خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸ الأحد ٢٣ ذو الحجّة ١٤٤٠ Sunday, August 25, 2019
کد خبر: 943530
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۵ - ۲۲:۵۶
معاون اول ترامپ: نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
معاون اول ترامپ با تحسین اقدامات یکجانبه رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی، بار دیگر ایران را به اختلال در امنیت منطقه متهم کرد و گفت: آمریکا هرگز نمی گذارد ایران به سلاح اتمی دست یابد.
پنس  معاون اول ترامپ: نمی گذاریم ایران به سلاح اتمی دست یابد
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز، معاون اول ترامپ با تحسین اقدامات یکجانبه رئیس جمهوری آمریکا در حمایت از رژیم صهیونیستی، بار دیگر ایران را به اختلال در امنیت منطقه متهم کرد و گفت: آمریکا هرگز نمی گذارد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

پنس روز دوشنبه در اجلاس سالانه کمیته روابط عمومی اسرائیل و آمریکا(ایپک) که در واشنگتن برگزار شد، افزود: آمریکا در کنار اسرائیل باقی خواهد ماند.
وی ادامه داد: برای من افتخار است که در کنار رئیس جمهوری کار می کنم که به حفاظت از اسرائیل تعهد دارد. ترامپ قول داده بود که اسرائیل ابزار لازم برای دفاع از خود را خواهد داشت. وضعیت امنیت و توان دفاعی اسرائیل هرگز به این نیرومندی نبوده است.


معاون اول رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: ترامپ کمک به آژانس های سازمان ملل از جمله آنروا را قطع کرد. او به وعده خود در برابر تروریست دفاع کرد و از توافق فاجعه بار هسته ای با ایران خارج شد. دیگر انبوه پول های نقد به ایران ارسال نمی شود.
پنس اظهار کرد: ترامپ کاری کرد که هیچ یک از روسای جمهوری نکرده بودند. او سفارت آمریکا را به قدس منتقل کرد. او کار خارق العاده دیگری هم کرد، بلندی های جولان برای امنیت اسرائیل اهمیت راهبردی دارد؛ اکنون رئیس جمهوری آمریکا حاکمیت اسرائیل بر این بلندی ها را به رسمیت خواهد شناخت.


وی با بیان اینکه این تصمیم ها برای خدمت به بهترین متحد ما در منطقه بوده است، تاکید کرد: این کار برای صلح و امنیت منطقه هم مفید است. حمله موشکی حماس نشان داد که یکی از طرف های صلح نیست بلکه یک گروه تروریستی است و آمریکا هرگز با این گروه تروریستی مذاکره نخواهد کرد.
معاون اول ترامپ، ایران را بزرگترین منبع تهدید در منطقه دانست و افزود: ترامپ خواست که ایران برای اقدامات خود پاسخگو شود، مردم علیه نظام تظاهرات می کنند و اقتصاد ایران در فشار قرار گرفته است. ایران باید بین حمایت از مردم یا گروه های نیابتی خود که علیه اسرائیل اقدام می کنند، انتخاب کند.
پنس مدعی شد: آمریکا هرگز اجازه نخواهد داد، ایران به سلاح هسته ای دست یابد.

** اعتراف به قدرت لابی صهیونیست در آمریکا
معاون اول رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از اظهارات خود به انتقاد برخی از اعضای کنگره آمریکا از رژیم صهیونیستی هم اشاره کرد و گفت: در سراسر جهان یهود ستیزی افزایش یافته است. هیچ گاه حمایت از اسرائیل مساله حزبی نبوده است.


پنس افزود: شگفت انگیز است که حزبی که به ایجاد دولت اسرائیل کمک کرده است اکنون شاهد کسانی است که به ترویج احساسات ضد یهودی می پردازند و یکی از دمکرات های تازه کار در کنگره مدعی شده بود که آمریکا به حمایت از اسرائیل متهم است و اسرائیل بر اساس پول های دریافتی، در انتخابات آمریکا دخالت داشته است.


وی ادامه داد: یهود ستیزی درکنگره آمریکا هیچ جایی ندارد. حداقل این است هر کسی که به اتحاد تاریخی اسرائیل و آمریکا توهین می کنند، نباید در کمیته امور خارجی کنگره حضور داشته باشند.
معاون اول ترامپ با بیان اینکه این حزب دمکرات جایگاه بسیاری از یهودیان آمریکا بوده است و نباید جایی برای یهود ستیزی شود، اضافه کرد: خارق العاده است که امروز هشت نامزد حزب دمکرات برای ریاست جمهوری، این نشست ایپک را تحریم کرده اند.


پنس اعتراف کرد: هر کسی که می خواهد به بالاترین سمت در این کشور برسد باید از اسرائیل حمایت کند. نادرست است که بخواهیم اسرائیل یا ایپک را تحریم کنیم.
 

ایرنا

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top