 25, 2019
کد خبر: 943297
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۱ - ۱۸:۳۷
ادعای روزنامه روسی؛
تماس های غیر رسمی ایران و عربستان با میانجیگری عراق
این منابع گفته اند که یکی از دلایلی که عربستان را وادار به این اقدام دیپلماتیک کرده وضعیتی است که بعد از کشته شدن جمال خاشقجی خود را در آن گرفتار می بیند.
 تماس های غیر رسمی ایران و عربستان با میانجیگری عراق تماس های غیر رسمی ایران و عربستان با میانجیگری عراق
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، «ایگور سوبوتین» نویسنده و تحلیلگر روسی در مقاله ای که روزنامه روسی «نزاویسمایا گازتا» منتشر کرده از آمادگی عربستان برای آغاز گفتگو با تهران سخن گفته است ولی برخی از تحلیلگران معتقدند که عربستان هنوز ناگزیر به این کار نشده است.

در این مقاله آمده است که گویا عربستان آماده می شود که دست از لجبازی با ایران بر سر موضوعات منطقه ای بکشد.

پایگاه «عربی 21» نقل می کند که منابع دیپلماتیک اعلام کرده اند که تماس هایی بین وزارت خانه های ایران و عربستان به صورت غیر رسمی در این باره صورت گرفته که گویا عراق در این رابطه میانجیگری کرده است.

این منابع گفته اند که یکی از دلایلی که عربستان را وادار به این اقدام دیپلماتیک کرده وضعیتی است که بعد از کشته شدن جمال خاشقجی خود را در آن گرفتار می بیند.

در ادامه این مقاله آمده است که در وضعیت کنونی عربستان تهدید می شود که ممکن است علیه آن تحریم های حقوق بشری از سوی نهاد های اروپایی اعمال شود، آلمان فروش سلاح و تجهیزات نظامی به ریاض را به دنبال جنایت کنسولگری سعودی در استانبول قطع کرده است و حتی آمریکا نیز در درون نهادهای قانونگذاری خود فشارهایی برای تحریم عربستان به دنبال این ماجرا در حال انجام است که فعلا با مقاومت دولت ترامپ روبرو شده است.

به گفته روزنامه نگار روسی، کارشناسان احتمال انجام تماس هایی بین ایران و عربستان را در این برهه زمانی که عربستان تحت فشارهای بین المللی است و ناکامی های متعددی هم در مسائل منطقه ای که با ایران رقابت تنگاتنگی دارد دور از انتظار نمی دانند ولی برخی هم معتقدند که این به معنای تسلیم شدن ریاض در مقابل تهران نیست بلکه ممکن است برای خروج از انزوا دست به این اقدامات بزند.

 

کلیدواژه ها:
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top