خبرخوان جام نیوز
|
شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۸ السبت ١٧ ذو القعدة ١٤٤٠ Saturday, July 20, 2019
 
کد خبر: 945136
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۸:۴۹
حمایت خبرنگار بی‌بی‌سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده
مهرداد فرهمند، خبرنگار بی بی سی فارسی در خاورمیانه با انتشار مطلبی نسبت به این موضوع واکنش داده و جوسازی های رسانه ای دشمنان جمهوری اسلامی را عجیب و غیر منطقی دانست.
حشدالشعبی حمایت خبرنگار بی‌بی‌سی از حضور امدادگرانه حشد الشعبی در مناطق سیل‌زده
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، همزمان با حضور نیروهای حشد الشعبی برای کمک به سیل زدگان در جنوب کشور، دشمنان جمهوری اسلامی که همواره اتحاد بین ملت ایران و عراق را برنتافته و با انتشار اخبار دروغ و تبلیغات رسانه ای سعی دارند فضای منفی از همدلی عراقی ها با مردم سیل زده بسازند.

 

در همین خصوص مهرداد فرهمند، خبرنگار بی بی سی فارسی در خاورمیانه با انتشار مطلبی نسبت به این موضوع واکنش داده و جوسازی های رسانه ای دشمنان جمهوری اسلامی را عجیب و غیر منطقی دانست.

 

وی در کانال تلگرامی خود نوشت: «واکنش برخی کاربران ایرانی شبکه های اجتماعی به حضور شماری از نیروهای حشد شعبی در مناطق سیلزده برایم عجیب و «منطق» ایشان برایم درک ناشدنی است. یکی از دوستان عبارتی با این مضمون نوشته که اگر مقاومت در برابر نیروی اشغالگر خارجی مشروع است، پس می توان در برابر نیروهای حشد شعبی نیز جنبش مقاومت به راه انداخت. واکنش یکی از «سلبریتی» های وطنی هم به گونه ای است که انگار ارتش صدام دوباره خرمشهر را گرفته است.

 

تا جایی که بنده می دانم، حشد شعبی را ایران در عراق به راه انداخت. برخی فرماندهان حشد شعبی در مصاحبه به خودم می گفتند که پیرو آیت الله خامنه ای اند، یعنی مانند شهروندان ایرانی خود را تابع حاکمیت رهبری ایران می دانند. کشوری هم که نیروی نظامی مسلح به عراق فرستاد، ایران بود و حشد شعبی زیر چتر این نیروها فعالیت می کرد. از لحاظ سیاسی هم این نیروها به نوعی حافظ منافع ایران در عراقند. نمی خواهم بگویم ایران عراق را استعمار کرده، اما مثالی که با قدری مسامحه می آورم.

 

گورخاهای نپالی اند که انگلیس در زمانی که کشورشان را استعمار کرده بود به راه انداخت تا با ژاپنی‌ها بجنگند، حتی عده ای از آنها را برای جنگ با آلمانها به اروپا هم آورد. همین گورخاها را من دیده ام که گاهی برای آموزش به اینجا می آیند. با منطقی که برخی دوستان دارند، باید مردم انگلیس سلاح به دست بگیرند و علیه این گورخاها که مانند حشد شعبی در ایران، مسلح هم نیستند نهضت مقاومت راه بیندازند.

 

بعید می دانم اگر نیروهای امریکایی در خلیج فارس که دست به ماشه در حالت آماده باش هستند تا اگر فرمان رسید به ایران حمله کنند، برای کمک به سیل‌زدگان به ایران می آمدند، با چنین واکنشی روبرو می شدند. البته به گمانم این واکنشها به حشد شعبی محدود به فضای مجازی و از سوی کسانی است که دور ایستاده اند وگرنه در عالم واقع و به ویژه میان سیل‌زدگان، تصور نمی کنم واکنشی منفی به حشد شعبی نمود پیدا کرده باشد.»

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
آخرین خبر
Top