خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ الاثنين ١٦ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 16, 2019
کد خبر: 947675
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۹:۳۴
پشیمانی آقای کارشناس از همکاری با جنگ‌طلبان بی‌بی‌سی
رویکرد آشکار این روزهای بی بی سی فارسی در حمایت از حمله نظامی به ایران باعث شد تا حتی صدای کارشناس این شبکه هم درآید و از قطع همکاری خود با بنگاه خبرپراکنی بریتانیا خبر دهد.
بی بی سی پشیمانی آقای کارشناس از همکاری با جنگ‌طلبان بی‌بی‌سی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام نیوز، در سال های 90 تا 92 و در هنگامی که مقامات آمریکایی در ظاهر ایران را تهدید به برخورد نظامی می کردند اما پشت پرده در حال عقب نشینی از خواسته های خود در مذاکرات محرمانه عمان بودند، رسانه های فارسی زبان خارج از کشور همچون بی بی سی فارسی به دنبال فضاسازی رسانه ای و القای خطر جنگ میان ایران و آمریکا بودند.

 

در همین راستا حسین باستانی، آبان ماه سال 90 از «پنج الگوی حمله نظامی به ایران» در بی بی سی فارسی نوشت و کسری ناجی از روی ناو آمریکایی یو اس اس آبراهام لینکلن گزارشی به زعم خود رعب آور تهیه کرد.

 

اما روی جنگ طلبانه خبرنگاران بی بی سی پس از چندسال بار دیگر آشکار شده است تا نقاب از چهره مدعیان بی طرفی برداشته شود.

 

«ستار سعیدی» خبرنگار بی بی سی فارسی سه روز قبل در توئیتر خود و در واکنش به حضور بمب افکن های آمریکایی در خلیج فارس با ذوق زدگی به آن ها لقب «ویتامین بی 52» داد تا اینگونه خوشحالی خود از احتمال تجاوز به خاک ایران را بروز دهد!

 

 

«رعنا رحیم پور» دیگر خبرنگار بی بی سی فارسی نیز روز گذشته در توئیتر خود به زبان انگلیسی تلویحا از حمله نظامی به ایران حمایت کرد و نوشت: «آن لحظه‌ای که یک عزیزت در ایران میگوید: جنگ از این بدبختی بهتر است... اون لحظه زبانت بند می آید و از ترس میلرزی که چه چیزی ممکن است پیش بیاید.»

 

 

این رویکرد آشکار بی بی سی فارسی در حمایت از حمله نظامی به ایران باعث شد تا یکی از کارشناسان این شبکه از قطع همکاری خود با بنگاه خبرپراکنی بریتانیا خبر دهد.

 

«احسان سلطانی» از روزنامه نگاران و کارشناسان مسائل بین الملل که برخی اوقات به عنوان کارشناس مهمان در بی بی سی فارسی شرکت می کند، ساعاتی پیش در توئیتر خود با اشاره به بی پاسخ گذاشتن تماس های دریافتی از این شبکه نوشت: «با احترام به برخی دوستانم در BBC از این پس اینطور تماس‌های این شبکه را بی‌پاسخ خواهم گذاشت. مادامی که برخی کارمندان این شبکه با وقاحت تمام مشغول عادی‌سازی زمینه‌های تجاوز نظامی به ایران هستند، دیگر در این شبکه کلمه‌ای حرف نخواهم زد. ایران و تمامیت ارضی آن خط قرمز ماست.»

 

 

رویکرد بی بی سی در همراهی با جنگ روانی مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، بی تردید با هدف بی ثبات سازی در بازار اقتصادی ایران صورت گرفته و منجر به تاثیر گذاری بر سفره مردم خواهد شد؛ اتفاقی که کاملا بر خلاف ادعاهای مطرح شده توسط خبرنگاران این شبکه بوده و می توان آن را وطن فروشی به شیوه نوین نامید.

 

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top