خبرخوان جام نیوز
|
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ الأحد ١٦ ذو الحجّة ١٤٤٠ Sunday, August 18, 2019
کد خبر: 944335
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۱۸ - ۱۶:۳۵
چگونگی شناسایی شخصیت افراد از روی لبخند
هر گوشه ازچهره وهرتغییر کوچکی درآن،یک دنیارازرافاش می‌کند!کارشناسان درحوزه روانشناسی معتقدند ازشیوه خندیدن ماگرفته تاحرکات لب مان، همه وهمه درگشودن این راز‌هاموثرند.
لبخند چگونگی  شناسایی  شخصیت  افراد  از  روی  لبخند
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس گوناگون جام نیوز،   هر گوشه از چهره و هر تغییر کوچکی در آن، یک دنیا راز را فاش می‌کند! کارشناسان در حوزه روانشناسی معتقدند از شیوه خندیدن ما گرفته تا حرکات لب مان، همه و همه در گشودن این راز‌ها موثرند. اگر شما هم می‌خواهید به یک چهره‌خوان حرفه‌ای تبدیل شوید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید. این مطلب به شما یاد می‌دهیم با کمک لبخند و حرکات لب فرد مقابل‌تان، چطور او را بشناسید.سرشار از شادی هستید

زمانی که شما دهان‌تان را تا حدی باز می‌کنید که دندان های‌بالا و پایین‌تان پیدا می‌شود، نشان‌دهنده این است که شما سرشار از شادی هستید. طبق جدیدترین تحقیقات پزشکی، این نوع خنده سلامت شما را نیز بهبود می‌بخشد.
 

احساسات‌تان را پنهان می‌کنید

برخی اوقات ما لبخند می‌زنیم تا احساسات خود را پنهان کنیم. به عنوان مثال زمانی که ترجیح می‌دهیم دیگران ناراحتی ما را نفهمند، لبخند می‌زنیم، اما مدل این لبخند با دیگر مدل‌ها فرق دارد که یکی از نشانه‌های آن‌ها زود محو شدن آن از لبان‌مان است.

 

عصبی هستید

زمانی که شما دندان هایتان را به هم می‌فشارید یا لب تان را با آن‌ها می‌گیرید، در واقع در حال کنترل کردن عصبانیت‌تان هستید. در این شرایط شما به کمک ماهیچه‌های لبان‌تان می‌خواهید خنده‌تان را کنترل کنید که این حالت نشانه‌ای از عصبانیت پنهان شده در پشت لب‌هایتان است.


در حال دروغ گفتن هستید

هرلبخند می‌تواند معنای پنهانی داشته باشد که یکی ازآن‌ها فریفتن است.این مدل لبخند زمانی که افراددرحال دروغ گفتن یاگول زدن دیگران هستند،بر لبان‌شان ظاهرمی‌شودکه تا حدودی برای دیگران آزاردهنده است.


زیر فشار هستید

افراد زمانی که تحت فشار قرار می‌گیرند، عکس‌العمل‌های مختلفی از خود نشان می‌دهند که این حالت خنده یکی از آن‌هاست. به عنوان مثال زمانی که خبر بدی را می‌شنوند، با حالت عصبی و غیر عادی می‌خندند یا زمانی که در خطر هستند احساس سرما و یخ زدگی دارند. این رفتار‌های متناقض عکس‌العمل مغز نسبت به موقعیت‌های گوناگون است؛ بنابراین لبخند غیر طبیعی نیز می‌تواند نشانه‌ای از فشار‌های وارد شده باشد، به خصوص زمانی که اطراف‌مان افراد دیگری نیز حضور دارند. کارشناسان معتقدند که افراد در موقعیت‌های اجتماعی استرس‌زا، بیشتر از زمان‌های دیگر به این شکل لبخند می‌زنند.

 

احساس برتری می‌کنید

این حالت از لبخند نشانه برتری است. اگر دیدید که طرف مقابل‌تان با چنین حالتی به شما لبخند زد بدانید که او خودش را در اولویت و برتر از شما می‌بیند. اعتماد به نفس این افراد تا حد زیادی بالاست.


استرسی نیستید

خنده درکاهش استرس موثر است.به بیان دیگر، افرادی که خنده‌های عمیق وحقیقی دارند،سطح استرس‌شان پایین‌ترازدیگران است. این حتی برای آن‌هایی که در شرایط سخت مجبور به خندیدن هستند نیز صادق است.‌


می‌خواهید شاد باشید

درست است که ما زمانی که خوشحالیم، لبخند می‌زنیم، اما گاهی این لبخند است که می‌تواند در شادی ما موثر باشد؛ بنابراین اگر دیدید که فردی چنین لبخندی به لب داشت، بدانید که او می‌خواهد خودش را شادتر از همیشه نشان دهد.


از ازدواج‌تان راضی هستید

شاید این مورد به نظرتان عجیب باشد، اما محققان پس از انجام آزمایش‌های مختلف ثابت کردند افرادی که در عکس‌ها لبخندی  بسته روی لبان‌شان است، از رابطه عاطفی و ازدواج‌شان نسبت به بقیه راضی‌ترند و احساس خوشبختی بیشتری می‌کنند.

 

میزان

2025

کلیدواژه ها:
پربیننده سرویس
آر اس اس ادامه
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
داغ شده های سرویس
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top