خبرخوان جام نیوز
|
دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ الاثنين ١٦ المحرّم ١٤٤١ Monday, September 16, 2019
کد خبر: 947833
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۲۳ - ۱۷:۱۶
در بحبوحه تلاش‎ واشنگتن برای منزوی ساختن ایران؛
تشدید جنگ تجاری آمریکا با چین/ پکن: منتظر واکنش ما باشید
بالا گرفتن جنگ تجاری، موجب تهدیدهای دوجانبه واشنگتن-پکن گشته و تیتر یک امروز خبرگزاری رویترز را به خود اختصاص داده است.
ترامپ تشدید جنگ تجاری آمریکا با چین/ پکن: منتظر واکنش ما باشید
به این مطلب امتیاز دهید
100% 0% بازدید

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، در بحبوحه تلاش آمریکا برای افزایش فشار اقتصادی و منزوی ساختن ایران، جنگ تجاری این کشور با چین نیز بالا گرفته است.

 

رویکرد تهاجمی ترامپ دربرابر دیگر کشورها، موضوعی است که اخیرا به سوژه تحلیل رسانه های غربی تبدیل شده و برخی از آنان درباره تشدید تنش ها با واشنگتن و سقوط تسلط آمریکا بر اقتصاد جهانی هشدار داده اند.

 

بالا گرفتن جنگ تجاری، موجب تهدیدهای دوجانبه واشنگتن-پکن گشته و تیتر یک امروز خبرگزاری رویترز را به خود اختصاص داده است.

این در شرایطی است که اخیرا رسانه های جمهوری خواه آمریکا از جمله فاکس نیوز تاکید داشتند که رابطه تجاری ترامپ با پکن خوب است و "جنگ تجاری" فقط شایعه ای است که دموکرات ها برای تضعیف رئیس جمهور بر سر زبان ها انداخته اند.

 

رویترز در این باره نوشت: در شرایطی که صف آرایی تجاری آمریکا شدت گرفته، چین اعلام کرد هرگز تسلیم نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، چین روز دوشنبه اعلام کرد که تسلیم فشارهای خارجی نخواهد شد. این موضوع پس از آن بوده که واشنگتن بار دیگر تهدید کرد تعرفه هایی را بر تمامی کالاهای وارداتی از چین اعمال خواهد کرد. این موضوع به تشدید درگیری تجاری بین دو کشور انجامیده اما پکن از بیان اینکه چگونه با تهدید آمریکا مقابله خواهد کرد خودداری ورزیده است.

 

رویترز افزود: جنگ تجاری بین دو قدرت اصلی اقتصادی روز جمعه یک مرحله بالاتر رفت و آن در زمانی بود که آمریکا تعرفه های کالاهای به ارزش 200 میلیارد دلار چین را افزایش داد.

این افزایش تعرفه پس از آن بود که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا گفت، پکن با زیر پا گذاشتن تعهدات خود در توافقی که پس از ماه ها مذاکره به دست آمد، این توافق را نقض کرده است.

 

در ادامه این گزارش می خوانیم: ترامپ همچنین به رابرت لایتیزر نماینده تجاری آمریکا دستور داده اعمال تعرفه بر تمامی کالاهای وارداتی از چین را آغاز کند؛ اقدامی که بر کالاهایی با ارزش حدود 300 میلیارد دلار تاثیر خواهد گذاشت.

پکن وعده داده که تعرفه های جدید آمریکا را بی پاسخ نگذارد اما تاکنون جزئیات اقدام خود را تشریح نکرده است. سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روزنه اش گفته، درخصوص جزئیات واکنش ما باید صبر کنید تا آن را ببینید.

 

رویترز نوشت: در آستانه مذاکرات هفته گذشته، چین خواستار حذف برخی از تهدات خود در پیش نویس توافقنامه شده بوده که می گفتند پکن باید قوانین و سیاست های جدیدی را تصویب کند؛ قوانینی که دایره ای از "حفاظت از مالکیت معنوی" تا "انتقال اجباری تکنولوژی" را در بر می گرفت. این اقدام، مذاکرات برای حل منزاعه اقتصادی چین و آمریکا را با مشکلات عمده ای مواجه ساخت.

 

 

 

111

کلیدواژه ها:
ترامپ  |  چین  |  رویترز  |  اقتصاد  |  آمریکا  |  جام نیوز  |  ژاپن  |  ایران  | 
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top