خبرخوان جام نیوز
|
چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ الأربعاء ١٨ المحرّم ١٤٤١ Wednesday, September 18, 2019
کد خبر: 947028
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۱۲ - ۲۰:۵۶
یادداشت وارده؛
سایه‌بازی «سرافراز» در سودای پیشگویی
توهمی از جنس "سایه جنگ" در عین برخورداری از هزینه کمتر، به‌مراتب بیش از خود جنگ برای تحمیل اراده دشمن به افکار عمومی ایران کارآیی دارد.
محمد سرافراز سایه‌بازی «سرافراز» در سودای پیشگویی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

  جام نیـوز؛

 

به‌تازگی رئیس قبلی سازمان صداوسیما در گفتگویی، به زعم خود هشدار داده است که آمریکا بعد از ماه مبارک رمضان وارد جنگ با  ایران خواهد شد و مسؤولان کشور نیز این مطلب را دریافته‌اند!

فارغ از اینکه جناب «سرافراز» چگونه به این نتیجه رسیده، باید گفت که در غیرفنی بودن چنین گمانه‌زنی‌ها و پیشگویی‌هایی تردید وجود ندارد؛ خاصه آنکه پیش‌برنده عملیات روانی دشمن باشد.

 

و ضمنا بار دیگر در این میان، دغدغه‌مندی دلسوزان مملکت درباره پروژه «نفوذ» به اذهان هوشیار متبادر می‌شود.

 

به‌یاد داریم که قبلا هم کسانی مدعی شدند با "برجام" سایه جنگ را از کشور دور کرده‌اند.

در آن مقطع، رهبر انقلاب با بیان این واقعیت که همواره قدرت مردم و نیروهای مسلح سایه جنگ را از کشور دور نگه داشته، اجازه ندادند چنین انگاره غلطی به افکار عمومی تزریق شود.

 

بدعهدی واشنگتن و خروج یکجانبه از برجام نشان داد که توافق یادشده از ظرفیت کافی برای حفاظت از خود نیز عاری بوده است، تا چه رسد به حفظ کشور!

رهبر انقلاب پس از نقض برجام توسط امریکا نیز در دیدار با آحاد مردم تصریح نمودند که: "جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نخواهیم کرد".

 

اظهارات سرافراز نشان داد که سایه خیالی جنگ طی چه فرایندی و از طریق چه تریبون‌هایی ضریب می‌گیرد!

متاسفانه اینگونه تحلیل‌های ناپخته، همان چیزی است که مورد پسند اتاق فکر دشمن می‌باشد.

 

اما چرا جنگ نخواهد شد؟

ترامپ و دولتش خوب می‌دانند که شروع جنگ برای امریکا هزینه‌های گزافی خواهد داشت و اساسا بر خلاف دیوانه‌بازی‌های ترامپ وتصویری که از او در اذهان نقش بسته، وی بارها جنگ عراق و حتی حضور در سوریه را به‌شدت مورد انتقاد قرار داده است.

 

این سیاستمدار تاجرپیشه از هزینه‌های سرسام‌آور جنگ و تفاوت‌های ایران با سایر بازیگران منطقه‌ای باخبر است؛ کشوری مستقل که به‌مثابه یک قدرت پرنفوذ منطقه‌ای، کل پایگاه‌های امریکا در خاورمیانه را در تیررس موشک‌های خود دارد.

 

حمله به ایران یعنی تهدید امنیت اصلی‌ترین هم‌پیمانان امریکا در منطقه و به خطر افتادن موجودیت اسرائیل، که قطعا مطلوب تل‌اویو نیست و بسیاری از کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را دچار وحشت مضاعف می‌کند.

 

اما توهمی از جنس "سایه جنگ" در عین برخورداری از هزینه کمتر، به‌مراتب بیش از خود جنگ برای تحمیل اراده دشمن به افکار عمومی ایران کارآیی دارد.

تلاش برای قبولاندن انگاره‌هایی از این قبیل که «مقاومت بی‌فایده است» یا «جنگ قطعی است» یا «رویارویی مساوی شکست است» یا «تسلیم ضامن بقاست» و... به باور جمعی جامعه، تقدیم امتیاز به دشمن بوده و اگر آگاهانه انجام شود، چیزی جز خیانت نیست.

 

* ج.امین‌اللهی

 

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top