خبرخوان جام نیوز
|
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ الخميس ١٩ المحرّم ١٤٤١ Thursday, September 19, 2019
کد خبر: 948516
نظرات: 0
تاریخ مخابره : ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ - ۲۱:۰۲
کاهش صادرات نفت ایران به افغانستان
اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان اعلام کرد که بیشترین میزان نفت باکیفت پائین از ایران وارد این کشور می‌شود و در 3 ماه گذشته بیش از 5 هزار تن نفت بی‌کیفیت به ایران بازگشت داده شده است.
ایران کاهش  صادرات  نفت  ایران  به  افغانستان
به این مطلب امتیاز دهید
0% 0% بازدید

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز،   اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان اعلام کرد که بیشترین میزان نفت باکیفت پائین از ایران وارد این کشور می‌شود و در 3 ماه گذشته بیش از 5 هزار تن نفت بی‌کیفیت به ایران بازگشت داده شده است.این اداره تاکید کرد که با جلوگیری از واردات نفت بی‌کیفیت؛ میزان صادرات نفت ایران به افغانستان کاهش یافته است.

 

افغانستان بیشترین نفت مورد نیازش را نسبت به کشورهای آسیای میانه، از ایران وارد می‌کند و صادرات نفت ایران به افغانستان از تحریم‌های آمریکا نیز استثنا قرار داده شده است.اما از 3 ماه پیش تاکنون میزان واردات نفت از ایران کاهش یافته است.

 

«احمد جاهد جوهری» معاون فنی اداره تنظیم نفت و گاز افغانستان در این رابطه گفت که مسوولیت تثبیت کیفیت مواد نفتی در 6 بندر این کشور؛ به این اداره سپرده شده و در 3 ماه گذشته تنها از مرزهای اسلام قلعه، نیمروز و میل هفتاد و هشت بیش از 5 هزار تن نفت بی‌کیفیت ایرانی دوباره به این کشور مسترد شده است.

 

از 3 ماه پیش تاکنون، معیارهای مواد نفتی وارداتی در بندرهای افغانستان تغییر کرده است.براساس این معیارها، به مواد نفتی با کیفیت پائین اجازه ورود به داخل افغانستان داده نمی‌شود.

 

جان آقا نوید سخنگوی اتاق تجارت افغانستان نیز گفت که افغانستان از کشورهای گوناگون نفت وارد می‌کند و کاهش صادرات نفت ایران به افغانستان تاثیر منفی ندارد.سالانه افغانستان 3 میلیون تن مواد نفتی از کشورهای آسیای میانه و روسیه نفت وارد می‌کند که سهم ایران در تامین نیازمندی‌های مواد نفتی این کشور یک و نیم میلیون تن در سال است.

 

فارس

2025

کلیدواژه ها:
آخرین اخبار جام
آر اس اس ادامه
پایگاه خبری تحلیلی جام نیوز
ارتباط با ما درباره ما ارسال مطلب RSS نسخه متنی آرشیو
Top