خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ الاثنين ١٦ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 16, 2019
کد خبر: 947817
نظرات: 1
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۵:۱۳
ریچارد هاس: رفتار آمریکا در قبال ایران زورگویی است تا دموکراسی
اگر به وزیر خارجه گوش دهید، می‌بینید درخواست‌هایی برای تغییر بنیادین رفتار ایران ارائه کرده که عملا به معنی تغییر رژیم هستند. این بیش از آنکه دیپلماسی باشد، اجبار است.
ریچارد هاس  ریچارد هاس: رفتار آمریکا در قبال ایران زورگویی است تا دموکراسی
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش جام، «ریچارد هاس» رئیس اندیشکده «شورای روابط خارجی آمریکا»  در شبکه سی ان ان حاضر شده و درباره رفتار آمریکا با ایران اظهار نظر کرد.

هاس، کارشناس برنامه جی پی اس به فرید زکریا گفت: «اگر به وزیر خارجه گوش دهید، می‌بینید درخواست‌هایی برای تغییر بنیادین رفتار ایران ارائه کرده که عملا به معنی تغییر رژیم هستند... این بیش از آنکه دیپلماسی باشد، اجبار است.»

او در ادامه می افزاید: ترامپ به جای کناره‌گیری از توافق هسته‌ای، باید «بسته‌ای اصلاح‌شده از توافق هسته‌ای که مثلا موشک‌ها و همچنین بندهای موسوم به غروب آفتاب را هم شامل شود» ارائه می‌کرد، که در آن صورت احتمالا اروپایی هم با رویکرد آمریکا همراه می‌شدند. اما در حال حاضر فکر می‌کنم این دولت تلاش می‌کند فقط به ایران فشار بیاورد و خوب در مباحث اقتصادی دستاوردهایی هم داشته، اما این رژیم جایی نمی‌رود

 

ریچارد هاس در برنامه فرید ذکریا

 

 

ریچارد هاس در گذشته نیز  اظهار نظر های مشابهی در گفتگو با نشریه بولمبرگ داشته و بیان کرده بود: احتمالاً عربستان سعودی در این میان، با افزایش تولید خود کمک می‌کند اما مسئله اینجاست که ایران به نوعی، ازجمله با دادن تخفیف نفت خود را می‌فروشد. ایران از بازار نفت کنار نخواهد رفت.

 

مهم ترین نکات گفتگوی هاس عبارتند از:

1)ما نمی‌توانیم ایران را مجبور کنیم که به شکلی معنادار از آنچه در سوریه و یمن انجام می‌دهد عقب نشینی کند. ما با تحریم هم توانایی زیادی برای تغییر نظام (در ایران) نداریم. همچنین ما نباید فراموش کنیم که ایران ممکن به ابزارهای تهاجمی متوسل شود.

 

2)چرا ما فکر می‌کنیم که آنها از روش‌های مختلف همچون ابزارهای سایبری یا ابزارهای فیزیکی برای فشار استفاده نخواهند کرد.

 

3) اگر اقتصاد ایران آسیب ببیند، آنها ساکت نخواهند ماند.

 

4)سیاست واشنگتن درخصوص ایران برابر تغییر نظام است اما سوال این است که ما با افزایش فشارها از طریق بازگرداندن تحریم‌ها و عدم تمدید معافیت‌ها، آیا می‌خواهیم به یک درگیری اقتصادی، نه با ایران بلکه با دوستان خودمان، شامل هند، چین و اروپایی‌ها برسیم؟

 

5)نظرم می‌آید در حال انجام یک اشتباه اساسی و قدم گذاشتن در مسیری هستیم که مقصد آن مشخص نیست.

مشاهده نظرات

آقای ریچاد پس شما باید حضور جناب جوادی حصار را در برناه ایران انترنشال نگاه کنید، باز هم به غیرت شما.
یعنی توی این کشور کسی نیست که حضور ایرانیان که در داخل کشور زندگی میکنند و در برنامه‌های ضد ایرانی شکت میکنند؛ را دنبال کند:
اگر حدود ساعت 9:30 صبح روز 25 اردیبهشت مناظره را که برنامه ایران انترنشل که با حمایت قاطع مالی بن سلمان، برنامه ریزی و یکی از مسئولیت آن آقای رمضان زاده که در دولت اصلاحات پست مهم کشوری داشت و حمایت قاطع دولت بریتانیا که مجوز پخش این برنامه ضد ایرانی (ضد ایرانی نه ضد نظام) را در لندن داده، نگاه میکردید فقط مایه شرمساری برای هر کسی بود که فقط به ایرانی (فقط به ایرانی بودنش) بودنش اذان داشت. من نمیدانم جناب جوادی حصار از مشهد چگونه و با چه منطقی در این برنامه شرکت کرد و سخنان شنیع، گستاخانه، سراسر کذب، وقیع، ... خانم معمارزاده (از مدافعان ترامپ، نتانیاهو، پمپوء و بولتون...) که هر حرف کریح و زشت که معتقد بود باید ایرانیها را مثل سگ هار را باید به زور در قفس کرد ... که نثار مردم، مسئولین، دولت و نظام کرد؛ را تحمل میکنید.
جناب جوادی حصار وجود شما بعنوان کسی که در ایران زندگی میکند به صحبتهای آن خانم مشروعیت داد. ننگ بر شما و عقایدتان. شاید هم زمینه حضورتان را در کنار و همکاری با رمضان زاده‌ها و حسین باستانیها مهیا میکنید. ننگ بر شما و مرامتان

پاسخ

۰

۰

شما در حال پاسخگویی به نظر زیر می باشید:

نام کامل:
ایمیل:
نظر شما:

مشاهده سایر نظرات

آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top