خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ السبت ١٥ ذو الحجّة ١٤٤٠ Saturday, August 17, 2019
کد خبر: 944402
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۴
فروشنده نفت ایرانی؛
شانتاژ توخالی آمریکایی ها درباره خودداری کشورها از خرید نفت ایران
کارشناس بین المللی فروش نفت که یک ایرانی است درباره تحریم نفتی ایران می گوید تحریم ها چندان اثری نداشته است.
نفت ایران شانتاژ توخالی آمریکایی ها درباره خودداری کشورها از خرید نفت ایران
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، علی رضایی کارشناس بین المللی فروش نفت در گفتگوی اختصاصی با اسپوتنیک ادعاهای آمریکا در مورد خودداری 23 کشور از خرید نفت ایران را شانتاژ های توخالی آمریکایی ها دانست و اظهار داشت آمریکایی ها با بازی تلاش می کنند اهداف سیاسی خود را پیش ببرند و می خواهند خود را راضی کنند که تحریم هایشان علیه ایران کارساز است.

 

این کارشناس فروش بین المللی نفت که سالها در زمینه فروش نفت و فرآورده های نفتی ایران فعال بوده و امروزه شرکت خصوصی صادرات محصولات نفتی دارد، ادامه داد: کلا تعدادی کشور هستند که عموما در شرق آسیا قرار دارند و سالهاست نفت و محصولات نفتی ایران را خریداری می کنند و برخی کشورهای اروپایی، آمریکایی و آفریقایی هستند که سالهاست کلا اصلا نفتی از ایران خریداری نمی کنند و آمریکایی ها هم در حساب کتاب های خود در مورد این کشورها به عنوان کشورهایی که از خرید نفت ایران خودداری می کنند نام می برند؛ در حالی که این کشور ها اصلا خریداران نفت ایران نبوده اند.

 

وی افزود: اتفاقا کشورهایی مانند چین و هند که عمده خریداران نفت ایران می باشند به هیچ وجه زیر بار تحریم های آمریکا نرفته اند و به خرید نفت خود از ایران ادامه داده اند و در برخی موارد حتی خرید نفت خود از ایران را افزایش داده اند.

 

ایشان اضافه کرد: نمی توان انکار کرد که تحریم های آمریکا نسبت به فروش نفت ایران تاثیر نگذاشته و مشکلاتی به وجود نیاورده ولی ایرانی ها پس از چهل سال تحریم به خوبی یاد گرفته اند چگونه تحریم های آمریکا را دور بزنند و آن را بی اثر کنند.

 

به گفته آقای رضایی کشورهای اروپایی هم خیلی تمایل دارند که خریداران نفت ایران باشند ولی مشکل تحریم شرکت های بیمه و ردوبدل پول میان ایران و این کشورها منجر شده که کشور های اروپایی مقداری در خرید نفت ایران تامل کنند اما با توجه به اینکه ایرانی ها خود نفتکش ها را بیمه می کنند و جدیدا هم حاضر شده اند نفت را تا رسیدن به مقصد و نه فقط تا تخلیه از درون کشتی بیمه کنند قطعا بزودی این بخش مشکل حل خواهد شد و می ماند بحث مالی که البته اصلی ترین بحث نیز می باشد که امیدوار هستیم با سازوکارهایی که اروپایی ها قول داده اند، اجرا کنند این معضل نیز حل شود.

 

ایشان اظهار داشتند: برخی کشورها و یا پالایشگاه های بین المللی هم به دلیل واهمه از قلدری های آمریکا از اینکه رسما اعلام کنند نفت ایران را خریداری می کنند، خودداری می کنند و ایرانی ها هم خیلی برایشان مهم نیست که رسما اعلام شود که چه کسی و یا کدام کشور خریدار نفت ایران است و ترجیح می دهند آمریکایی ها سردرگم بمانند.

 

به گفته این کارشناس ارشد صادرات نفت در بسیاری از موارد نفت ایران در اقیانوس ها جابجا می شود و حتی برخی از کشورها نفتی را از کشوری خریداری می کنند اما نفتکش پر از نفت نمی شود و در وسط اقیانوس با نفت ایران پر می شود و بعد به سمت مقصد می رود و همین ماجرا نشان می دهد که هم کشورها و هم شرکت های بین المللی آنقدر با آمریکا مخالف هستند که حاضر هستند به هر ترتیبی شده با ایران همکاری کنند تا نفت اش را به فروش برساند.

 

آقای رضایی افزود: برخی کشورهای همجوار ایران که کلا بدون دریافت نفت و یا محصولات نفتی از ایران، مشکل پیدا می کنند، عراق و افغانستان جزو این کشورها می باشند و خود نیروهای آمریکایی مستقر در این کشورها مجبور می باشند از گاز و بنزین ایران استفاده کنند و پول آن را به ما بدهند چه رسد به دیگران.

 

وی افزود ایران راهکارهای زیادی دارد تا تحریم های آمریکا را دور بزند اما صحیح نیست که در مورد آنها صحبت شود چون به هر حال آمریکایی ها متوجه می شوند که ایرانی ها چه کار می کنند و به آن سمت می روند.

 

به گزارش اسپوتنیک، وی دوباره تاکید کرد که ادعای آمریکایی ها صحیح نیست و یک شانتاژ تبلیغاتی بیش نمی باشد.

 

گفتنی است آمریکا بخاطر داشتن رسانه های متعدد، علیه جمهوری اسلامی یک جنگ روانی گسترده به راه انداخته اند اما بنابرآنچه این کارشناس رسمی گفته، کشورها نه تنها با ایالات متحده همکاری نمی کنند بلکه به دلیل تداوم زورگویی ها و دخالت هایی از این دست، و با تکیه بر استقلال خود مخالف این مسیر حرکت می کنند.

 

115

 

کلیدواژه ها:
تحریم  |  آمریکا  |  نفت  |  ایران  | 
خبرهای داغ
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top